Sveika mityba      

Žalioji arbata: penki privalumai figūros atžvilgiu (30)
Anksčiau mūsų kraštuose žalioji arbata buvo egzotika. O dabar jos galima rasti bet kurioje parduotuvėje. Visi žino, kad šią arbatą gerti sveika, bet ne visi žino, kad ji nepamainoma ir siekiant gražinti savo figūrą, rašo žurnalas „Dobryje sovety“.

Pati plačiausia produktų, užkertančių kelią senėjimui, enciklopedija. Pirma dalis (5)
Arba kaip vieni ar kiti produktai gali pagelbėti kovojant su amžiumi.

Kodėl traukia tam tikri maisto produktai? (19)
Pastebėta, kad nervingus žmones kažkodėl labai traukia pieno produktai. O kaip paaiškinti ūmai apėmusį potraukį gurkštelėti alaus, suvalgyti bananą ar užkrimsti riešutų? Ne paprasčiausią norą užkąsti, o didelį didelį troškimą, kai, tarsi katinui iš animacinio filmuko, ima rodytis, jog „viena dešrelė išgelbėtų gyvybę“.

Bananai — nauda širdžiai ir kraujagyslėms (6)
Valgydami šį vaisių, prie kurio jau seniai esame įpratę, mes nesusimąstome apie tai, kiek jis teikia naudos mūsų organizmui. Bananai sumažina insulto bei miokardo infarkto riziką, reguliuoja arterinį kraujospūdį. Tai puiki profilaktika skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opoms. Tuo naudingos bananų savybės neapsiriboja, todėl siūlome susipažinti su bananų privalumais smulkiau.

Ar egzistuoja ideali mityba? (16)
Ne paslaptis, kad Afrikos negrai yra liesi ir žvalūs. O valgo jie tik vabaliukus, voriukus, nuoširdžiai tikint, kad makaronai su dešra – gyvenantiems aname pasaulyje...

Apie žaliosios arbatos naudą (2)
Šiandien daugelis žmonių, besistengiančių gyventi sveikai, dažnai pirmenybę teikia žaliajai arbatai. Ir tai ne atsitiktinumas. Žaliojoje arbatoje gausu vitaminų ir mikroelementų, vitaminų, taip pat fluoro, cinko, jodo, vario ir mangano.

Valgau ir lieknėju? (8)
Kai kurie maisto produktai ne tik neprideda papildomų kilogramų, bet dar ir degina nereikalingus riebalus. Juos valgyti skanu ir sveika, be to, naudinga jūsų figūrai. Šie produktai padės jums sulieknėti ir gerai jaustis.

Kaip maitintis, kai vargina vidurių užkietėjimas
Sumaniai renkantis produktus ir patiekalus iš skirtingų grupių, galima ženkliai lengviau atkurti žarnyno veiklą. Siūlome pavyzdinį dienos meniu, leistinų produktų sąrašą.

Ką valgyti, kad būtume sveiki ir gražūs? (1)
Kremai, losjonai, kosmetologas, o po to plastikos chirurgas... Mes dedame tiek pastangų, kad atrodytume jauni ir patrauklūs, tačiau visa tai pasiekti galima kur kas paprasčiau. Pakanka kreipti dėmesį į tai, ką valgome.

Malšinate troškulį – laimi sveikata (1)
Mūsų kūnui nuolat reikia skysčių. O troškulį geriausiai numalšina, be abejo, vanduo. Tačiau kasdien vien vanduo – nuobodu ir monotoniška. Taigi kartkartėmis savo skysčių racioną verta paįvairinti ir kitais organizmui naudingais gėrimais.

Kuo vertingi kiaušiniai (4)
Iš visų natūralių produktų kiaušiniai turi daugiausiai baltymų. Baltymai yra labai reikalingi mūsų organizmui.

Maistas, kuris sargdina
Virškinimo sutrikimai, galvos skausmas, dusulys, ruplės ant odos - tai tik keletas simptomų, kuriuos patiria žmonės, suvalgę tam tikrų maisto produktų, kurių jų organizmas netoleruoja.

Vaikų nutukimas prasideda nuo nupenėto kūdikio (1)
Išsireiškimas „nupenėtas kūdikis“, kuris anksčiau asocijuodavosi su storomis kojytėmis ir putliais žandukais, pastaruoju metu įgavo naują prasmę.

M. Tombakas: kas „valgo“ mus? (13)
Kaip ir žadėjome straipsnyje "Žmogaus sveikatos griovikai pagal M. Tombaką", šiandiena supažindiname su šio habilituoto daktaro sveikos mitybos taisyklėmis. Pirmiausia jis kalba apie rafinuoto maisto žalingumą. Šiame straipsnyje išskirsime du žalingus organizmui produktus – cukrų ir pieną. Kituose straipsniuose supažindinsime ir su kitais žalingais mitybos įpročiais.

Tunas – vertinga ir skani žuvis (1)
Tunas – populiarus daugelio pasaulio šalių virtuvėje. Tunas, kaip ir kitos žuvys, yra gerai įsisavinamų baltymų, polinesočiųjų riebalų, mineralinių medžiagų, riebaluose tirpių vitaminų A ir D šaltinis.

H.Šeltono maisto derinimo teorija nepagrįsta (14)
Maisto derinimo teorija, kurią praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje pasiūlė amerikiečių gydytojas Herbertas Šeltonas, ir vėl sukritikuota. Savo teorijos pagrindu H.Šeltonas pasirinko faktą, kad baltymai ir angliavandeniai virškinami skirtingai. Tačiau medikų nuomone tai – ne visai teisinga.

Keletas šlakelių sumažina kraujo spaudimą
JAV mokslininkų atlikta studija įrodo, kad žmonės, kenčiantys nuo per aukšto kraujo spaudimo, nebūtinai turi laikytis abstinencijos. Atvirkščiai – nuosaikus gurkšnelis alkoholio jiems gali pagelbėti.

Špinatų nauda
Kuo gi naudingi šie žalieji lapeliai? Ar dėkingas organizmas už tai, kad juos gauna?

Nulinė „nulinių“ maisto produktų nauda
Parduotuvėse maisto prekių lentynos lūžta nuo iš pirmo žvilgsnio ganėtinai sveikų produktų pasiūlos: jogurto, kurio riebumas 0%, dietinių gazuotų gėrimų, „lengvų“ pyragų, kramtomosios gumos su ksilitu bei arbatos, praturtintos sintetiniais saldikliais.

Ar sveika, jei storina?
Dietų gerbėjos stengiasi vartoti tik sveiką maistą, tačiau sulieknėti pavyksta retai. Dar blogiau: mintant vien dietiniais produktais kilogramai ne tirpsta, o auga. Kas dėl to kaltas?

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]