Sveika mityba      

Kaip sutramdyti apetitą?

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Visos mes turime silpnybių su kuriomis kovoti kartais būna labai sunku. Ne vieną mūsų  nuolat kamuoja noras suvalgyti ką nors skanaus ir ranka tarsi pati tiesiasi link šokolado ar pyragaičio. Labai dažnai net darbe kavutę geriame smaližiaudamos ir net nepagalvojame, kad jei taip smaguriaujame diena iš dienos, tie gardūs kąsneliai tikrai „nusės“ ant pilvo ar šlaunų. Juk kavą ir taip dažniausiai geriame su cukrumi, todėl gauname pakankamai kalorijų, o saldumynai, kuriuos valgome tik dar labiau paskatina apetitą.

Persivalgyti, ypač vakare, linkę daugelis, nes valgymas siejamas su malonumu. Čia kaltas tiesiog jūsų įprotis sočiai prisivalgyti ir nežmoniškas alkis. Žinoma, valgant slopinamos neigiamos emocijos, rūpesčiai, juntamas komfortas, užlieja tikras pasitenkinimas.

Prisiminkite, kad vakare suvartotų kalorijų perteklius virsta riebalais arba antsvoriu. Gausią ir kaloringą vakarienę pakeiskite lengvesne ir ne tokia kaloringa. Paskutinis valgymas rekomenduojamas trys valandos prieš miegą. Tada maistas bus suvirškintas, neužsistovės skrandyje.

Jeigu nepusryčiaujate, darote didžiulę klaidą, nes tikras vilko apetitas dieną sukyla toms, kurios nevalgo pusryčių. Organizmas dienos metu išsireikalaus tų kalorijų kiekį, kurių negavo per pusryčius, o per dieną sočiai valgydama, sulėtinsite medžiagų apykaitą.

Valgykite penkis kartus per dieną mažomis porcijomis ir medžiagų apykaita pagerės bei bus sutramdytas didžiulis apetitas. Būtini trys sotesni valgymai ir du trys užkandžiai. Užkandžio energetinė vertė turėtų būti ne daigiau nei 100 kcal.

Atminkite, kad mums reikia daug mažiau maisto, nei mes paprastai suvalgome. Pažvelkite į savo delną – jums pakanka suvalgyti tiek maisto, kiek telpa delne. Pavyzdžiui, pusryčiams tiktų nedidelis dubenėlis košės, pietums – apie 100 g mėsos ir salotų, o vakarienei tiktų liesos varškės pakelis arba pora šimtų gramų žuvies.

Patarimai, kaip nepersivalgyti:

  • Ant šaldytuvo pakabinkite labai storo žmogaus nuotrauką (pvz: sumo imtynininko). Tai bus savotiškas psichologinis karas su savimi ir gal šaldytuvo durelės atsivers rečiau.
  • Neikite į parduotuvė tuščiu skrandžiu. Prisipirksite, ko nereikia ir grįžusi į namus pulsite valgyti viską iš eilės.
  • Svečiuose paragaukite tik vieną du patiekalus, o kitų nelieskite. Natūralu, kad šeimininkė gali paklausti, kodėl nevalgote, tačiau juk jums svarbiausia jūsų sveikata. Visada galite pasakyti, kad gydotės skrandį.
  • Rinkitės fasuotą maistą, o ne sveriamą. Visada žinosite kiek pakuotėje yra gramų ir kalorijų. Gal supratus, kad iš karto suvalgius visą pakeli sausainių gausite visos dienos kalorijų normą, jums valgyti norėsis mažiau.
  • Įpraskite kavinėje užsisakyti ne visą porciją, bet pusę. Sotumo jausmas ateina tik po 20 minučių, o per daug neprikimšusi nuo stalo atsistosite nejausdama tempimo ir sunkumo skrandyje.
  • Persivalgiusi kitą dieną darykite iškrovos dieną.
  • Jei sočiai pavalgius pajutote, kad ranka tarsi pati tiesiasi link saldainio, sutramdykite save ir susiraskite kokį nors užsiėmimą. Galite paskambinti draugei, o kol paplepėsite, praeis ir noras užkandžiauti.
  • Alkį kartais sukelia ir troškulys. Tokiu atveju išgerkite stiklinę vandens ar arbatos ir noras kimšti praeis.
  • Atsisakykite gazuotų gėrimų, nes jie skatina apetitą.
  • Jei jus vilko apetitas dažnai užpuola tarsi nei iš šio, nei iš to, gali būti, kad jums trūksta tam tikrų vitaminų bei mikroelementų. Tada patartina vartoti specialius maisto papildus. Pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoja.
Autorius:Eli.lt; Jupiterimages nuotr.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Gardžiausi vegetariški patiekalai iš viso pasaulio (915)

Sveiki ir gardūs pusryčiai mažiesiems (738)

Saldumynai, kurių negalėtumei atsisakyti (806)

Kaip moterys lieknėja? (1007)

Vištiena ant grotelių! Kitoks skonis, novatoriškas ruošimas, originalus pateikimas (980)

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (850)