Sveika mityba      

Pupos – baltymų šaltinis
Pupose bei pupelėse gausu baltymų, kurie labai gerai pasisavinami, maistinių skaidulų, kalcio, kalio, geležies, vitaminų A, B, C.

Duona – mitybos pagrindas
Šiandien minint tarptautinę dieną be dietų primenama, kad kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis. Reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti.

Sausi pusryčiai – XIX a. išradimas
Sveikos mitybos įpročius dažnai koreguoja gyvenimo ir darbo režimas, nes kartais maisto ruošimui pritrūksta laiko. Atsižvelgiant į tai, buvo sukurta nemažai maisto produktų, kurie atitinka sveikos mitybos reikalavimus ir yra greitai paruošiami vartojimui.

Maistas, padėsiantis išlikti jauniems ir sveikiems
Maisto bei mitybos įtaka sveikatai neabejojama. Tinkamai subalansuota mityba bei produktai, turintys vertingų organizmui medžiagų ne tik pagerina sveikatą bei savijautą, bet ir padeda ilgiau išlikti jauniems, sveikiems bei gražiems.

Augaliniai aliejai: ir maistas, ir vaistas
Vertingi augaliniai aliejai gali būti vaistas nuo daugelio negalavimų. Plačiai žinoma, kad alyvuogių aliejus stiprina širdį ir mažina kraujospūdį. Tačiau yra daugiau augalinių aliejų, teigiamai veikiančių sveikatą; juose yra ypatingų riebiųjų rūgščių, gyvybiškai svarbių vitaminų ir pagalbinių augalinių medžiagų.

Sultys – sveikatos ir energijos šaltinis
Šviežios sultys – geriausias natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinis, stiprinantis organizmą ir saugantis nuo įvairių ligų. Tai ne tik gėrimas, bet ir skystas maistas. Geriant sultis iš organizmo pašalinami susikaupę toksinai ir šlakai, todėl žmogus jaučiasi žvalesnis ir energingesnis.

Sojos nauda moterims
Soja labai vertingas maistinis augalas. Ji turtinga baltymais, angliavandeniais, nesočiųjų riebalų rūgštimis ir kt. vertingomis medžiagomis. Soja padeda moterims įveikti įvairius sveikatos sutrikimus.

Kaip vartoti vaisius
Vaisiai, riešutai, žalios daržovės ir šakniavaisiai sudaro puikiai derantį mitybos valgiaraštį. Vaisiai - tikras malonumas, juos valgyti sveika ir skanu. Tačiau juos reikia valgyti atskirai nuo kitų produktų ar patiekalų.

Sveikatai naudingos prieskoninės žolės
Nuo seniausių laikų žmonės naudoja įvairiausius prieskonius bei prieskonines žoles maistui pagardinti. Vartodami prieskonines žoles kasdieninėje mityboje ne tik suteiksime patiekalams subtilesnį skonį ar kvapnesnį aromatą, bet ir pagerinsime sveikatą.

Viduržemio jūros dieta ir jos nauda sveikatai
Viduržemio jūros dieta yra ne tiktai svorio mažinimo dieta, ji taip pat viena iš sveikiausių pasaulio dietų. Atlikti tyrimai patvirtina Viduržemio jūros dietos naudą sveikatai, ji sumažina vėžio ir širdies ligų susirgimų riziką.

Gazuotų gėrimų vartojimas gali sukelti širdies ligas
Gerdami karbonizuotus gėrimus galime padidinti pavojų išsivystyti širdies ir kraujagyslių ligoms. Atlikto tyrimo metu mokslininkai ketverius metus stebėjo 9 tūkst. tyrimo dalyvių, kuriuos sudarė vidutinio amžiaus moterys ir vyrai.

Nulinė „nulinių“ maisto produktų nauda
Parduotuvėse maisto prekių lentynos lūžta nuo iš pirmo žvilgsnio ganėtinai sveikų produktų pasiūlos: jogurto, kurio riebumas 0%, dietinių gazuotų gėrimų, „lengvų“ pyragų, kramtomosios gumos su ksilitu bei arbatos, praturtintos sintetiniais saldikliais.

Pankoliai irgi padeda lieknėti
Neseniai mokslininkai aptiko įdomią pankolių savybę: šis augalas ne tik padeda sulieknėti (jis pasižymi skysčius varančiu poveikiu), bet ir sustiprina kitų svorio metimui skirtų priemonių kompleksinį poveikį.

Kuo pavojingi riešutai
Riešutų baltymai yra stiprūs alergenai, kurie gali sukelti alergines reakcijas, tokias kaip odos bėrimas, kosulys, čiaudulys, virškinimo sutrikimas ar net anafilaksinis šokas, ypač vaikams.

Prieskoniai ne tik suteikia skonį, bet ir gydo
Pasirodo, kadaise dėl prieskonių virusios kovos ir tūkstančiai mylių nuplauktų laivu ne veltui – mokslininkai teigia, jog prieskoniai vertingi ne tik dėl skonio, bet ir gydomųjų savybių.

Užkandžiai garantuoja žvalumą visai dienai
Daugelis žmonių dienos pabaigoje ima ir pasijunta išsunkti tarsi citrina. Kasdienė rutina ryte suryja visas energijos atsargas. Norint energijos balansą išlaikyti visą dieną, viena svarbiausių taisyklių – laiku užkąsti tinkamo maisto.

Kad neapsinuodytume maistu
Vasarą visada padaugėja per maistą plintančių infekcijų. Kaip neapsinuodyti maisto produktais?

Mama buvo teisi: sriubą valgyti būtina
Dubenėlis nekaloringos ir neriebios sriubos prieš valgį gali sumažinti bendrą jūsų suvartojamų dienos kalorijų kiekį. Tuo įsitikinę mokslininkai, savo nuomonę pagrįsdami naujausios studijos rezultatais.

Maisto paruošimo būdas – svarbiau, nei manyta
Jei rūpinatės sveikata, turėtumėte galvoti ne tik ką valgote, bet ir kaip tas maistas pagamintas.

Produktų, užkertančių kelią senėjimui, enciklopedija. Antroji dalis
O dabar pakalbėkime apie žalingus įpročius, kurie galbūt ir ne tokie jau žalingi. Jūs galite atsisakyti šokolado, kavos, alaus. Šie produktai kenksmingi, bet tik tuomet, kai jų vartojama be saiko.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]