Sveika mityba      

Morkos sveika plaučiams
Žalia morka jau seniai laikoma viena vertingiausių daržovių. Dažniausiai ji rekomenduojama mažiems vaikams, tačiau nesiginčijama, kad ir suaugusiesiems kasdien sugraužti po morką sveika.

Genetiškai modifikuoti – ne tas pats, kas chemiškai modifikuoti
Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipiasi vartotojai, norėdami sužinoti, kas gi yra tas „modifikuotas krakmolas“ ir ar jis yra genetiškai modifikuotas produktas. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, genetiškai modifikuoti produktai yra visiškai kas kita nei cheminiu būdu modifikuoti produktai, pvz., modifikuotas krakmolas.

Obuoliai, kriaušės ir vynas – geriausi produktai širdžiai
Naujausių tyrimų duomenys patvirtina, kad obuoliai – vieni naudingiausių vaisių norintiems pasirūpinti širdies ir kraujagyslių ligų profilaktika. Tyrime dalyvavo 34 000 postklimakterinio periodo moterų.

Fruktoze saldinti gėrimai provokuoja nutukimą
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 2015 m. apie 2,3 bilijonai suaugusių Žemės gyventojų bus nutukę, o 700 milijonų kamuos viršsvoris. Manoma, jog pastaruoju metu prie nutukimo epidemijos plitimo prisideda ir padidėjęs gėrimų su fruktoze suvartojimas.

Raugintų kopūstų paslaptis
Dideli vitamino C kiekiai padeda kovoti su stresu ir sumažina vaistų toksiškumą. Šis vitaminas visiems būtinas, norint išvengti infekcinių ligų ir sustiprinti imunitetą. Be to, jo labai reikia mūsų kraujagyslėms, pažeistoms aterosklerozės.

Kaip maitintis, kai vargina vidurių užkietėjimas
Sumaniai renkantis produktus ir patiekalus iš skirtingų grupių, galima ženkliai lengviau atkurti žarnyno veiklą. Siūlome pavyzdinį dienos meniu, leistinų produktų sąrašą.

Riebus maistas provokuoja astmą
Gali būti, jog australų mokslininkai atrado atsakymą, kodėl pasaulyje taip sparčiai gausėja susirgusiųjų astma gretos. Sidnėjaus universiteto mokslininkai atrado ryšį tarp riebiųjų rūgščių ir kvėpavimo takų susirgimų.

Prieš virdama česnaką sugrūskite
Česnakas – puikus vaistas nuo įvairiausių virusų. Tiesa, dauguma vengiame jo valgyti, mat net ir suteikdamas pikantišką skonį patiekalams, deja, burnoje jis palieka nemalonų ir gana sunkiai pašalinamą kvapą.

Maistas – priešnuodžiai
Kaip žinoma, anksčiau žmonėms, dirbantiems kenksmingomis darbo sąlygomis, duodavo pieno. Tačiau kažin ar šis produktas gali neutralizuoti visus nuodus ir toksinus, kurie patenka į žmonių, dirbančių su kenksmingomis medžiagomis, organizmus. Juk daugelio profesijų atstovai vienu ar kitu būdu kontaktuoja su pavojingais junginiais.

Churma – protui, pomidorai - širdžiai
Pasirodo, jog naudingosios produktų savybės priklauso ir nuo jų spalvos. Taigi, pabandykime sudaryti „spalvų meniu“.

Kokios salotos naudingiausios?
Kad ir kokios dietos laikytumėtės, salotos – vienas iš tų nekaltų užkandžių, kurios ir sotumo suteikia, ir papildo organizmo maistingųjų medžiagų atsargas. Tačiau ar žinote, kokie produktai salotoms suteikia daugiausia maistingumo?

Kinų mitybos paslaptys vakariečiams
Vakarų pasaulį vis labiau apimanti nutukimo epidemija išprovokavo kinų mitybos specialistus pateikti savą problemos sprendimo variantą.

Sulčių nauda
Jau senovėje buvo žinoma apie vaisių ir daržovių sulčių naudą sveikatai, apie tai, jog jose gausu vitaminų ir kitokių svarbių medžiagų. Natūralios sultys – tai gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų šaltinis.

Ką užkąsti?
Dauguma skaitytojų yra susirūpinusios mitybos režimu treniruotės dieną. Iš tiesų, remiantis klasikine schema, negalima valgyti dvi valandas prieš ir dvi valandas po treniruotės.

Keletas šlakelių sumažina kraujo spaudimą
JAV mokslininkų atlikta studija įrodo, kad žmonės, kenčiantys nuo per aukšto kraujo spaudimo, nebūtinai turi laikytis abstinencijos. Atvirkščiai – nuosaikus gurkšnelis alkoholio jiems gali pagelbėti.

21 būdas, kaip nesustorėti žiemą
Išmeskite lankstinukus, reklamuojančius picos pristatymą į namus. Žiemą, kai šalta, padidėja tikimybė, kad jūs užsisakysite maisto į namus. Ir persivalgysite. Tegul mėgstami valgiai būna naudingi. Užsiimkite meilės žaidimais.

Šiek tiek daugiau baltymų – gerokai mažiau alkio
Mitybos specialistai nustatė, kad žmonės, per pusryčius suvartojantys daugiau liesų baltymų, ilgiau jaučiasi sotūs ir lengviau ištveria iki pietų be užkandžių. Taigi papildoma baltymų porcija per pusryčius leis lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Antsvoris ir platus sveikatos problemų spektras
Naujausi tyrimai patvirtino, jog papildomi kilogramai kenkia mūsų sveikatai daugeliu aspektų. Niekam ne naujiena, jog antsvorį dažnai lydi antrojo tipo cukrinis diabetas ir širdies ligos. Tačiau paskutinieji tyrimai rodo, jog susirgimų, susijusių su per dideliu kūno svoriu, sąrašas iš tikrųjų yra labai ilgas.

Mūsų mitybos paslaptis glūdi... receptoriuose
Jei jūs neužuodžiate, kaip gardžai kvepia kepsnys, vargu ar norėsite jo paragauti. O jei saldumas jums asocijuojasi su šleikštumu - tikrai niekas neįsiūlys net ir gardžiausios naminės uogienės.

Pienas. Visi už ir prieš
Šiandien apie pieną egzistuoja labai prieštaringų nuomonių. Viena vertus, jis geras kalcio šaltinis, kita – jame yra alergenų. Problema, kurią padėsime jums išspręsti, yra tokia: gerti pieną ar ne?

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]