Sveika mityba      

Šiek tiek daugiau baltymų – gerokai mažiau alkio
Mitybos specialistai nustatė, kad žmonės, per pusryčius suvartojantys daugiau liesų baltymų, ilgiau jaučiasi sotūs ir lengviau ištveria iki pietų be užkandžių. Taigi papildoma baltymų porcija per pusryčius leis lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Kalėdoms artėjant: šventinis kokteilis – pošventiniai kilogramai (27)
Kad ir kaip atkakliai laikytumėtės dietos, Kalėdų ir Naujųjų metų šventės – itin rimtas išbandymas jūsų valiai, sveikatai ir... figūrai. Net jei torto, šokoladinių pyragaičių ir kiaulienos sprandinės kepsnio atsisakyti pavyks, tai išvengti taurės kokteilio su mylimu dėde, šefu ar geriausia drauge – vargu. Tačiau... nenustebkite, jei kitą rytą pabusite ne tik skaudama galva, bet ir gerokai pasunkėjusi.

Antsvoris ir platus sveikatos problemų spektras
Naujausi tyrimai patvirtino, jog papildomi kilogramai kenkia mūsų sveikatai daugeliu aspektų. Niekam ne naujiena, jog antsvorį dažnai lydi antrojo tipo cukrinis diabetas ir širdies ligos. Tačiau paskutinieji tyrimai rodo, jog susirgimų, susijusių su per dideliu kūno svoriu, sąrašas iš tikrųjų yra labai ilgas.

Kaip susidoroti su beprotišku apetitu? (3)
Pats paprasčiausias būdas išsaugoti figūrą – mažiau valgyti. Tai neturi nieko bendro su badavimu – tiesiog užtenka laikytis tam tikrų rėmų ir neperkrauti skrandžio. Bet ką daryti, jeigu valgyti norisi daug ir dažnai?

Teisingos mitybos taisyklės (5)
Norite pakeisti gyvenimo būdą, pradėti teisingai maitintis ir numesti svorio? Šios paprastos „protingo maitinimosi“ taisyklės jums padės. Jų lengva laikytis. Ilgesnį laiką maitinantis subalansuotai ir protingai jūs svorį numesite lengviau ir nekenksmingai sveikatai.

Kaip vandens vartojimas padeda sumažinti svorį? (4)
Vandenyje nėra kalorijų, riebalų ir cholesterino, todėl jį galima vartoti beveik neribotais kiekiais. Suprantama, perteklius žalingas visais atvejais, todėl kad vartojant itin didelius kiekius (atitinkančius kūno svorį) vandens, iš organizmo kartu su šlakais pasišalina ir naudingos medžiagos. Tačiau vanduo suteikia sotumo jausmą, nors ir laikiną.

Aštuoni mitai apie saldumynus (6)
Visa, kas geriausia mūsų gyvenime yra saldu. Ir, deja, visa, kas blogiausia. Susirūpinti saldumynų žala mes dažniausiai pradedame artėjant vasarai – kai ant nosies maudynių sezonas. Būtent tada mes pradedame graužtis dėl begalinio potraukio šokoladiniams saldainiams.

Maistas, padedantis įveikti peršalimą ir gripą (5)
Atvėsus orams mes vis dažniau susiduriame su peršalimo ligomis ir gripu. Bloga savijauta (sloga, galvos skausmas, gerklės perštėjimas, karščiavimas) vargu ar kam nors kelia malonumą. Tokia būsena išmuša mus iš įprasto gyvenimo ritmo.

Mūsų mitybos paslaptis glūdi... receptoriuose
Jei jūs neužuodžiate, kaip gardžai kvepia kepsnys, vargu ar norėsite jo paragauti. O jei saldumas jums asocijuojasi su šleikštumu - tikrai niekas neįsiūlys net ir gardžiausios naminės uogienės.

Žvalumui ir energijai (1)
Atrodo viską žinojome apie vienų ar kitų produktų naudą. Vokiečių mokslininkai nusprendė dar kartą patikslinti jų vertingumą. Šiuo tikslu, žurnalas „Focus“ išspausdino dešimties produktų, turinčių ypatingą reikšmę mūsų organizmo žvalumui ir energijai, sąrašą.

10 mitų apie sveiką mitybą (1)
Reikia valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių – tik taip aprūpinsime organizmą vitaminais. Jei norite nuslopinti apetitą, sukrimskite obuolį ar apelsiną. Juoda duona daug naudingesnė už baltą, nes joje yra gerokai daugiau vitaminų bei nuo jos nestorėjama. Kiek tame tiesos?

Pienas. Visi už ir prieš
Šiandien apie pieną egzistuoja labai prieštaringų nuomonių. Viena vertus, jis geras kalcio šaltinis, kita – jame yra alergenų. Problema, kurią padėsime jums išspręsti, yra tokia: gerti pieną ar ne?

Kuo naudingas melionas? (33)
Melione yra didžiulis fermentų kiekis, kurie puikiai įsisavinami žarnyne, padeda normalizuoti jo veiklą. Melioną, kaip vaistus, galima vartoti, esant betkokiems virškinimo sutrikimams. Gydytojai rekomenduoja vartoti melioną sergant įvairiomis kepenų ligomis, o taip pat esant inkstų ir šlapimo pūslės akmenligei.

Ar kava gali būti narkotiku? (6)
Šiai dienai nėra įrodyta, kad kava iššaukia priklausomybę. Tačiau dagelis žmonių realiai jaučia „laužymo sindromą“. Tie, kas per dieną ryte išgeria vieną puodelį kavos, atsisakius jos, skundžiasi galvos skausmais.

Cholesterolis (20)
Reikia žinoti, kad staigus cholesterolio apribojimas maisto racione sąlygoja jo susidarymo kiekio padidinimą organizme.

Žarnyno veiklos pagerinimui (54)
Sveika dieta žarnynui normalizuoja apykaitos produktus, pagerina organo darbą. Laikykitės dietos 10 dienų ir turėsite sveiką žarnyną, o dėl to pagerės apykaitos procesai, numesite 5 – 7 kg.

Nedietiniai produktai
Šiandien prekyboje egzistuoja platus „mažai kaloringų:, „dietinių“ ir „liesų“ produktų spektras. Tačiau jų pavadinimuose lengva susipainioti...

Duona (4)
Duona užima ypatingą vietą mūsų maitinime. Be duonos neįmanoma įsivaizduoti tiek sveiko žmogaus, tiek tų, kam reikia dietinio maitinimo, maisto raciono.

Kruopos (72)
Dietologijos požiūriu, kruopas galima pavadinti universaliais produktais ir naudoti sergant bet kokiomis ligomis. Vienos ir tos pačios kruopos tinka įvairių patiekalų ruošimui, esant įvairiems negalavimams.

Ar egzistuoja ideali mityba? (16)
Ne paslaptis, kad Afrikos negrai yra liesi ir žvalūs. O valgo jie tik vabaliukus, voriukus, nuoširdžiai tikint, kad makaronai su dešra – gyvenantiems aname pasaulyje...

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]