Sportas ir kūnas      

Sportas pagal kraujo grupę

Skaityti komentarus (13)
Rekomenduok draugui
Spausdinti
Visiems, kas domisi horoskopais, testais ir panašiais būdais, padedančiais geriau pažinti save ar nustatyti kito žmogaus charakterį, seniai ne paslaptis: daugeliu atvejų mūsų asmenybę lemia ir mūsų kraujo grupė. 

Ši teorija grįsta moksliniais argumentais. Pirma, kraujo grupė susiformuoja genetiniu pagrindu dar iki žmogaus gimimo ir nekinta visą jo gyvenimą. Antra, kraujo grupių skirtumai susiformavo evoliucijos eigoje. Vystantis žmonijai tekdavo prisitaikyti prie įvairių kintančių sąlygų: klimato kataklizmų, naujos maisto sudėties ir pan. Todėl kito ir jo imuninė sistema, virškinimas, organizmo biocheminė sudėtis. Taip viena po kitos susidarė skirtingos kraujo grupės: pati seniausia buvo pirmoji (vadinamoji nulinė, 0), po jos atsirado antra (A) ir trečia (B), galiausiai – pati naujausia, ketvirta (AB). 0 tipo kraujo grupę turi 40-50 procentų žmonių, A – 30-40 procentų, B – 10-20 procentų, AB – vos 5 procentai žmonių.

Pasak mokslininkų hematologų – specialistų, tiriančių kraujo savybes ir funkcijas, – kraujyje esama cheminių junginių pėdsakų, kurie turi įtakos žmogaus elgesiui. Tyrimais nustatyta, kad žmonės, turintys vienodą kraujo grupę, turi ir psichologinių panašumų. 

Neseniai amerikiečių mokslininkai nustatė, kad skirtingų kraujo grupių žmonės skirtingai reaguoja ir į fizinį krūvį. Todėl renkantis sporto šaką galima atsižvelgti ir į jų rekomendacijas bei pasirinkti tinkamo pobūdžio treniruotes bei jų intensyvumą.

I kraujo grupė (0)

Šiems žmonėms būdingas savarankiškumas, ryžtas, atkaklus tikslo siekimas. Tai pirmykščio medžiotojo tipas. Šią kraujo grupę turėjo tolimi mūsų protėviai. Iki mūsų laikų išliko tų pirmykščių medžiotojų atkaklumas, pasitikėjimas savimi ir puikiai išvystytas savisaugos instinktas.

Žmonės, turintys pirmąją kraujo grupę, energingi, puikiai reaguoja į fizinius krūvius. Be to, jie išsiskiria pavydėtina savidisciplina, retai kada praleidžia treniruotes be svarbios priežasties. Jiems tinka reguliarūs užsiėmimai treniruoklių salėje, aerobika. Kadangi jų protėviams medžiotojams išgyvenimui buvo būtina fizinė jėga ir vikrumas, pirmą kraujo grupę turintys žmonės išsiskiria puikia raumenų atmintimi ir judesių koordinacija, kas padeda jiems greitai perprasti naujus judesius. Todėl jiems tiks laipiojimas uolomis, aktyvūs šokiai su daugybe sudėtingų judesių (pavyzdžiui, tango, salsa, sportiniai šokiai), taip pat važinėjimas dviračiu, skailingas.

II kraujo grupė (A)

Tai draugiški, komunikabilūs žmonės. Jų protėviai – žemdirbiai, padėję susiformuoti bičiuliškam charakteriui. Šie žmonės puikiai prisitaiko gyventi kolektyve. Jie taktiški, kruopštūs, rūpinasi savo išvaizda, turi ištvermės, kuri net ir konfliktinėse situacijose padeda išlaikyti deramą įvaizdį. Gyvenimas bendruomenėje išmokė šiuos žmones tam tikros dienotvarkės. Tačiau yra ir išvirkščioji pusė: nuolat glaudžiai bendraujant su aplinkiniais didėjo streso lygis, radosi neišvengiama trintis tarp atskirų bendruomenės individų, pasitaikydavo nuoskaudų, neteisybės. Tačiau spręsti konfliktų taip, kaip tai darydavo žmonės medžiotojai, buvo neįmanoma: kaimuose visi tiesiog išpjautų vienas kitą. Taigi žemdirbiams jau teko ugdyti savyje taikesnį, ramesnį charakterį.

Todėl žmonėms, turintiems šią kraujo grupę, puikiai tiks joga: ji padeda likti su savo mintimis, atkurti fizinę ir dvasinę harmoniją. Šio tipo žmonės puikiai jaučiasi grupinėse treniruotėse, kurias siūlo daugelis sporto klubų. Viena, ko jie turėtų vengti – tai alinančių fizinių krūvių. Todėl jėgos treniruotės vargu ar tiks, geriau keisti lengvesne aerobika, gimnastika, kardiotreniruotėmis, plaukimu.

III kraujo grupė (B)

Šią grupę turintys žmonės – individualistai, jiems patinka kardinalios permainos gyvenime. Nenuostabu, jų tolimieji protėviai – klajokliai. Jie įsisavino naujas žemes, nuolat keitė gyvenamąją vietą, bendravo su kitų genčių, tautybių, rasių atstovais. Jie išmoko lankstumo, kuris leido jiems įsikurti svetimuose kraštuose, jie galėjo lengvai keliauti iš vienos vietos į kitą.

Iš tolimų protėvių paveldėti kūrybiniai gabumai, nestandartinis mąstymas, ryžtingumas. Šie žmonės negali pakęsti komformizmo, prievartos ir monotonijos. Kaip tik todėl jiems rekomenduojama derinti dinamiškas apkrovas (aerobiką, fitnesą, šokius) su ramesnėmis – joga, pilatesu. Šio tipo atstovams galima rekomenduoti pėsčiųjų turizmą, derinti jį su kopimu į kalnus. Iš protėvių jie paveldėjo nenumaldomą kelionių ilgesį.

Ketvirta kraujo grupė (AB)

Pačius įvairiapusiškiausius ir prieštaringiausius charakterio bruožus iš savo tolimų protėvių paveldėjo žmonės, turintys IV kraujo grupę. Ši kraujo grupė atsirado susiliejus visiems ankstesniesiems tipams. Ne veltui Rytuose šią kraujo grupę turinčius žmones vadina „mįsle“. Kas gi atsitiko sumišus tokiam kokteiliui? Talentingos, įvairiapusiškos asmenybės, kurioms dažnai pritrūksta kantrybės pakankamai išplėtoti vieną ar kitą savo talentą. Jie stengiasi aprėpti tai, kas neaprėpiama, paimti iš gyvenimo viską, retai kada susimąstydami apie pasekmes ir atsisakydami mokytis iš savų ar svetimų klaidų. Jų stiprioji pusė – diplomatiškumas ir išorinė ramybė, šie žmonės retai kada mena pikta (tiesa, jie greitai pamiršta ne tik tai, ką kiti jiems pikto padarė, bet ir tai, ką patys negero padarė kitiems).

Šių žmonių imuninė sistema silpna. Tai nuolatiniai medicinos klinikų klientai. Jie retai kada mėgaujasi aktyviu sportu, apskritai negali pakęsti reguliarių treniruočių. Todėl geriausias fizinis aktyvumas jiems – ilgi pasivaikščiojimai, važinėjimas dviračiu, joga ir kalanetika, ypač jei užsiėmimai vyksta gryname ore. IV grupės atstovams taip pat tinka jodinėjimas be ekstremalių elementų.
Šaltinis: freedigitalphotos.net
Autorius:Edieta.lt

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (13)
daugiau
2017-04-16 12:44
Parthena
An answer from an expert! Thanks for cognuibrtint. http://unslqghc.com [url=http://nsuynskqu.com]nsuynskqu[/url] [link=http://jediwnb.com]jediwnb[/link]
2017-04-15 23:27
Arjay
Normally I"m against killing but this article <a href="http://knuqfpprclw.com">slteehaurgd</a> my ignorance.
2017-04-15 00:43
Nephi
If I were a Teenage Mutant Ninja Turtle, now I"d say "Kanubawgo, dude!" http://pmxjawqjrsc.com [url=http://hymlzonyn.com]hymlzonyn[/url] [link=http://deerioxqgt.com]deerioxqgt[/link]
2017-04-14 06:34
Makailee
Now I feel <a href="http://qxpeshuv.com">stipud.</a> That"s cleared it up for me
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Gardžiausi vegetariški patiekalai iš viso pasaulio (126)

Sveiki ir gardūs pusryčiai mažiesiems (66)

Saldumynai, kurių negalėtumei atsisakyti (39)

Kaip moterys lieknėja? (59)

Vištiena ant grotelių! Kitoks skonis, novatoriškas ruošimas, originalus pateikimas (39)

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (28)