Sveika mityba      

Ką gerti per karščius?
Vasarą organizmas prisitaiko prie šiltojo sezono, spartėja medžiagų apykaita, gausiau prakaituojama, dažniau kamuoja troškulys. Kuo jį malšinti?

Bananai — nauda širdžiai ir kraujagyslėms (6)
Valgydami šį vaisių, prie kurio jau seniai esame įpratę, mes nesusimąstome apie tai, kiek jis teikia naudos mūsų organizmui. Bananai sumažina insulto bei miokardo infarkto riziką, reguliuoja arterinį kraujospūdį. Tai puiki profilaktika skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opoms. Tuo naudingos bananų savybės neapsiriboja, todėl siūlome susipažinti su bananų privalumais smulkiau.

Produktai be cholesterolio
Daugelis mano, kad cholesterolio yra visur, kas tik skanu. Tačiau tai ne visuomet yra tiesa! Grikiai, kukurūzų dribsniai, miežiai, ruginiai dribsniai, avižiniai dribsniai, becukriai javainiai, sorų dribsniai ir soros, kukurūzų miltai, kukurūzų spragėsiai, kvietiniai miltai, javainukai, pupelės, žalieji žirneliai, kaštonai, lazdyno riešutai, linų sėmenys, alyvuogės ir kt. produktai cholesterolio neturi.

Tas gardusis besijuokiantis riešutėlis (2)
Pasirodo, pistacijos ne visai paprastas riešutas. Žmonės maistui jas pradėjo vartoti dar 7000 metų prieš mūsų erą. Jos minimos Biblijoje ir buvo mėgiamos carų namuose kaip ypatingas skanėstas. Beje, pasakysime Jums dar vieną naujieną — šie riešutai padeda numesti svorio.

Špinatų sulčių nauda organizmui
Natūralios bei šviežios sultys visada padeda organizmui išlikti stipriam ir sveikam. Ypač gausu vitaminų yra špinatų sultyse, kuriose gausu C ir E.

Kopūstas - virškinimo trakto sanitaras
Liaudies medicinoje kopūstas vadinamas virškinimo trakto sanitaru, jo rekomenduojama valgyti, jei kamuoja vidurių užkietėjimas, disbakteriozė. Kopūstuose esanti ląsteliena teigimai veikia žarnyno mikroflorą, padeda iš organizmo šalinti šlakus ir cholesterolį. Todėl šios daržovės rekomenduojama valgyti norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų.

Alyvuogės. Skanu ir sveika
Daugelis mano, kad žaliosios alyvuogės ir juodosios alyvuogės tai skirtingi vaisiai. Iš tikrųjų, jos skiriasi tik prinokimo lygiu. Žaliąsias alyvuoges nuskynė nuo medžių neprinokusias, o juodosios pakybojo ant šakelių ilgiau ir spėjo „prisisotinti“ alyva, dėl to ir vadina jas alyvuogėmis.

Šviežių sulčių nauda organizmui (1)
Kiekvieną dieną žmonės manęs teiraujasi apie parduotuvėje perkamas sultis pakeliuose. Nepaisant to, kad jas gamina vietiniai gamintojai, bei to, kad ant pakuotės nėra nurodyta, jog į sultis buvo papildomai dėta cukraus, saldus sulčių skonis žadina nepasitikėjimą.

Apetitas – ar tikrai paprasta jį reguliuoti?
Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai maisto medžiagų ir energijos gyvybei palaikyti.

Mitybos patarimai namų šeimininkei (2)
Dažnai namuose besisukiojančios šeimininkės skundžiasi atsibodusiu lakstymu po parduotuves, maisto gaminimu ir storėjančiu liemeniu. Jos dažnai ragauja maistą gamindamos, vėliau kartu valgo, o dar vėliau ir pabaigia vaikų paliktus likučius.

Ką valgyti, kad figūra būtų ideali? (13)
Šiandien moteris nori būti ne tik sveika, bet ir liekna, nors per ilgus amžius keitėsi pažiūra į moters kūno proporcijas ir svorį. Pavyzdžiui, senovėje graži moteris turėjo sverti 64 kg, krūtinės apimtis negalėjo būti didesnė kaip – 91 cm, liemens – 70 cm, klubų – 91 cm.

Kaip meilė storina (4)
Meilė pateikia daug staigmenų. Vienos jų malonios, kitos – nelabai. Kaip antai faktas, kad praleisdama vis daugiau laiko su mylimuoju imi mažiau rūpintis savimi ir... storėti.

Specialistė atsako į klausimus apie sveiką gyvenseną (8)
Sveikos gyvensenos propaguotoja Danutė Kunčienė atsako į skaitytojų klausimus.

Populiariausi mitai apie kokakolą (1)
Sklando mitai, kad nėra kenksmingesnio gėrimo už kolą. Manoma, kad jis gali rimtai pakenkti sveikatai ar net būti mirties priežastimi.

Salieras - jaunystės daržovė (12844)
Salieras - prieskoninė daržovė, mūsų virtuvėje turinti tvirtas pozicijas. Saliero naudingųjų savybių daugybė: pasirodo, ši daržovė stabdo senėjimo procesus. Unikalus baltymų, vitaminų, rūgščių ir mineralų rinkinys stabilizuoja organizmo ląsteles.

Gripui „STOP“: naudingi patarimai
Norite sužinoti, kaip sustiprinti imunitetą ir užkirsti kelią gripui? Jūsų smalsumas bus patenkintas! Su skaitytojais naudingais patarimais dalinasi nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas.

Cholesterolis – draugas ar priešas?
Turbūt pastebėjote, kad moterys visada suklūsta, jei kas nors šalia prabyla apie grožį ar madą, o vyrai tokias kalbas palaiko „bereikšmiais tauškalais“. Taip pat toli gražu ne kiekviena vyrų būryje atsidūrusi moteris laisvai diskutuoja apie mašinų detales ar remonto ypatumus.

Nori būti sveika? Būk!
Antsvoris, medžiagų apykaitos sutrikimai, stresas ir išsekimas mūsų skubančioje visuomenėje yra labai paplitę. Dėl didelio psichikai tenkančio krūvio dažnai suserga ir kūnas - tai žino visi, tačiau nedaugelis randa tinkamų vaistų. Tradicinė medicina dažniausiai gydo tik tokių ligų ir sutrikimų simptomus.

Geros savijautos patarimai
Vienas didelis žingsnis ar pasiekimas susideda iš daugybės mažų. Todėl jeigu norite pasiekti ilgalaikių lieknėjimo bei geros savijautos rezultatų, turite pradėti jau nuo šiandienos. Keletas mažų pasikeitimų – didelė nauda grožiui ir sveikatai. Pateikiame keletą vertingų patarimų, kurie padės pasiekti tolimesnių didesnių rezultatų bei pagerins jūsų savijautą jau šiandien.

Apie žaliosios arbatos naudą (2)
Šiandien daugelis žmonių, besistengiančių gyventi sveikai, dažnai pirmenybę teikia žaliajai arbatai. Ir tai ne atsitiktinumas. Žaliojoje arbatoje gausu vitaminų ir mikroelementų, vitaminų, taip pat fluoro, cinko, jodo, vario ir mangano.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]