Sveika mityba      

Sulčių nauda mūsų organizmui (2)
Jau senovėje buvo žinoma apie vaisių ir daržovių sulčių naudą sveikatai, apie tai, jog jose gausu vitaminų ir kitokių svarbių medžiagų. Natūralios sultys – tai gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų šaltinis. Sultyse yra pektino, kuris mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir reguliuoja virškinamojo trakto veiklą.

Top50 – patys naudingiausi produktai Jūsų organizmui (1)
Skelbiame Top50 produktų, kurie yra patys naudingiausi bei sveikiausi Jūsų organizmai! Taip pat trumpai aptarsime kiekvieną iš jų!

Pankoliai irgi padeda lieknėti
Neseniai mokslininkai aptiko įdomią pankolių savybę: šis augalas ne tik padeda sulieknėti (jis pasižymi skysčius varančiu poveikiu), bet ir sustiprina kitų svorio metimui skirtų priemonių kompleksinį poveikį.

Kodėl verta mėgti trešnes
Šios vienos iš anksčiausiai vasarą atsirandančių uogų pasižymi vertingomis savybėmis. Organizmas jas gerai ir lengvai įsisavina. Kodėl verta valgyti trešnes (neskaitant nuostabaus skonio)?

Salieras – ne tik prieskonis (7)
Salierai, kaip ir daugelis kitų daržovių, nėra kaloringi. Jų maistinę vertę lemia vitaminai, mineralinės medžiagos, eteriniai aliejai (jų čia susikaupia per 10 proc.) bei panašų į inulino veikimą turintys hormonai. Salieruose gausu K, Na, Ca, P, Fe ir kitų mineralinių medžiagų, vitamino E, šiek tiek vitamino C (38-44 mg/proc.), karotino.

Ilgiausiai virškinami vaisiai ir daržovės (3)
Kad sveikai maitintumėtės, reikia žinoti ne tik maisto kalorijų kiekį, bet ir laiką, kurio reikia suvirškinti vieną ar kitą produktą, kad be reikalo neužkrauti skrandžio pvz. užkandant pertraukėlės metu tarp pietų ir vakarienės. Greitai ir lengvai virškinami produktai žmogui suteikia greitą energiją, ilgai virškinami - ilgą sotumo pojūtį.

Arbūzai - prabėgančios vasaros atgaiva (134)
Kuo maistingas arbūzas ir... kaip išsirinkti tinkamiausią?

Maistiniai kviečių gemalai – ir skanu, ir sveika
Maistiniai kviečių gemalai – puikus ir skanus dietinis produktas.

10 mitų apie sveiką mitybą (1)
Reikia valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių – tik taip aprūpinsime organizmą vitaminais. Jei norite nuslopinti apetitą, sukrimskite obuolį ar apelsiną. Juoda duona daug naudingesnė už baltą, nes joje yra gerokai daugiau vitaminų bei nuo jos nestorėjama. Kiek tame tiesos?

Teisingos mitybos taisyklės (5)
Norite pakeisti gyvenimo būdą, pradėti teisingai maitintis ir numesti svorio? Šios paprastos „protingo maitinimosi“ taisyklės jums padės. Jų lengva laikytis. Ilgesnį laiką maitinantis subalansuotai ir protingai jūs svorį numesite lengviau ir nekenksmingai sveikatai.

21 būdas, kaip nesustorėti žiemą
Išmeskite lankstinukus, reklamuojančius picos pristatymą į namus. Žiemą, kai šalta, padidėja tikimybė, kad jūs užsisakysite maisto į namus. Ir persivalgysite. Tegul mėgstami valgiai būna naudingi. Užsiimkite meilės žaidimais.

Riebalai: kuo jie naudingi? (2)
Visi dažnai girdime, kad riebus maistas kenkia ne tik mūsų kūno linijoms, bet ir sveikatai. Tačiau tai tik pusė tiesos. Iš tiesų, riebalai yra natūrali ir organizmui būtina medžiaga. Be jų neįmanoma taisyklinga medžiagų apykaita. Esant riebalų stygiui, organizmas neįsisavina vitaminų A ir E, praktiškai nustoja gamintis lytiniai hormonai, kenčia kepenys ir mes greičiau senstame.

"Noriu valgyti." Kas po tuo slypi? (70)
Jeigu esate iš tų žmonių, kurie valgo dažniau ir daugiau negu reikia, pabandykite išsiaiškinti, kokie slapti troškimai slepiasi po nenormalaus apetito kauke.

Viduržemio jūros dieta ir jos nauda sveikatai
Viduržemio jūros dieta yra ne tiktai svorio mažinimo dieta, ji taip pat viena iš sveikiausių pasaulio dietų. Atlikti tyrimai patvirtina Viduržemio jūros dietos naudą sveikatai, ji sumažina vėžio ir širdies ligų susirgimų riziką.

10 priežasčių, kodėl sveika valgyti jogurtą (3)
Jogurtas virškinamas lengviau nei pienas. Daugelis žmonių, kurie netoleruoja laktozės ar yra alergiški pieno baltymams, gali mėgautis jogurtu. Dėl jogurte esančių bakterijų jis virškinamas geriau negu pienas.

Nedietiniai produktai
Šiandien prekyboje egzistuoja platus „mažai kaloringų:, „dietinių“ ir „liesų“ produktų spektras. Tačiau jų pavadinimuose lengva susipainioti...

Virė virė košę... (10)
Košės – sveikas ir labai vertingas maistas. Jos turėtų būti ne tik mažųjų ar senų žmonių maistu, bet ir kiekvieno mūsų kasdieniniame valgiaraštyje.

Genetiškai modifikuotų maisto produktų kontrolė Lietuvoje (35)
Pastaruoju metu vis plačiau visuomenės informavimo priemonėse kalbama apie genetiškai modifikuotus organizmus. Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą vis daugiau kreipiasi vartotojų, klausdami, kas tai genetiškai modifikuoti produktai, kaip ženklinami tokie produktai, kokie gen. mod. produktai pardavinėjami Lietuvos rinkoje ir t. t.

Nesuderinami produktai (4)
Jau nuo seno žinoma, kad kai kurie produktai skrandyje tiesiog „nesugyvena“. Kartu vartojami jie gali sukelti apsinuodijimą, vidurių pūtimą, vėmimą ir kitokias nemalonias reakcijas.

Grybai: kokie pavojai ir nauda? (3)
Lietingi rudeniniai orai pranašauja didelį grybų derlių, todėl verta pasidomėti, kuo jie mūsų organizmui gali būti naudingi ir kodėl kartais reikėtų atsargiau mėgautis skaniais naminiais jų patiekalais.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]