Sveika mityba      

Ar sveika, jei storina?
Dietų gerbėjos stengiasi vartoti tik sveiką maistą, tačiau sulieknėti pavyksta retai. Dar blogiau: mintant vien dietiniais produktais kilogramai ne tirpsta, o auga. Kas dėl to kaltas?

Medus - dievų maistas
Vargu ar gamtoje atsirastų kitas produktas, apie kurį būtų tiek daug mitų. Susidaro įspūdis, kad ten, Olimpe, nėra ko daugiau valgyti. Laukinių bičių medumi buvo maitinamas vienintelis išlikęs dievo Krono palikuonis (kitus jis suėsdavo) Dzeusas.

Kodėl sveika valgyti melionus?
Šie iš Vidurio Azijos kilę vaisiai nuo senų laikų yra vartojami kaip maistas ir vaistas. Juose gausu virškinimą gerinančios ir medžiagų apykaitą greitinančios ląstelienos. Taip pat vitaminų C, PP, karotino, folio rūgšties, kalio ir geležies. Melionuose esantys pektinai iš organizmo šalina kenksmingąsias medžiagas.

Mineralų nauda ir šaltiniai
Panašiai kaip ir vitaminai, mineralai padeda žmogaus organizmui augti, vystytis ir likti sveikam. Mineralai - skirstomi į dvi grupes: makroelementai ir mikroelementai. Makroelementų organizmui reikia daugiau, o mikroelementų visai mažai. („Makro“ – kilęs iš graikų kalbos žodžio reiškiančio „didelis“, o "mikro" - "maža".)

Kad neapsinuodytume maistu
Vasarą visada padaugėja per maistą plintančių infekcijų. Kaip neapsinuodyti maisto produktais? Važiuojant lengvuoju automobiliu trumpai savaitgalio iškylai į gamtą (į mišką ar paplūdimį), neverta vežtis daug įvairaus maisto. Jei vešitės greitai gendančius maisto produktus, maistas gali sugesti jau bevažiuojant, ypač jei diena karšta. Tiesa, produktus apsaugotų nešiojamas šaldymo krepšys ar speciali dėžė su ledo gabaliukais.

Kaip mesti rūkyti ir nepriaugti svorio
Daugeliui žmonių, kurie susimąsto, kad reikia mesti rūkyti, rūpi svorio priaugimo problema. Jeigu jus tai taip pat jaudina, štai ką turite prisiminti:

Produktai, saugantys nuo vėžio
Ilgą laiką tyrinėję vaisių ir daržovių gydomąsias savybes, mokslininkai ir onkologai sudarė jų penketuką, kuris saugo nuo vėžio.

Valgykime daugiau vaisių ir daržovių!
Visi žinome, kad valgyti vaisius ir daržoves – sveika, tačiau daugelio mitybos racione jų trūksta. Kaip be ypatingų pastangų padidinti jų suvartojimą? Vasaros metas tam itin palankus. Pateikiame keletą idėjų kaip į kasdienį meniu įtraukti daugiau sveiko, vitaminais kupino maisto – vaisių ir daržovių.

Kenksmingiausi, bet deja skaniausi produktai
Taip yra. Tai – kas skanu, lyg tyčia yra kenksminga. Nors pasiusk. Tik su branda ir pašlijusios sveikatos simptomais pradedam atsirinkti kiek sau galime leisti daryti nuodėmes.

Ilgiausiai virškinami vaisiai ir daržovės
Kad sveikai maitintumėtės, reikia žinoti ne tik maisto kalorijų kiekį, bet ir laiką, kurio reikia suvirškinti vieną ar kitą produktą, kad be reikalo neužkrauti skrandžio pvz. užkandant pertraukėlės metu tarp pietų ir vakarienės. Greitai ir lengvai virškinami produktai žmogui suteikia greitą energiją, ilgai virškinami - ilgą sotumo pojūtį. Viskas, kas neįtraukta į žemiau esantį sąrašą virškinama dar ilgiau.

Kad iškylos į gamtą neapkarstų...
Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad atšilus orams ir jau prasidėjus kalendorinei vasarai, galima tikėtis per maistą plintančių infekcinių ligų pagausėjimo. Vasaros laikotarpiu dažniausiai užsikrečiama bakterinės etiologijos infekcijomis, tokiomis kaip šigelioze, salmonelioze, kampilobakterioze ir kt.

Maisto spalvos: kokia jų įtaka?
Gydymo spalvomis (chromoterapija) specialistai ir dietologai tikina, kad kasdieninių patiekalų spalvos turi įtakos ne tik mūsų jausmams, išgyvenimams, bet ir figūrai. Pasirodo, maisto spalva gali sužadinti emocijas, įkvėpti naujam gyvenimui bei padėti atsikratyti antsvorio.

Lietuviai valgo per riebiai
Daugelio mūsų tautiečių kasdienis lėkštės turinys yra gerokai nutolęs nuo mitybos piramidės rekomendacijų. Statistinis lietuvis mėgsta pavalgyti riebiai, o į vaisius, daržoves ir grūdinius produktus žiūri gana atsainiai.

Kofeino mitai ir faktai
Daugeliui mūsų rytas be kavos ar arbatos puodelio – tas pats, kas apniukusi diena be saulės. Man tai – daugiausia ritualas. Na, gerai, ką aš apgaudinėju? Tai kofeinas. Žmonės, man patinka kofeinas – tas natūralus alkaloidas, randamas daugiau nei 63 rūšių augalų lapuose, sėklose ir vaisiuose. Bet kokiai rizikai aš pasmerkiu save išgėrusi puodelį kavos iš ryto ar espreso po pietų?

Kaip elgtis sergant diabetu?
Kai tenka suktis pašėlusiu ritmu, dažnai numoji ranką į nuovargį, silpnumą, kojų maudimą ar troškulį. Tačiau tai gali būti pirmieji cukrinio diabeto simptomai. Jei tau diagnozavo diabetą, pirmasis patarimas – neišsigąsk ir nepanikuok.

Atgaukime būties lengvumą
Pagaliau pavasaris! Pats laikas atsikratyti visokio balasto, be visa kita - ir antsvorio bei sunkumo sieloje. Nesibaiminkite, nekalbėsime nei apie dietas, nei apie įnirtingą sportavimą.

Greita pagalba smegenims - saldi arbata
Tinkama mityba stiprina nervų sistemą, pakelia nuotaiką, malšina nuovargį ir įtampą. Svarbiausia - kasdien su maistu gauti ir baltymų ir riebalų ir angliavandenių.

Maistas, kuris sargdina
Virškinimo sutrikimai, galvos skausmas, dusulys, ruplės ant odos - tai tik keletas simptomų, kuriuos patiria žmonės, suvalgę tam tikrų maisto produktų, kurių jų organizmas netoleruoja.

Kiniška virtuvė – ne į sveikatą
Jei papietavus kinų restorane ar suvalgius pakelį bulvių traškučių jūsų oda parausta, pradeda skaudėti galvą, atsiranda stingulys ar šleikštulys, dėl visko gali būti kaltas skonio stipriklis glutamatas.

Kas lemia antsvorį – genai ar aplinka?
Nutukimo, antsvorio problema nėra nauja. Randama net akmens amžiaus figūrėlių, kuriose pavaizduotas nutukęs žmogus. Žinoma, senovėje žmonėms nutukimas nebuvo labai aktuali problema – genai, lemiantys antsvorį, nebuvo labai paplitę, aplinkoje nebuvo maisto pertekliaus, greičiau stoka.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [Kitas]