Straipsniai apie dietas      

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos?

Skaityti komentarus (701)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Šiais laikais esame apsupti tobulo kūno ir sveikos gyvensenos įvaizdžių, kuriuos mums perša žiniasklaida ir populiarioji kultūra. Daugeliui sveikas gyvenimo būdas ir daili išvaizda yra siekiamybė, dėl kurios reikia aukoti mėgstamus maisto produktus ir lieti prakaitą nekenčiamoje sporto salėje. Tačiau ar tikrai taip yra? Į daugelį neraminančius klausimus apie sveiką mitybą atsako gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė.

1.    Ar norėdama būti liekna turiu atsisakyti saldumynų?

Cukrus pats savaime storinti negali - storėjama tada, kai suvartojama daugiau kalorijų nei išeikvojama. Vidutiniškai aktyviai europietei moteriai rekomenduojama per dieną suvartoti 1800 kcal – 2000 kcal, vyrui – 2500 kcal. Pagal savyje turimą energijos kiekį, cukrus toli gražu nėra pirmoje vietoje: daugiausiai kalorijų yra riebaluose (1 g turi 9 kcal) bei alkoholyje (1g turi 7 kcal). Tuo tarpu baltymai bei angliavandeniai, taip pat ir cukrus, 1 grame turi 4 kcal. Taigi pirmiausiai turėtum pamąstyti apie nereikalingiausių tavo kūnui medžiagų atsisakymą. Reikėtų nepamiršti, jog norėdama išlikti liekna, turėtum būti fiziškai aktyvi.

2.    Mėgstu pasaldinti kavą ir arbatą, ar tai kenkia mano organizmui?

Amerikos dietologų asociacijos duomenimis, mūsų organizmas nejaučia skirtumo tarp natūraliai produktuose esančio cukraus bei cukraus, kurį įsidedame į kavą ar kuriuo gamybos proceso metu gardinami gaivieji gėrimai. Dėl šios priežasties saikingai saldindami produktus nepakenksime sveikatai bei figūrai. 

3.    Noriu vietoj cukraus pradėti vartoti saldiklius, tačiau ar jie saugūs?

Tiek dirbtiniai saldikliai, tokie kaip aspartamas, tiek natūralūs, tokie kaip Stevija, ar kiti maisto pramonėje vartojami saldikliai  yra patikrinti daugelio tyrimu metu ir pripažinti kaip saugūs vartoti. Tačiau reikia neužmiršti, kad, kaip ir bet koks maistas, taip ir saldikliais saldintas, turi būti vartojamas saikingai.

4.    Kai kuriuose mano mėgstamuose produktuose yra fosforo, ar jis nepakenks mano kaulams?

Fosforas nedideliais kiekiais naudojamas kai kuriuose maisto produktuose bei gėrimuose kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga. Vis dėlto, norėdami gauti jo tiek, kiek gauname, pavyzdžiui, suvalgę vieną kiaušinį, turėtume išgerti maždaug litrą gaiviojo gėrimo. Fosforas pats savaime nežaloja kaulų struktūros ir neskatina osteoporozės – pagrindinės jos priežastys yra nepakankamas  kalcio vartojimas, fizinio aktyvumo stoka bei hormonų pusiausvyros sutrikimai.

5.    Jei gersiu rūgščius gėrimus, ar jie nepakenks mano dantims?

Gėrimai mūsų burnoje neužsibūna taip ilgai, kad pakenktų dantų emaliui, be to, juose esančios rūgštys greitai neutralizuojamos seilių, kurių sudėtyje taip pat kalcio, fosforo ir fluorido, padedančio atstatyti prarastus mineralus. Pakenkti dantims galime tik jei vartojame rūgščius gėrimus nesaikingai ir leidžiame jiems pernelyg ilgai užsibūti ant dantų emalio – norint to išvengti, reikia laikytis burnos higienos taisyklių.

Šaltinis: Freedigitalphotos.net
Autorius:Eli.lt

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (701)
daugiau
2024-02-23 20:54
Kabcgm
norvasc 5mg over the counter <a href="https://norvawsc.top/amlodipine-used-for.html">buy amlodipine 10mg online</a> generic amlodipine 10mg
2024-02-23 13:30
Cbycxu
acyclovir 400mg for sale <a href="https://acyrax.top/about-us.html">zovirax 400mg without prescription</a> allopurinol 100mg uk
2024-02-22 20:59
Epvwin
atorvastatin 80mg drug <a href="https://lipiws.top/lipitor-generic-name.html">atorvastatin 40mg oral</a> buy atorvastatin 20mg sale
2024-02-22 01:06
Cqfcqd
order xenical without prescription <a href="https://orlical.top/orlistat-dosage-per-day.html">order xenical sale</a> order generic diltiazem
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (610)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (625)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (641)

Prancūziška dieta (3013)

Agurkų dieta (3)

Greito efekto dieta (10)