Straipsniai apie dietas      

Penkios pavasarinės dietos taisyklės

Rekomenduok draugui
Spausdinti

 

Ketvirtoji taisyklė: siera ir silicis plaukams ir nagams

Atskirai reikia pakalbėti apie produktus, kuriuose yra sieros ir silicio, būtinų normaliam plaukų ir nagų augimui. Šių mikroelementų ypatingai daug pomidorų sultyse. Jas būtina įtraukti į kasdieninį racioną.

Tačiau būtina atkreipti dėmesį į porcijų dydį. Tai reiškia, kad neverta vienu sykiu išgerti kelias stiklines pomidorų sulčių. Geriau šį malonumą pratęsti visai dienai – pusę stiklinės išgerkite ryte, pusę stiklinės – per pietus ir stiklinę vietoj vakarienės. Sutikite, tai naudinga ne tik nagams, bet ir figūrai.

Sieros ir silicio gausu jūros gėrybėse. Kalbame apie krevetes, midijas, krabus ir kalmarus. Jų mėsa yra puikus baltymų ir visų įmanomų mikroelementų šaltinis. Jūros produktai tokie naudingi, kad galima visiems parekomenduoti kiekvieną dieną mėgautis šiais delikatesais. Bet yra vienas svarbus „bet“. Tai kaina. Labai dažnai ji persveria visą galimą naudą ir, savaime suprantama, šie produktai tikrai ne visų kišenei. Bet nusivilti nereikėtų – juk yra ir jūros kopūstai. Pagal mikroelementų kiekį jie puikiausiai pakeičia austres, kalmarus ir krabus. Tačiau baltymų juose nėra. Bet šių medžiagų galima gauti iš paprasčiausios mėsos. Jeigu prie jos paruošite jūros kopūstų garnyrą, organizmas gaus visų medžiagų, kurių yra jūros produktuose.

Penktoji taisyklė: ne visų rūšių mėsa yra vertinga

Reikia pasakyti kelis žodžius apie mėsos rūšis ir jos paruošimo būdus. Čia yra šiokių tokių plonybių. Pirmiausia reikia vengti gyvulinių riebalų ir riebių sultinių. Pirmenybę reikėtų teikti liesai jautienai, veršienai, triušienai, kalakutienai arba vištienai.

Jeigu kalba eina apie paukštieną, geriau valgyti ne tamsią, o baltą mėsą – iš jos ypatingai gerai pasisavinami baltymai. Svarbus ir produkto paruošimas – mėsą geriau sumalti, nes faršas suvirškinamas geriau nei mėsos gabaliukai.

Mėsos patiekalus rekomenduojama užgerti sultimis – apelsinų arba ananasų. Jose yra pakankamas vitamino C, kuris padeda įsisavinti daugelį mikroelementų, esančių mėsoje, kiekis. Beje, askorbo rūgštis padeda įsisavinti geležį.

Geležies pasisavinimą gerina ir granatų sultys. Jas reikėtų pirkti stikliniame butelyje. Gėrimą galima vartoti 5 – 6 dienas, bet jį būtina laikyti šaldytuve. Sultis reikia atskiesti šaltu virintu vandeniu (proporcija 1:2) ir gerti per šiaudelį, kad rūgštis nepakenktų dantų emaliui. Tai nuostabi priemonė, padedanti atkurti askorbo rūgšties ir mikroelementų deficitą. Gėrimas atgaivina odos spalvą, didina tonusą ir teigiamai veikia nagų ir plaukų būklę.

Tiems, kurie nemėgsta sulčių, galima rekomenduoti raudonąjį vyną, bet ne daugiau nei 100 – 120ml. O štai mėsą užgerti arbata arba kava nereikėtų. Šiuose gėrimuose yra medžiagų, kurios ženkliai sumažina geležies ir kai kurių vitaminų pasisavinimą.

Iš to, kas parašyta aukščiau, seka logiška išvada. Kad normaliai jaustumėtės, reikia normaliai, subalansuotai maitintis. Vartokite skirtingus produktus ir nesimėtykite į kraštutinumus laikydamasi griežtai augalinių arba mėsinių dietų. Dar blogesnis variantas – badavimas. Jis kenkia ir sveikatai, ir nuotaikai, ir išvaizdai. Oda papilkėja, plaukai praranda žvilgesį, o nagai pradeda lūžinėti. Kad susitvarkytumėte, kiekvieną dieną turite suvalgyti 600 – 700g šviežių daržovių ir vaisių, ruošti mėsos, žuvies patiekalus ir košes, gerti sultis ir nepamiršti jūros kopūstų. Tuomet viskas bus tvarkoje.

Dietų statistika

Apie 55 – 60% moterų pirmenybę teikia „ekstrinėms“ dietoms, kurios skirtos labai trumpam laikotarpiui. Iš esmės tai ne kas kita, o badavimas, kuris padeda greitai numesti nereikalingus kilogramus. Bet, kaip bebūtų gaila, jie ir greitai grįžta. 12 – 15% dailiosios lyties atstovių laikas nuo laiko griebiasi subalansuotų dietų. Ne daugiau nei 5% moterų nuolat laikosi elementarių dietos taisyklių – nevalgo riebaus, saldaus maisto ir miltinių patiekalų.

Puslapiai:   1     2     3  

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (755)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (666)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (683)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (697)

Prancūziška dieta (3234)

Agurkų dieta (3)