Sportas ir kūnas      

Sveikas žmogus – tai šokantis žmogus

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Noras būti lieknai ir pasitempusiai yra pagirtinas. Bet ką daryti tuo atveju, jei sporto salei nėra pinigų, lauke pliaupia lietus, o rytinė gimnastika prieš veidrodį atrodo visiška nuobodybė? Išeitis yra – šokite. Galite šokti savarankiškai, o dar geriau – užsirašykite į šokių pamokas. Bus ir smagu, ir sportiška. Be to, graži laikysena ir grakšti eisena garantuota.

Teigiamas poveikis jaučiamas šokant bet kokius šokius ir nesvarbu kokio amžiaus esate. Taigi pradėti šokti galima ir 5 metų, ir 65 metų.

Geriausiai grakščią laikyseną suformuoja ispaniški šokiai – pasadoblis, flamenko ir kt.

Žinoma, po kelių pirmų treniruočių laikysenos nepatobulinsite ir pilvukas nedings. Bet po kelių mėnesių reguliarių treniruočių rezultatai bus akivaizdžiai pastebimi ir jums, ir aplinkiniams. Svarbu šokių mokytis pastoviai ir nuosekliai. Jeigu šoksite tik karts nuo karto, kuomet tam bus tinkama nuotaika, tuomet raumenys neišlaikys bendro tonuso, nes fizinio krūvio be pakartojimų efektas dingsta jau po 72 val.

Šokant specialiai raumenys netreniruojami, bet reguliarūs šokių užsiėmimai juos sutvirtina. Ypač gerai nugaros, rankų, kojų, pilvo preso raumenis veikia klubinė choreografija – breikas, housas, hip – hopas, lotynų amerikietiški šokiai. Šokant jaučiamas teigiamas poveikis fizinei sveikatai: gerėja kraujotaka, širdies darbas, pakyla viso organizmo tonusas. Be to, šokiai puikiai treniruoja ir moko geriau pažinti savo kūną.

Nereikėtų pamiršti ir psichologinės pusės: drovus, uždaras žmogus šokyje atsiskleidžia. Šokiai padeda užsimiršti, atsipalaiduoti judant pagal mėgstamą muziką ir nuvyti šalin depresiją.

Optimaliausias šokių treniruočių skaičius – 3 kartai per savaitę.

Šokiai naudingi organizmui kol jie lieka mėgėjų lygmenyje ir yra malonus užsiėmimas. Tapus profesionaliu šokėju padidėja traumų tikimybė, gali ištikti fizinis ir dvasinis išsekimas, nusilpti imuninė sistema ir pan.

Jei po treniruočių jaučiatės išsekę ir net sunku kalbėti, vadinasi, reikia mažinti treniruočių intensyvumą.

Be to, jei šokiais susidomėjote rimtai, labai svarbu kur ir kas jus treniruos.

Treniruočių sporto salė turėtų būti pakankamai erdvi, prieš šokius reikia atlikti apšilimo pratimus, treniruotės pabaigoje tempas turi būti palaipsniui mažinamas, kad išvengtumėte galvos svaigimo ir raumenų skausmo.

Šokite savo malonumui, o ne per jėgą ar skausmą.

Šaltinis: Parengta pagal užsienio žiniasklaidą
Nuotraukos autorius:"Gamma"

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (659)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (689)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)