Sportas ir kūnas      

Anoreksija – simptomai ir gydymas

Skaityti komentarus (634)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Moteris, kenčiančias nuo anoreksijos, galima pastebėti plika akimi. Tai labai liesos ir nervingos moterys. Tokios damos perdėtai marina savo organizmą ribodamos maistą, naudoja specialias vėmimą sukeliančias tabletes ir kitokius vaistus. Šios moterys siekia pamaitinti aplink esančius – gyvūnus, artimuosius ir, tiesiog, pažįstamus.

Nuo anoreksijos kenčia tos merginos, kurios bijo nutukti ir nuolat laikosi pačių griežčiausių dietų. Jei laiku nepradedamas gydymas, tai anoreksiko raumenys atrofuojasi, masė sumažėja iki 30 % ir daugiau. Išvaizda krypsta į blogąją pusę, kadangi į organizmą nepatenka reikiamas maistingųjų medžiagų kiekis. Pažeidžiama medžiagų apykaita, iš kaulų pašalinamas kalcis, pradeda kristi dantys ir plaukai, anoreksikas tampa panašus į gyvą skeletą iš laboratorijos. Be to, vyksta negrįžtamas vidaus organų pertvarkymas, pažeidžiamas žarnyno ir širdies veikla, dingsta menstruacijos, o organizmo ląstelės palaipsniui apmiršta. Anoreksija – tai nervinė liga, dėl jos kenčia ne tik paauglės, kurios bando tapti panašiomis į jų Holivudo idealus, bet ir suaugusios moterys.

Anoreksija: simptomai

Visų pirma, pastebima neapykanta savo kūnui. Anoreksikės nemato savo kūno realiai, joms visą laiką atrodo, jog jos labai apkūnios. Ligonės jaučia nuolatinę antsvorio baimę, bijo priaugti nors porą kilogramų. Ši baimė anoreksikes persekioja visur, jos netgi miego metu galvoja apie savo svorį. Daugelis ligonių nesutinka su tuo, jog serga anoreksija. Moterims, kenčiančioms nuo anoreksijos, sutrinka menstruacinis ciklas, o vyrams – seksualinis gyvenimas.

Anoreksija: priežastys

Tai gali būti smegenų augliai. Tokią anoreksiją, paprastai, lydi šizofrenija, stipri depresinė būsena. Ligą gali sukelti kai kurių vaistinių preparatų vartojimas, veikiantis CNS arba trikdantis skrandžio – žarnyno trakto funkcionavimui.

Prie tokių preparatų galima priskirti įvairius psichostimuliatorius, pavyzdžiui, vaistus, kuriuose gausu kofeino. Anoreksijos priežastimi gali būti padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje. Antibiotikų vartojimas taip pat gali išprovokuoti ligos vystymąsi. Nuo anoreksijos gali kentėti ne tik suaugę, bet ir vaikai, kuriuos tėvai maitina per prievartą. Šiuo atveju vaikams atsiranda neapykanta maistui.

Anoreksija: gydymas

Labai svarbu pradėti anoreksijos gydymą laiku. Iš pradžių specialistas tikrina, kokie atsirado pažeidimai organizme. Po to ligonis nukreipiamas pas psichoterapeutą ir pradedamas gydymas. Jeigu prasidėjo kokie nors hormoniniai sutrikimai, lydimi amenorėjos (menstruacijų sutrikimo), paskiriamas hormonų kursas. Šalia viso to, sudaroma individuali mitybos programa, tiesa, pradžioje, ligonį tenka priversti suvalgyti maisto porcijas. Jei gydimas užleidžiamas, organizme vyksta negrįžtami procesai, kurie dažnai baigiasi labai blogai.

Šaltinis: Freedigitalphotos.net
Autorius:Parengė Gerda Morozovienė

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (634)
daugiau
2024-02-22 04:01
Teoywb
glucophage 1000mg uk <a href="https://chglucopha.top/glucophage-benefits.html">buy metformin 500mg pill</a> glucophage 500mg uk
2024-02-22 03:05
Yredkv
xenical ca <a href="https://diltagn.top/diltiazem-uses.html">diltiazem canada</a> purchase diltiazem generic
2024-02-20 18:11
Xgoptn
priligy 60mg drug <a href="https://prilixgn.top/priligy-for-sale.html">dapoxetine 30mg oral</a> cytotec 200mcg for sale
2024-02-20 11:56
Ircess
buy generic chloroquine online <a href="https://achlorine.top/chloroquine-side-effects.html">purchase chloroquine for sale</a> buy generic chloroquine for sale
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (607)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)

Jogos pradžiamokslis (10)