Straipsniai apie dietas      

Kaip pasirinkti dietą?

Rekomenduok draugui
Spausdinti

 

- Daugelyje dietų numatytas maitinimas šešis – aštuonis kartus. Tai yra, beveik visą dieną reikia ką nors valgyti. Tai kaip sulieknėsime?
- Svorio palaikymui tam tikrame lygyje, o taip pat skrandžio – virškinimo trakto ligų profilaktikai, ištiesų reikia maitintis mažiausiai 4 kartus per dieną. Jei pertraukos tarp maitinimų daug ilgesnės, tai nori – nenori, atsiranda stiprus apetitas, ir žmogus, savęs nekontroliuojant, suvalgo daugiau, nei būtina jo organizmui.

Tačiau dažnas valgymas - jokiu būdu nereiškia, kad reikia kas kartą, sėdant prie stalo, suvalgyti kelis patiekalus – tai leistina tik tris kartus per dieną: per pusryčius, pietus ir vakarienę. Likusieji maitinimai turi būti žymiai silpnesni: galima pasistiprinti vaisiais, neriebia varške, daržovių salotomis.

Labai svarbus momentas – vakarienė turi būti ne vėliau 7 valandos vakaro. Jei gulatės miegoti vėlai, tai neužilgo iki miego galima lengvai užkąsti: tiks stiklinė kefyro, neriebus jogurtas. Daugelis pacientų sako: ryte nenoriu valgyti, iki pietų išsivaikštau, o vakare prabunda žvėriškas apetitas. Teisingai – jei žmogus vakarienės metu sočiai pavalgė, tai per naktį jo skrandžio – žarnyno traktas nepailsėjo, ir ryte jis visiškai nieko nenori valgyti. Šį uždarą patologinį ratą reikia būtinai suardyti. Todėl tai, ką valgome vėlai vakare, lengviau virsta riebalais. O štai tas, ką suvalgome pirmoje dienos pusėje „sudega“ – juk mes aktyviai dirbame. Neveltui sakoma: „Pusryčius suvalgyk pats, pietumis pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui“.

- Tarkime, moteris pasirinko dietą ir pradėjo jos laikytis. Kaip ji gali suprasti, tinka jai naujasis maitinimo racionas ar ne?
- Viską darote teisingai ir dieta Jums tinka, jeigu:

 1. Jus nepersekioja nuolatinė mintis apie maistą; neatsiranda nekontroliuojamų alkio priepuolių, kai puolate prie maisto, negalėdami susilaikyti. Alkio jausmas atsiranda retsykiais, bet galite su juo susidoroti;

2. Mažėja svoris. Pirmosiomis dienos šis procesas vyksta pakankamai greitai, po to palaipsniui sulėtėja, kad po to visiškai sustotų. Pageidautina rašyti dienoraštį, jis padės Jums analizuoti ir savo būseną, ir dietos efektyvumą. Dienoraštyje būtinai užfiksuokite svorį, nuo kurio pradėjote lieknėti. Įrašykite į jį kiekvieno svėrimosi rezultatus. Kurį laiką stenkitės svertis kasdien, o po to galima ir kartą per dvi savaites. Svertis reikia iš karto ryte apsilankius tualete, nieko nevalgius ir tais pačiais drabužiais;

3. Apytiksliai po dviejų savaičių atsiranda jausmas, lyg atjaunėjote siela ir kūnu. Pagerėjo nuotaika, padidėjo darbingumas. Nėra susierzinimo, silpnumo;

4. Besilaikant dietos pavyko maksimaliai priartėti prie idealaus svorio ir sėkmingai jį palaikyti.

Jei nors vienas iš šių punktų nėra įvykdomas, vadinasi dieta Jums netinka. Tačiau įgauta patirtis yra ypač naudinga – Jūs sužinojote daug naujų dalykų apie organizmą. Tai padės Jums kitą dietą parinkti daug tiksliau.

- Jei visą gyvenimą laikysimės tos pačios dietos, ar mūsų organizme nesikaups tos pačios medžiagos, o kitų medžiagų atsiras trūkumas?
- Jei moteris laikosi racionalaus maitinimosi, tai organizmas visada patars, ko jai reikia. Kitas reikalas, jei ji turi blogus maitinimosi įpročius. Jei saldumynų mėgėja sako: man kasdien reikalingas cukraus gabalėlis, - niekada tuo nepatikėsiu. Jos organizmui cukrus nėra reikalingas – tai tiesiog įprotis, kuriuo reikia atsikratyti. Tačiau parinkus sau tinkamą dietą ir vartojant tik šviežiausius ir naudingiausius produktus, negausite pakankamo vitaminų ir mineralinių medžiagų kieko, todėl būtina vartoti sintetinius polivitamininius preparatus.

Puslapiai:   1     2  

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (752)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (664)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (681)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (694)

Prancūziška dieta (3226)

Agurkų dieta (3)