Sportas ir kūnas      

Sveikatai naudinga rytinė mankšta

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Vieni žmonės daro mankštą rytais, o kiti ne. Kiekvienas iš jų turi savo nuomonę šiuo klausimu. Kartais užsiėmę žmonės neturi tam laiko ir taai dažniausias argumentas dėl ko jie rytais nesimankština. Tie, kurie rytais, vis dėlto, mankštą daro, tvirtina, kad tokiu būdu jie greičiau prabunda ir stiprina savo sveikatą. Įdomiausia tai, kad pastarieji taip pat yra dirbantys žmonės.

Rytinė mankšta: nauda

Rytinės mankštos nauda yra neginčijama net jeigu jai visiškai nelieka laiko. Senovės Kinijos išminčiai tvirtina, jog net ir dešimties minučių trukmės rytinis apšilimas suteikia tokios pačios naudos kaip ir pusvalandžio treniruotė dienos metu. Atlikdami rytinę mankštą mes tuo pačiu organizmui siunčiame ženklą, jog laikas nubusti ir tapti žvaliu. O tai padeda jam geriau reaguoti į įvairius psichinius bei fizinius dirgiklius dienos eigoje.

Rytinė mankšta: krūvis raumenims

Per didelio krūvio raumenims ryte nereikia. Tokias treniruotes geriau atlikti po pietų. Rytais, tiesiog, reikia suminkštinti raiščius ir sąnarius, duoti postūmį darniam vidaus organų darbui. Rytinė mankšta sumažina riziką traumų atsiradimui dienos eigoje. Juk esti rizika patempti raiščius ar raumenis ne tik sportuojant, bet ir įprastame kasdieniniame darbe. Buitinių traumų galima išvengti 90% atvejų, jei rytais atliekama mankšta.

Įsidėmėkite, kad mankštos atlikti per prievartą nereikia! Visų pirma privalote teigiamai nusiteikti ir atrasti motyvaciją dėl ko jūs tai darote.

Rytinė mankšta: nuo ko pradėti?

Jeigu jums sunku pradėti, iš pradžių pamasažuokite rankų riešus. Šiek tiek patrinkite delnus vieną į kitą, kol jie paraus. Kelioms sekundėms sugniaužkite kumščius. Po to patrinkite ir pamasažuokite rankų pirštus. Pasivaikščiokite basomis kojomis po kambarį iškart atsikėlus iš lovos. Vaikščiodami spyruokliuokite nuo kulno ant piršto. Vėliau atlikite dešimt pasilenkimų į priekį. Tai darydami pajusite, kaip teigiamai šis pratimas veikia stuburą. Palenkite liemenį atgal, dubens kaulų sritį į priekį, rankas laikykite ant juosmens. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų. Puikiai tinka tai daryti laukiant, kol užvirs virdulys arba žiūrint pro langą. Pasilenkite į dešinę ir kairę po dešimt kartų.

Jau po savaitėlės pajusite, jog nubundate žvalesni, ne taip sunku išsiversti iš šilto patalo, taip pat pagerės ir stuburo būklė.

Šaltinis: Photos.com
Autorius:Gerda Zemenskaitė

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (659)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (688)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)