Sportas ir kūnas      

Fitnesas virš 30 metų

Skaityti komentarus (2)
Rekomenduok draugui
Spausdinti
Argi ne paradoksas: kuo vyresnės daromės, tuo labiau imame vertinti jaunystę ir iš visų jėgų stengiamės ją sulaikyti. Tik Bridžita Bardo gali pasakyti: "Aš niekuomet nesiskirsiu su savo raukšlėmis, nes jos man per daug brangiai kainavo". Vis tik daugumai moterų norisi likti jaunomis kaip įmanoma ilgiau.

Tinka viskas: kosmetinės priemonės, dietos ir "sunkioji artilerija" plastinių operacijų pavidalu. Šiandien pakoreguoti amžinius išvaizdos pakitimus kainuoja ne tokius jau ir nežemiškus pinigus. Deja, ne viską galima užglaistyti kosmetologijos pasiekimų pagalba. Nuo seno sakoma, jog tikrąjį moters amžių išduoda rankos ir... eisena.

Būtent judėjimo lengvumas yra geros organizmo būklės, vadinasi, ir moters biologinės jaunystės, rodiklis. Galima atsikratyti raukšlių, pasidaryti sniego baltumo dantis, patempti pilvą ir susigrąžinti aštuoniolikmetės svorį, bet kūno neapgausi. Jei nepalaikysi jo "darbingoje" būsenoje, tai pirmas žingsnis pusiau sulenktais keliais išduos visą jūsų gyvenimišką patirtį.

Ne veltui sako, kad judėjimas – tai gyvenimas. Šiuolaikiniai fitnes-klubai siūlo platų programų pasirinkimą, kur, kaip teigiama, fizinių pratimų pagalba jūs naudingai ir maloniai kovosite dėl savo išorės pagerinimo. Bet kaip iš viso šito pasirinkti geriausią variantą?

Būkime realistės: sulaukus keturiasdešimties metų amžiaus neįmanoma sportuoti taip pat intensyviai kaip dvidešimties. Netgi ir žalinga. Kaip pasirinkti tinkamą programą pagal amžių?

Pradžioje patariama objektyviai įvertinti savo sveikatą. Paprastai dėmesį reikia atkreipti į širdies, sąnarių, stuburo ir kraujagyslių būklę: būtent šios "gyvojo mechanizmo" dalys bėgant laikui nukenčia labiausiai, vadinasi, jų treniravimui reikia skirti ypatingą dėmesį.

Fiziniai "priešamžiniai" pratimai turi būti skirti organizmo kraujotakos gerinimui, osteochondrozės ir osteoporozės profilaktikai, laikysenos korekcijai ir smegenų aprūpinimo deguonimi gerinimui.

Pagrindinė taisyklė renkantis sportinę programą "tiems, kam virš..." turi būti individualumas ir krūvio dozavimas. Kad pagerintumėte laikyseną, labiausiai tinka pilatesas arba velnesas. Sustiprinti pilvo presą ir sutvirtinti stuburą padeda specialios jėgos pamokos, pavyzdžiui, funkcinis treningas.

Atliekant bet kokį pratimą svarbiausia plastiškumas, lėtas tempas. Nedarykite staigių judesių, šuolių ir smūgių. Nereikėtų ilgai kartoti vienodus pratimus (pavyzdžiui, minti dviračio pedalus reikia ne ilgiau nei 15 minučių). Dar geriau, jei pratimai atliekami ne pagal trenerio komandą, bet pagal savo kvėpavimo ritmą. Reikšmės turi net muzika: veržlus, energingas ritmas kontraindikuotinas, o rami meditacinė muzika kaip tik.

Siekiant geriausių rezultatų bet kokie sportiniai užsiėmimai turi būti apgalvoti. Tiesiog trenerio nurodymų vykdymas – tai dar ne viskas. Reikia įsiklausyti į savo kūną, suprasti, kas jam "patinka", o kas – ne. Kovojant su amžiumi svarbu ne krūvio įveikimas iš visų pastangų, bet atvirkščiai – džiaugsmo ir malonumo nuo kiekvieno judesio gavimas. Laikui bėgant tokių judesių bus vis daugiau ir daugiau.

Kovai su amžiumi tinka visi tempimo pratimai, koordinuotų judesių ir pusiausvyros treniruotės.

1. Pilatesas, įvairūs tempimo pratimai, pratimai su gimnastiniu ortopediniu kamuoliu (fitbolas) – tai jėgos programos. Iš šokių tinka lotynų šokiai, pilvo šokiai, kūno baletas. Reiktų rinktis tuos pratimus, kuriose judesiai plastiški, nestaigūs.

2. Jei fitnes-klube yra kvėpavimo gimnastikos kursai (geriau pradinis lygis) – puiku, nepraeikite pro šalį!

3. Baseinas – plaukiojimas, akvaaerobika ir visi kiti įmanomi užsiėmimai vandenyje: priešinantis vandeniui geriau dirba (ir stiprėja) raumenys, o krūvis sąnariams – minimalus.

4. Užsiėmimai, kuriuose be fizinio krūvio būtinas dėmesio koncentravimas, meditacija, vidinės energijos valdymas. Tai gali būti joga, tai-či ir kitos rytietiškos praktikos.

Galima, bet atsargiai

Užsiimti treniruoklių salėje galima tik prižiūrint treneriui, jėgos krūviai ir svoriai turi būti nedideli. Venkite treniruoklių, sudarančių vertikalų krūvį: papildomas tempimas ir stuburo spaudimas vyresniame amžiuje ne tik kad nenaudingas, bet ir žalingas.

Skaičiuojame pulsą

1. Bet kokių užsiėmimų metu reikia sekti savo pulsą: jo dažnis neturi viršyti 140 dūžių per minutę (optimalus režimas – 120). Dauguma šiuolaikinių treniruoklių turi pulso skaičiuotuvą, jei neturi – geriau naudotis individualia apyranke-pulso skaičiuokliu.

2. Ant bėgimo takelio geriau ne bėgti, o greitai eiti keičiant greitį. Jeigu yra galimybė, keiskite takelio nuolydžio kampą: pratimų metu turi dirbti visi raumenys iš eilės.

3. Daugumos fitnes-klubų sąraše yra skirtingos kardio-klasės. Pavyzdžiui, saiklingas – speciali programa ant dviračių. Ji puikiai tinka širdies raumens treniruotei. Tiesa, yra svarbus apribojimas: saiklingas yra rimtas fizinis krūvis, režimai "važiavimas į kalną", "važiavimas greitai" ir kiti reikalauja didesnio dėmesio sau.

Nesistenkite vaikytis trenerio komandų, ypač iš pradžių: skaičiuokite pulsą ir sumažinkite krūvį, jei jis viršijo 140 kartų per minutę.

Negalima

Venkite užsiėmimų, kur praktikuojami dažni ir staigūs judesiai:

1. Venkite bokso, tai-bo, karate, ušu (ir kitų rytų kovos menų).

2. Klasikinė aerobika taip pat netinka.

3. Flamenko ir stepas gali neigiamai paveikti sąnarius: tai per didelis krūvis jiems.
Autorius:Eli.lt; Jupiterimages nuotr.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (2)
daugiau
2016-11-26 16:19
FAISAL
Dear Sir / Madam,

we are specialized in producing all kinds of Fitness Wears,Compression Clothing & Accessories.

We are manufacturing wide range Gym Clothings, Bodybuilding Wears,Yoga Wears,Leggings,Tops,Shorts,Gym Gloves,Fitness Gloves and many more products.

Please confirm your requirement.

Best Regards,
Faisal

FULL STOP INTERNATIONAL
Quality Fitness Clothings
Address : Haji Pura Bun Near Faiz-e-Aam Dispencry,
Sialkot-51310,Pakistan.

Ph : +92 52 3257086
Cell : +92 345 6857087

Email : [email protected]
Web : www.fullstopintl.com
2009-07-03 16:39
asdasdasd
"Negalima

Venkite užsiėmimų, kur praktikuojami dažni ir staigūs judesiai:

1. Venkite bokso, tai-bo, karate, ušu (ir kitų rytų kovos menų).

2. Klasikinė aerobika taip pat netinka.

3. Flamenko ir stepas gali neigiamai paveikti sąnarius: tai per didelis krūvis jiems.
Autorius: Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
"

Eikit jus sikt.Jaigu ne kovos menai matyt dabar isvis nepaeiciau.Turbut geriau siulytumet prisiest visokiu papildu...
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (659)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (688)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)