Sveika mityba      

Sėkmingi užkandžių duetai
Po vieną jie – tiesiog produktai. O duetu – puikus sveikas ir skanus užkandis!

Šviežios žuvies nauda žmogaus organizmui bei imuninei sistemai (38747)
Daugelyje šalių žuvis buvo ir yra svarbus maisto šaltinis. Pasirodo, jog valgant šviežią žuvį, ji ne tik mažina cukrinio diabeto riziką, bet ir yra viena iš geros nuotaikos sukėlėjų.

Kodėl tampame maisto įkaitais? (1)
„Maždaug tris kart per savaitę prisikraunu keturias penkias lėkštes maisto ir pradedu nesustodama valgyti. Valgau viską: šokoladukus, bandeles, picą, traškučius...

(Ne)naudingos daržovių savybės
Dietologai teigia, kad daržovės gali būti tiek naudingos mūsų organizmui, tiek ir kenksmingos. Paprastai nauda ar žala priklauso nuo jų pagaminimo būdo.

Ką valgyti po šešių valandų vakaro
Nevalgyk po šešių vakaro! Tokį patarimą turbūt girdėjo ne viena moteris, susirūpinusi padidėjusiu svoriu. Tačiau kada gi valgyti?

Tinkami deriniai: ką su kuo valgyti
Mitybos specialistai teigia, kad nuo to, kokius produktus vartosime gamindami vieną ar kitą patiekalą, priklauso ne tik jo skonis, bet ir nauda ar kenksmingumas.

Naudingiausių produktų Top 10
Šalta namuose, žvarbus vėjas kiaurai košia lauke, medikai nuolat primena, kad gripo sezonas šiemet prasidėjo anksčiau. Kaip išlikti sveikai? Be abejo, visų pirma – neleisti organizmui išsekti, stiprinti imunitetą ne tik grūdinimosi procedūromis, bet ir taisyklinga mityba. O ką įtraukti į savo meniu, kad pasiektum maksimalios naudos?

Tyrimas: kas antras lietuvis greitą maistą vartoja bent kartą per savaitę
Gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ atstovybės Europoje „IDS Borjomi – Europe“ inicijuotas tyrimas atskleidė lietuvių mitybos tendencijas: nors 70 proc. šalies gyventojų norėtų maitintis sveikiau, tačiau kas antras vartoja greitą maistą bent kartą per savaitę ar dažniau.

Produktai - žudikai
Žmonės yra itin paradoksalūs. Rūpindamiesi savo sveikata ir stengdamiesi maistui naudoti tik naudingus produktus, mes, vis dėlto, gyvenimo neįsivaizduojame be įvairiausių "skanėstų", dažniausiai, žinodami apie jų pavojų sveikatai.

Nuosavam darže – ekologiškų vitaminų užtaisas
Vasara džiugina sunokusiomis daržovėmis ir prisirpusiomis uogomis bei vaisiais, tačiau ruduo – taip pat daržo gėrybių metas. Tiesa, šviežius agurkus, pomidorus, braškes, serbentus ir kitas vasariškas gėrybes keičia rudeninės – bulvės, cukinijos, moliūgai, slyvos ir dar daug kitų. Išmokus jas tinkamai paruošti, ekologiškomis gėrybėmis galėsite džiaugtis ne tik rudenį, tačiau ištisus metus.

Apetitui numalšinti pakanka sūrio ir sviesto?
Visiškai mažo sūrio gabaliuko ir kąsnelio sviesto pakanka, kad išmatuotumėte alkio jausmą, kadangi šie produktai turi medžiagų, kurie mažina norą valgyti.

Sveikos mitybos manija (1)
Amerikiečių mokslininkai mano, kad pernelyg kruopštus sveikos mitybos taisyklių laikymasis gali sukelti tam tikrų sutrikimų. Kaip tai gali pakenkti ir kaip kovoti su šia naujai atsiradusia "liga"?

Lieknėjame keisdamos mitybą (5)
Būti gražia, liekna ir sveika – pati populiariausia daugelio moterų svajonė. Tačiau, gaila, kad ne kiekviena iš mūsų gali save vadinti tokia. Dažnai mūsų norai ir svajonės nesutampa su poelgiais. Dvasioje mes lieknos kaip berželiai, o realiame gyvenime – negalime savo kūnui atsakyti papildomo maisto ir ar dvidešimt penkis kartus per dieną užkrimsti.

Kaip teisingai valgyti vaisius
Pasirodo, senovėje žmonės, kaip išaiškino mokslininkai, maitinosi išskirtinai vaisiais. Todėl mūsų organizmas pritaikytas vaisių vartojimui. Tačiau, ne visi žino, kaip juos teisingai vartoti, norint gauti maksimalią naudą.

Kraštutinumai mityboje
Kalbame, diskutuojame apie įvairias teisingos mitybos formas. Praktikuojame įvairiausias sveikos mitybos formas neapsvarstydami galimo rezultato.

Ar daug dėmesio skiriate sveikai gyvensenai?
Mielos skaitytojos, pats metas Jums pasidalinti savo patirtimi, kokius produktus renkatės dažniausiai.

Visa tiesa apie kefyrą
Kefyras – maisto produktas, seniai seniai atkeliavęs pas mus iš Šiaurės Kaukazo kalnų. Tie žmonės, kurie mėgsta šį pieno produktą, gauna labai daug naudos. Tad jeigu jūs vis dar negeriate kefyro, susimąstykite, ar nevertėtų pradėti to daryti. Kefyre gausu vitamino A, visų B grupės vitaminų, kalcio, jodo, geležies ir kitų naudingų medžiagų.

Negerkite valgydami (1)
Tai taisyklė, kurios būtina laikytis. Vanduo iš skrandžio pasišalina per 10 min. po suvartojimo, kartu pasiimdamas praskiestas skrandžio sultis. Tai rimta, kadangi lėtina virškinimą.

Virškinimui padeda saikas ir ramūs nervai
Lietuvos ir Vokietijoje mokslininkų atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad lietuvių žarnyne yra net 1,5 karto didesnė sveikatai naudingų bakterijų įvairovė. Visgi, dažnas mūsų virškinamojo trakto negalavimus patiria dėl netinkamo gyvenimo būdo. Tačiau tai nereiškia, kad riekia griebtis įmantrių dietų. Saikingas valgymas ir mažiau streso – tai, ko reikia norint apsaugoti skrandį ir pilvą.

Naudingų aliejų penketukas
Parduotuvių lentynose jau galima rasti ne tik alyvuogių ar saulėgrąžų aliejaus.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]