Sveika mityba      

Salieras: nuostabi žolelė (9)
Šiuolaikinė medicina tvirtina, kad salierų sultys didina tonusą, gerina apetitą, turi antioksidacinių, šlapimą varančių ir vidurius laisvinančių savybių. Šiame augale taip pat gausu vitamino C, B grupės vitaminų, daug organinio kalio, kalcio ir fosforo.

Dieta, sergant gastritu (9)
Maistą reikia ruošti taip, kad sergančiam organui būtų suteikiama maksimali ramybė ir kad būtų išvengiama per didelio skrandžio sulčių išsiskyrimo.

Kuo pavojingi riešutai
Riešutų baltymai yra stiprūs alergenai, kurie gali sukelti alergines reakcijas, tokias kaip odos bėrimas, kosulys, čiaudulys, virškinimo sutrikimas ar net anafilaksinis šokas, ypač vaikams.

Prieskoniai ne tik suteikia skonį, bet ir gydo
Pasirodo, kadaise dėl prieskonių virusios kovos ir tūkstančiai mylių nuplauktų laivu ne veltui – mokslininkai teigia, jog prieskoniai vertingi ne tik dėl skonio, bet ir gydomųjų savybių.

Užkandžiai garantuoja žvalumą visai dienai
Daugelis žmonių dienos pabaigoje ima ir pasijunta išsunkti tarsi citrina. Kasdienė rutina ryte suryja visas energijos atsargas. Norint energijos balansą išlaikyti visą dieną, viena svarbiausių taisyklių – laiku užkąsti tinkamo maisto.

Dieviškas eliksyras vardu „matė“ (8)
Kasdieniniame gyvenime nuolat patiriame stresą, tad taip norisi atrasti dievišką gyvenimo eliksyrą, kuris padėtų kovoti tiek su dvasinėmis, tiek su fizinėmis negandomis. Tokiu eliksyru gali būti Paragvajaus arbata arba matė.

Kad neapsinuodytume maistu
Vasarą visada padaugėja per maistą plintančių infekcijų. Kaip neapsinuodyti maisto produktais?

"Noriu valgyti." Kas po tuo slypi? (70)
Jeigu esate iš tų žmonių, kurie valgo dažniau ir daugiau negu reikia, pabandykite išsiaiškinti, kokie slapti troškimai slepiasi po nenormalaus apetito kauke.

Mama buvo teisi: sriubą valgyti būtina
Dubenėlis nekaloringos ir neriebios sriubos prieš valgį gali sumažinti bendrą jūsų suvartojamų dienos kalorijų kiekį. Tuo įsitikinę mokslininkai, savo nuomonę pagrįsdami naujausios studijos rezultatais.

Pirkėjai bijo maisto mutantų (1)
Nepirkti vieno ar kito maisto produkto vartotojai gali ir dėl neteisingai suprasto etiketės užrašo. Ypač pirkėjus atgraso žodis „modifikuotas“. Nors ši sąvoka viso labo reiškia perdirbtas, kai kuriems vartotojams atrodo, kad jo reikšmė yra ta pati, kaip ir junginio „genetiškai modifikuotas“.

Maisto paruošimo būdas – svarbiau, nei manyta
Jei rūpinatės sveikata, turėtumėte galvoti ne tik ką valgote, bet ir kaip tas maistas pagamintas.

Genetiškai modifikuotų maisto produktų kontrolė Lietuvoje (35)
Pastaruoju metu vis plačiau visuomenės informavimo priemonėse kalbama apie genetiškai modifikuotus organizmus. Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą vis daugiau kreipiasi vartotojų, klausdami, kas tai genetiškai modifikuoti produktai, kaip ženklinami tokie produktai, kokie gen. mod. produktai pardavinėjami Lietuvos rinkoje ir t. t.

Produktų, užkertančių kelią senėjimui, enciklopedija. Antroji dalis
O dabar pakalbėkime apie žalingus įpročius, kurie galbūt ir ne tokie jau žalingi. Jūs galite atsisakyti šokolado, kavos, alaus. Šie produktai kenksmingi, bet tik tuomet, kai jų vartojama be saiko.

Nesuderinami produktai (4)
Jau nuo seno žinoma, kad kai kurie produktai skrandyje tiesiog „nesugyvena“. Kartu vartojami jie gali sukelti apsinuodijimą, vidurių pūtimą, vėmimą ir kitokias nemalonias reakcijas.

Morkos sveika plaučiams
Žalia morka jau seniai laikoma viena vertingiausių daržovių. Dažniausiai ji rekomenduojama mažiems vaikams, tačiau nesiginčijama, kad ir suaugusiesiems kasdien sugraužti po morką sveika.

Genetiškai modifikuoti – ne tas pats, kas chemiškai modifikuoti
Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipiasi vartotojai, norėdami sužinoti, kas gi yra tas „modifikuotas krakmolas“ ir ar jis yra genetiškai modifikuotas produktas. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, genetiškai modifikuoti produktai yra visiškai kas kita nei cheminiu būdu modifikuoti produktai, pvz., modifikuotas krakmolas.

Obuoliai, kriaušės ir vynas – geriausi produktai širdžiai
Naujausių tyrimų duomenys patvirtina, kad obuoliai – vieni naudingiausių vaisių norintiems pasirūpinti širdies ir kraujagyslių ligų profilaktika. Tyrime dalyvavo 34 000 postklimakterinio periodo moterų.

Fruktoze saldinti gėrimai provokuoja nutukimą
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 2015 m. apie 2,3 bilijonai suaugusių Žemės gyventojų bus nutukę, o 700 milijonų kamuos viršsvoris. Manoma, jog pastaruoju metu prie nutukimo epidemijos plitimo prisideda ir padidėjęs gėrimų su fruktoze suvartojimas.

Raugintų kopūstų paslaptis
Dideli vitamino C kiekiai padeda kovoti su stresu ir sumažina vaistų toksiškumą. Šis vitaminas visiems būtinas, norint išvengti infekcinių ligų ir sustiprinti imunitetą. Be to, jo labai reikia mūsų kraujagyslėms, pažeistoms aterosklerozės.

Kaip maitintis, kai vargina vidurių užkietėjimas
Sumaniai renkantis produktus ir patiekalus iš skirtingų grupių, galima ženkliai lengviau atkurti žarnyno veiklą. Siūlome pavyzdinį dienos meniu, leistinų produktų sąrašą.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]