Straipsniai apie dietas      

Septyni mirtini nusižengimai dietai

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Kad kartui ir visiems laikams būtų sudėti visi taškai ant i, Samanta Heler, Niu Jorko universiteto mitybos specialistė, su savo kolegomis išanalizavo septynias dažniausias mitybos klaidas, kurių mes nepastebime, taip pat pataria, kaip jų išvengti.

Pirmoji klaida: manote, kad maistas, kurį renkatės, yra geresnis nei iš tikrųjų.

Nesvarbu, tai vaisių sultys, konservuota daržovių sriuba, bandelė pusryčiams ar rupaus malimo duona, mes linkę pervertinti savo pasirinkimą.

Dar viena paplitusi klaida – tai vaisių sulčių vartojimas vietoj vaisių. „Žinoma, vaisių sultys – vertingesnis gėrimas nei gazuoti limonadai. Bet iš kitos pusės jose didelė cukraus koncentracija ir kur kas mažiau maisto medžiagų nei pačiuose vaisiuose“, – tvirtina dr. Bon Taub – Diks. Be to, jeigu jūs norite sulieknėti, suvalgiusi gabalėlį vaisiaus jausitės sotesnė nei išgėrusi stiklinę sulčių.

Sprendimas: pagal galimybes valgykite pilnavertį, šviežią ir neapdorotą maistą. Net jeigu valgysite mažai, gausite pakankamą kiekį naudingų maistingųjų medžiagų.

Antroji klaida: abejojate angliavandenių nauda.

„Yra labai vertingų ir kiek prastesnių angliavandenių, bet tam tikrą angliavandenių kiekį mūsų organizmas ir smegenys turi gauti kiekvieną dieną“, – pasakoja Heler. Be to, suvalgiusi sudėtingų angliavandenių (jų yra nesmulkintuose grūduose ir ląstelienoje) jūs ilgiau jaučiatės soti ir tuo pačiu mažiau suvalgote bei greičiau lieknėjate!

Tačiau šios grupės produktų atsisakymas – ne vienintelė mūsų klaida, susijusi su angliavandenių vartojimu. Dietologės Reičel Brandes tvirtinimu, nuomonė, kad visi produktai, kuriuose visiškai nėra angliavandenių arba angliavandenių labai mažai, yra naudingi ir jų galima vartoti, kiek nori, yra klaidinga.

Sprendimas: ekspertai mano, kad iš dietos negalima išbraukti nė vienos produktų grupės, tame tarpe ir angliavandenių.

Trečioji klaida: persivalgote.

Nesvarbu, valgote maistą, kuriame mažai riebalų arba daug ląstelienos, kuris yra sveikas ir subalansuotas, viena iš labiausiai paplitusių klaidų – tai pervertinimas, kiek mūsų organizmui reikia maisto medžiagų.

Sprendimas: prisiminkite, kokio dydžio turi būti porcija. Bent pradžioje pamatuokite ir pasverkite standartines porcijas, kad įsivaizduotumėte, kaip atrodo vienokio ar kitokio patiekalo porcija. Ir niekada neimkite pavyzdžio iš restorano: ten visuomet patiekiamos didelės porcijos.

Puslapiai:   1     2  

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (751)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (663)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (679)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (694)

Prancūziška dieta (3222)

Agurkų dieta (3)