Sportas ir kūnas      

Tiesa apie tai, ką jau žinote

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Egzistuoja daugybė mitų, susijusių su sveikata, lieknėjimu ir sportu. Daugelis jais tiki besąlygiškai nė neįtardami, kaip jie yra toli nuo realybės. Taigi atėjo metas sužinoti tiesą apie dalykus, kuriuos laikėte akivaizdžiais.

Mesdami svorį geriau kurį laiką nesisverkite


Tikriausiai ne kartą girdėjote tokį patarimą. Neva pradėjus sportuoti kurį laiką svoris nekrinta, nes ima augti raumenų audinio masė, o raumenys sveria daugiau, nei riebalai. Taigi apie metamą svorį rekomenduojama spręsti iš savo drabužių: jei jie laisvėja – vadinasi, viskas gerai.

Tačiau vertėtų pastebėti, kad ši rekomendacija taikytina tik tiems, kurie apsėsti svorio metimo manijos sveriasi po 10 kartų per dieną. Specialistai tikina, kad moteris gali užsiauginti iki 500 g raumenų per mėnesį. Tačiau to pasiekiama tik kasdien atkakliai treniruojantis. Taigi jei jūs – ne atletė, dėl nekrentančio svorio kaltinti raumenų nevertėtų. Paieškokite kitų priežasčių, kodėl svoris nekrinta.

Pats savaime svėrimasis gali tapti puikiu stimulu siekti savo tikslo, kadangi tiek jūsų pastangos, tiek nuodėmės įgauna objektyvią matematinę išraišką. Specialistai rekomenduoja svertis kartą per savaitę, tuo pačiu paros metu.


Jei gersite daugiau vandens – sparčiau lieknėsite


Nėra moksliškai patvirtintų duomenų, kad esama ryšio tarp išgerto vandens kiekio ir lieknėjimo tempo. Dietologai neigia teoriją, kad skystis užpildo skrandį ir numalšina alkį. Organizmas skirtingai priima valgį ir gėrimą, taigi net ir daug gerdama vis tiek išalksite.

Įdomu tai, kad žmogus kartais gali supainioti alkį su troškuliu ir... tai lemia persivalgymą. Taigi vanduo išties naudingas, bet labiau padeda ne lieknėti, o likti sveikai. Nepamirškite, kad ne tik vanduo, bet ir daržovių sriubos, daržovės bei vaisiai gali tapti puikiu skysčių šaltiniu.

Norėdama išvengti traumų, prieš treniruotę apšilkite


Šį teiginį patikrino Australijos mokslininkai. 3 mėnesius sporto medikai stebėjo 1 500 jaunų armijos šauktinių. Jie įrodė, kad apšilimo mankšta prieš treniruotę nepadidina tikimybės išvengti traumų. Tiesa, tai visai nereiškia, kad apšilti beprasmiška. Neapšildžius raumens jo tempti negalima. Puikus apšilimas – 5 minučių pasivaikščiojimas greitu žingsniu.

Sportuokite maksimaliu ritmu – tik tada krenta svoris


Yra ir efektyvesnis metodas – intensyvaus ir nuosaikaus fizinio krūvio kaitaliojimas vieno kardiopratimo metu. Schema paprasta: 3 minutes dirbkite „vidutinėmis apsukomis“, tada padidinkite greitį, pasirinkite didesnes apkrovas – tokiu ritmu treniruojantis jums turėtų būti sunku kalbėti. Nepamirškite, kad raumenims patinka įvairovė: keletą kartų pakaitaliojusi dideles ir vidutines apkrovas, eikite prie kito treniruoklio.

Beje, nedidukė paslaptis: po intensyvios treniruotės organizmas sparčiau degina kalorijas dar maždaug valandą. Jei treniruodamasi sudeginote 400 kcal, tai po treniruotės dar 25 proc. (t.y. 100 kcal) daugiau neteksite net ir nieko neveikdama. Kuo įvairesnis fizinis krūvis, tuo ilgiau trunka organizmui atsistatyti iki įprasto, t.y. lėtesnio kalorijų deginimo tempo.

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (667)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (696)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)