Sveika mityba      

Iškrovos dienos: laikykimės jų teisingai (5)
Su atėjusiu tamsiuoju metų periodu mes vis dažniau užsibūname namuose, nuo šalčio slepiamės šiltuose drabužiuose, o niūrias mintis bandome vyti į šalį smaguriaudamos.

Mitybos paslaptys iš Kinijos (3)
Nepaisant to, kad pasaulyje apstu įvairiausių dietų, mitybos specialistai vieningai sutaria, jog nuo maisto kiekio ir kokybės priklauso žmogaus sveikata ir jo gyvenimo trukmė. Kinų dietologai pateikia savą kovos su nutukimo epidemija metodą. Štai pagrindiniai jų akcentai, paremti kinų virtuvės ir gyvenimo būdo paslaptimis.

Obuoliai, kriaušės ir vynas – geriausi produktai širdžiai
Naujausių tyrimų duomenys patvirtina, kad obuoliai – vieni naudingiausių vaisių norintiems pasirūpinti širdies ir kraujagyslių ligų profilaktika. Tyrime dalyvavo 34 000 postklimakterinio periodo moterų.

Mineralų nauda ir šaltiniai
Panašiai kaip ir vitaminai, mineralai padeda žmogaus organizmui augti, vystytis ir likti sveikam. Mineralai - skirstomi į dvi grupes: makroelementai ir mikroelementai. Makroelementų organizmui reikia daugiau, o mikroelementų visai mažai. („Makro“ – kilęs iš graikų kalbos žodžio reiškiančio „didelis“, o "mikro" - "maža".)

Sveika mityba - sveiki dantys (1)
Kodėl pavojingi saldumynai? Saldumynai yra malonaus skonio, bet ar jie tokie naudingi Jūsų dantims ir organizmui? Saldainiai, pyragėliai, sausainiai ir kiti gardėsiai, kuriuos tarp valgių mėgsta valgyti vaikai, gali kenkti dantims. Kai kuriuose saldžiuose maisto produktuose taip pat yra daug riebalų.

Dietiniai pusryčiai
Sveiki ir sotūs pusryčiai teikia ne tik energijos, bet ir sveikatos. Jie turi sudaryti 20 procentų viso dienos raciono. Papusryčiavę priverčiate organizmą visą dieną greičiau deginti kalorijas. Jie taip pat mažina persivalgymo galimybę ir pakelia mūsų nuotaiką. Siūlome savo dieną pradėti su šypsena veide ir sveikai papusryčiavus.

Iš ko susideda pilnaverčiai pusryčiai?
Kokiais pusryčiais pradėjote pirmadienio rytą? Sumuštiniais su sūriu ar omletu? Profesionalai Jums pateikia aštuonis tobulų pusryčių variantus ir būtent jais siūlo pradėti dieną! Nes tik pilnaverčiai pusryčiai užtikrins puikią ir efektyvią darbo dieną!

Kalėdoms artėjant: šventinis kokteilis – pošventiniai kilogramai (27)
Kad ir kaip atkakliai laikytumėtės dietos, Kalėdų ir Naujųjų metų šventės – itin rimtas išbandymas jūsų valiai, sveikatai ir... figūrai. Net jei torto, šokoladinių pyragaičių ir kiaulienos sprandinės kepsnio atsisakyti pavyks, tai išvengti taurės kokteilio su mylimu dėde, šefu ar geriausia drauge – vargu. Tačiau... nenustebkite, jei kitą rytą pabusite ne tik skaudama galva, bet ir gerokai pasunkėjusi.

Lieknėti užkandžiaujant įmanoma (1)
Jei trokštate sulieknėti, tačiau kartkartėmis negalite atsilaikyti nesukrimtusi šokolado plytelės ar skanutėlės bandelės su uogiene, nevertėtų savęs kaltinti. Netgi atvirkščiai.

Tegyvuoja pusryčiai! (5)
Daugelis pusryčius laikydami nereikšmingu užkandžiu rytais apie juos net nepagalvoja. Kai kurie pasitenkina kavos puodeliu, dar kiti jų nevalgo sąmoningai, teisindamiesi nuolatiniu laiko trūkumu arba kur kas mieliau pusryčiams skirtas minutes praleidžia lovoje manydami, jog miegas daug svarbiau nei pusryčiai.

Feng šu prieš viršsvorį (3)
Tau nesvetima feng šu pasaulėjauta? Tuomet tikriausiai žinai, kad vadovaujantis šia sistema viršsvoris ima klauptis tik tada, kai tavo gyvenime apskritai prisikaupia pernelyg daug balasto – nereikalingų minčių, nereikalingų daiktų, bereikalingo blaškymosi. Visa tai atima galimybę įsigilinti į save ir savo poreikius.

Azijietiška maisto piramidė naudinga sveikatai
Azijietiška – kinų, japonų virtuvė garsėja išskirtiniu skoniu, tačiau skanaudamas jos patiekalus turbūt retas kuris susimąsto apie jos teikiamą naudą sveikatai.

Pienas. Visi už ir prieš
Šiandien apie pieną egzistuoja labai prieštaringų nuomonių. Viena vertus, jis geras kalcio šaltinis, kita – jame yra alergenų. Problema, kurią padėsime jums išspręsti, yra tokia: gerti pieną ar ne?

Keli patarimai, kaip parduotuvėje išsirinkti sveiką maistą (1)
Prekybos centruose nuo maisto produktų pasiūlos dažnai raibsta akys, todėl į vežimėlius krauname kas papuola.

Ko užkąsti po 19 valandos?
Dažnai po darbo ar įtemtų paskaitų namo grįžtame vėlai ir labai išalkusios. Tačiau sugebėkime susivaldyti ir neprisišlamškime visko iš eilės. Prisiminkite, kad vakare organizmas jau ruošiasi ilsėtis, todėl sulėtėja virškinimas. Taigi pagalvokite, ką valgysite, kad vėliau nereikėtų aimanuoti dėl papildomų riebaliukų. Vėlyvai vakarienei labiausiai tinka nekaloringi ir lengvai virškinami produktai.

Sūris – užkandžių karalius
Kada pradėti gaminti pirmieji sūriai – nežinia. Pasak istorinių šaltinių, šis vaišių stalo pasididžiavimas yra kur kas senesnis už Romos imperiją, senąsias Rytų civilizacijas ir netgi Senovės Egiptą.

Sveikos mitybos abėcėlė
Dabar labai populiaru kalbėti apie sveiką mitybą, kuri padeda atsikratyti antsvorio, išlaikyti lieknas formas, bet ir sveikatą. Tačiau tarp gausybės patarimų pasimečiau, kaip iš tikrųjų reikia maitintis sveikai?

Natūralios priemonės PMS slopinti (9)
Ciklinius priešmenstruacinio sindromo (PMS) pokyčius jaučia apie 70-90 proc. reprodukcinio amžiaus moterų. Apie 40 proc. visų moterų šiuos simptomus jaučia labai aiškiai, ir tik maždaug 5 proc. moterų tomis dienomis negali ramiai gyventi.

Skaitytojos idėja pusryčiams
Obuoliai, mandarinai, bananai, apelsinai, jogurtas ir cinamonas. Tokį ansamblį pusryčiams renkasi Edieta.lt skaitytoja Jūratė.

Noriu valgyti: kas po tuo slypi?
Jeigu esate iš tų žmonių, kurie valgo dažniau ir daugiau negu reikia, pabandykite išsiaiškinti, kokie slapti troškimai slepiasi po nenormalaus apetito kauke.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]