Sveika mityba      

Kofeino mitai ir faktai
Daugeliui mūsų rytas be kavos ar arbatos puodelio – tas pats, kas apniukusi diena be saulės. Man tai – daugiausia ritualas. Na, gerai, ką aš apgaudinėju? Tai kofeinas. Žmonės, man patinka kofeinas – tas natūralus alkaloidas, randamas daugiau nei 63 rūšių augalų lapuose, sėklose ir vaisiuose. Bet kokiai rizikai aš pasmerkiu save išgėrusi puodelį kavos iš ryto ar espreso po pietų?

Iš ko susideda tobuli pusryčiai? (3)
Dietologė Eglė Kliukaitė atskleidžia visas pilnaverčių pusryčių paslaptis.

Skaitytojos idėja pusryčiams (4)
Eleonora, ačiū jums už pusryčių idėją! Šį rytą mus pasiekė skaitytojos idėja, kurioje ji siūlo pusryčiams valgyti...

Apie sveiką mitybą iš dietologės lūpų
Projektas „Sveika, liekna, laiminga“, kurį organizuoja žurnalas „Moters savaitė“ ir fizinės medicinos ir reabilitacijos centras „Gemma“ beveik įpusėjo. Merginos uoliai sportuoja, viena iš dalyvių (Violeta Žymantaitė) maitinasi pagal dietologės Eglės Kliukaitės sudarytą mitybos planą.

Kulinarijos paveldo fondo direktorė: Bent jau žinokime, ką valgome (8)
Į mūsų virtuvę veržte veržiasi visokiausi užsienietiški ir tikrai ne pigiausi valgiai. Tad ar ne laikas dabar, vadinamuoju sunkmečiu, grįžti prie tradicinių lietuviškų produktų ir valgių, kurie, pasak Lietuvos kulinarijos paveldo fondo direktorės Birutės IMBRASIENĖS, ir skalsesni, ir naudingesni sveikatai.

Sulčių nauda
Jau senovėje buvo žinoma apie vaisių ir daržovių sulčių naudą sveikatai, apie tai, jog jose gausu vitaminų ir kitokių svarbių medžiagų. Natūralios sultys – tai gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų šaltinis.

Augaliniai aliejai: ir maistas, ir vaistas
Vertingi augaliniai aliejai gali būti vaistas nuo daugelio negalavimų. Plačiai žinoma, kad alyvuogių aliejus stiprina širdį ir mažina kraujospūdį. Tačiau yra daugiau augalinių aliejų, teigiamai veikiančių sveikatą; juose yra ypatingų riebiųjų rūgščių, gyvybiškai svarbių vitaminų ir pagalbinių augalinių medžiagų.

Kaip teisingai valgyti vaisius
Pasirodo, senovėje žmonės, kaip išaiškino mokslininkai, maitinosi išskirtinai vaisiais. Todėl mūsų organizmas pritaikytas vaisių vartojimui. Tačiau, ne visi žino, kaip juos teisingai vartoti, norint gauti maksimalią naudą.

Morkos sveika plaučiams
Žalia morka jau seniai laikoma viena vertingiausių daržovių. Dažniausiai ji rekomenduojama mažiems vaikams, tačiau nesiginčijama, kad ir suaugusiesiems kasdien sugraužti po morką sveika.

Churma – protui, pomidorai - širdžiai
Pasirodo, jog naudingosios produktų savybės priklauso ir nuo jų spalvos. Taigi, pabandykime sudaryti „spalvų meniu“.

Verta žinoti: sulčių kaloringumas ir nauda (1)
Sultis gerti sveika ir naudinga. Jos valo šlakus, gerina medžiagų apykaitą bei padeda lieknėti. Jei norite būti sveika, žvali ir energinga, kasdien išgerkite po dvi stiklines sulčių. Nejausite lėtinio nuovargio, nekamuos galvos skausmai, oda taps skaistesnė. Jei manote, kad sultys pernelyg tirštos ar kaloringos, jas galite skiesti vandeniu.

Žvalumui ir energijai (1)
Atrodo viską žinojome apie vienų ar kitų produktų naudą. Vokiečių mokslininkai nusprendė dar kartą patikslinti jų vertingumą. Šiuo tikslu, žurnalas „Focus“ išspausdino dešimties produktų, turinčių ypatingą reikšmę mūsų organizmo žvalumui ir energijai, sąrašą.

Duona – mitybos pagrindas
Šiandien minint tarptautinę dieną be dietų primenama, kad kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis. Reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti.

Rabarbarai – ir maistas, ir vaistas (1)
Rabarbarai Europoje pradėti auginti nuo XVIII a. vidurio. Šie augalai kildinami iš Kinijos, kur nuo seno iš rabarbarų šakniastiebių ir šaknų buvo gaminami vaistai. Vėliau buvo atrasta, kad jie tinkami ir maistui. Pas mus ši daržovė vartojama ne taip jau ir dažnai, tačiau močiučių daržuose neretai galime išvysti vešlias rabarbarų lysves.

(Ne)naudingos daržovių savybės
Dietologai teigia, kad daržovės gali būti tiek naudingos mūsų organizmui, tiek ir kenksmingos. Paprastai nauda ar žala priklauso nuo jų pagaminimo būdo.

Maistas gyvenimo trukmei prailginti
Tikriausiai daugybę žmonių jaudina klausimas, ar galima mityba prailginti gyvenimą. Praktika duoda teigiamą atsakymą.

Apetitas – ar tikrai paprasta jį reguliuoti?
Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai maisto medžiagų ir energijos gyvybei palaikyti.

Sveikatai naudingos prieskoninės žolės
Nuo seniausių laikų žmonės naudoja įvairiausius prieskonius bei prieskonines žoles maistui pagardinti. Vartodami prieskonines žoles kasdieninėje mityboje ne tik suteiksime patiekalams subtilesnį skonį ar kvapnesnį aromatą, bet ir pagerinsime sveikatą.

Medus - dievų maistas
Vargu ar gamtoje atsirastų kitas produktas, apie kurį būtų tiek daug mitų. Susidaro įspūdis, kad ten, Olimpe, nėra ko daugiau valgyti. Laukinių bičių medumi buvo maitinamas vienintelis išlikęs dievo Krono palikuonis (kitus jis suėsdavo) Dzeusas.

Sojos padažas
Dar visai neseniai naujiena mūsuose buvęs sojos padažas dabar – beveik privalomas kiekvienos virtuvės atributas. Kuo gi jis mus taip pavergė?

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]