Straipsniai apie dietas      

Kaip išvengti persivalgymo?

Skaityti komentarus (4)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Teoriškai žmogus turėtų suvalgyti tik tiek maisto, kiek jam būtina. Tačiau realiame gyvenime mūsų porcijų dydžiui kur kas d įtakos turi ne alkio jausmas, o išorinės aplinkybės, socialinės ir kultūrinės normos.

Tiek restorane, tiek parduotuvėje dažnai jums įperšama daug didesnė porcija, nei jums realiai reikėtų. To rezultatas nesunkiai nuspėjamas: dažniausiai suvalgome 2-3 kartus daugiau, nei mūsų organizmui reikia. Ir, aišku, tai – ne į naudą nei sveikatai, nei figūrai.

Pasak mokslininkų, vidutinis statistinis žmogus galėtų pasitenkinti mažesniu maisto kiekiu, jei jo nuolat nesuptų pernelyg didelės maisto porcijos. Įrodyta moksliškai: kuo prieš akis daugiau maisto, tuo daugiau jo ir suvalgoma. Juk tikriausiai ne kartą esate patyrę būseną, kai valgyti, atrodo, visai nenorite, bet akys taip geidžia to gražučio skaniai atrodančio kąsnelio, kad ranka tiesiog nevalingai išsitiesia jo paimti. Pagundos atsisakyti bus lengviau tik tuo atveju, jei atprasite maistą „ryti“ akimis ir labiau klausysitės savo organizmo.

Štai ir dar keletas ekspertų siūlomų rekomendacijų, kaip valgant nepersivalgyti:

• Išmokite iš akies nustatyti būtent jums reikalingas maisto porcijas ir nesidrovėkite parduotuvėje ar kavinėje paprašyti, kad maisto įdėtų mažiau. Pavyzdžiui, galite užsisakyti tik pusę porcijos, o jei ją suvalgiusi vis dar jausitės alkana – palepinkite save kokiu gardžiu kąsneliu deserto.

• Namuose stenkitės nevalgyti iš didelių lėkščių ir dubenėlių. Mažesni indai paskatins dėtis mažiau maisto.

• Reguliuokite maisto porcijas, kai valgote namuose. Jei dažnai neatsispiriate pagundai savo pietų ar vakarienės porciją pakartoti, verčiau nestatykite ant stalo bendro indo su maistu – viską iš anksto padalinkite porcijomis.

• Jei tik galite – stenkitės negaminti maisto keliems kartams. Visų pirma todėl, kad pastovėjęs pašildytas maistas nebėra toks vertingas, kaip šviežiai pagamintas, o antra – todėl, kad taip išvengsite pagundos pabaigti maisto likučius ne todėl, kad norite valgyti, o todėl, kad jie nesugestų.

• Valgykite reguliariai. Jei specialiai lauksite, kol aplankys alkio pojūtis, persivalgymo išvengti bus labai sunku.

• Šventėse ir pobūviuose venkite švediško stalo pagundų. O jei esate pakviesta kur nors vakarienės – geriau užsisakinėkite ką nors iš užkandžių meniu, nes restoranų kepsnių porcijos prieš miegą bus tikrai per daug.

   
  Straipsnio komentarai (4)
daugiau
2007-12-01 12:19
Daiva
Valgau iš mažos lėkštės...Tik svoris neskuba kristi.Reikia mažiau užkandžiauti.
2007-11-28 20:23
dange
sutinku su viskuo kas parasyta.taip ir reikia gyventi ir maitintis.
2007-11-16 21:43
Laura
jei tai tampa gyvenimo budu - lengva. Jei norite numesti svori ir toki palaikyti visa gyvenima - keiskit maitinimosi iprocius. Jei plonejat tik tam, kad suplonetumet save apribodamos, bet nekeiciat mitybos iprociu - net nepradekit. As savo pakeiciau!
2007-11-15 20:30
dana
Lengva pasakyti, sunku padaryti.
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (751)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (663)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (679)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (694)

Prancūziška dieta (3222)

Agurkų dieta (3)