Naujienos      

Ar egzistuoja ideali mityba?

Skaityti komentarus (16)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Kalniečiai taip pat yra pripažinti ilgaamžiai. Jei japonų virtuvės būdingu bruožu yra ryžių, žuvies ir daržovių derinys, tai kalniečių dietą išskiria tai, kad jie valgo tik šviežiai paruoštus produktus. Jūsų šaldytuve nuolat stovi didelis puodas sriubos, išvirtos kelioms dienoms? Žinokite, kad nei vienas kalnietis nevalgytų šios sriubos! Kalniečiai valgo tik tai, kas šviežiai pagaminta, o likučius atiduoda gyvūnams. Be to, jie pagrindinai valgo šviežius ir termiškai neapdorotus produktus. Pas juos nėra jokios keptos mielinės duonos. Tik paplotėliai be mielių. Kalniečiai neturi keptuvių, visą maistą jie verda. Jiems būdinga monodieta. Monodietos turi neigiamų pusių ir, pirmiausiai, tai, kad priprantant prie kažko, organizmas negauna krūvos būtinų mikroelementų ir vitaminų, kurie yra išskirtinai prieskoniuose ir padažuose. Dažniausiai apie žmogaus maitinimą kalbama maisto produktų prieinamumo, galimybės juos išauginti, vandens, grunto būklės požiūriu, tačiau labai retai – žiūrint, ar tai reikalinga organizmui.

Su idealaus maitinimo nagrinėjimu praėjusiame amžiuje susijęs scientologų sektos įkūrėjo Rono Habbardo vardas. Jis pareikšdavo: „Niekas dar niekada netyrė ir bebandė tirti natūralią žmogaus dietą, be to, nebuvo jokių bandymų nustatyti, kokia gi ji yra iš tikrųjų“. Habbardas rėmėsi tuo, kad beveik visų gyvūnų gyvenimo trukmė augimo trukmę viršija vidutiniškai 10 kartų.

Žmogus auga 25 metus ir geriausiu atveju gyvena 3 kartus ilgiau už savo augimo laikotarpį. Tai galima paaiškinti tuo, kad žmogus nutolo nuo jam natūralios dietos. Kad grįžtų prie jos, Ronas Habbardas atliko žmonių, turinčių viršsvorį (JAV tokių yra 60%), tyrimus, kokios medžiagos ir dujos liko nepanaudotos iki galo ir nebuvo visiškai išskirtos iš kūno. Taip pat jis tyrė išsekusius (pernelyg liesus) žmones ir nustatydavo medžiagų, lydinčių šį nuokrypį, trūkumą. Sulyginant perteklines ir trūkstamas medžiagas, Ronas Habbardas gavo būtinų idealių maitinimo elementų sąrašą. Jis paskelbė rekomendacijas dėl dirbtinių maisto produktų, atitinkančius jo gautus rezultatus, sintezės. Taigi, to pasėkoje jis priėjo natūralios dietos priešingybę – dirbtinį maitinimą.

Aš pasisakau už tradicinę virtuvę ir esu prieš dirbtinį maitinimo procesų reguliavimą. Man atrodo, kad organizme vykstančių procesų esmė ir mechanizmai nėra tokie paprasto ir suprantami, kaip tikina daugelio madingų dietų sveiko maitinimosi būdų autoriai.

Betkuriuo atveju, mes – tik tam tikrų biologinių požymių nešiotojai, kuriuos turime perduoti kitoms kartoms. Niekas neišeina iš šio pasaulio gyvas. Mirtingumas yra pačioje žmogaus prigimtyje. Todėl, koks bebūtų idealus žmogaus maitinimas, organizmas turi savo gyvenimo resursą. Todėl neverta griežtai apsistoti  ties idealiu maitinimu. Tai neužtikrina realybės.

Pasisakau už auksinį viduriuką. Daug baltymų – blogai, mažai baltymų – dar blogiau. Daug vitaminų – blogai, mažai – tolygu mirčiai. Manau, kad maitinimas turi būti tradicinis duotajai vietovei, ne perteklinis, įvairus. Niekada nereikia pulti į kraštutinumus. Gyvenimo trukmę įtakoja ne tik maitinimas, bet ir daug įvairių faktorių. Tie patys ilgaamžiai dar ir nuolat juda bei gyvena gražioje gamtoje, kvėpuoja kalnų oru.

Daugeliui japonų – gyvenimo prasmė – pačiame gyvenime, galimybėje juo džiaugtis. Daugeliui mūsų – tai prarastas įgūdis. Turiu vieną pažįstamą. Rašytojas Valerijus Jurjevičius Jankovskis. Jam 98-eri. Jis iki šiol flirtuoja su moterimis, bučiuoja joms rankas ir neleidžia, kad pačios užsidėtų kailinių. Jis rašo knygas ir kiekvieną mėnesį kelias dienas medžioja. Ne taip seniai vedė trisdešimtmetę moterį. Jo receptas – kūryba ir ženšenis. Beje, jaunystėje jis jį augino pramoniniu masteliu Korėjoje ir vartojo didžiuliais kiekiais.

Todėl idealų maitinimą negalima nagrinėti atskirai nuo idealaus bendravimo ir idealios supančios aplinkos ir elementarių saugumo normų paisymo, ir bendro teigiamo požiūrio į gyvenimą. Juk joks idealus maitinimas nepadės Jums tapti ilgaamžiu žmogumi, jei esate pripratę... važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui..

Puslapiai:   1     2  

Šaltinis: iš mitybos specialisto užrašų

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (16)
daugiau
2022-06-07 12:36
IverDyep
ivermectin 3mg tablets <a href=" https://stromectolgf.online/# ">stromectol ireland</a>
2022-06-07 12:35
ChesterWef
https://stromectolgf.online/# stromectol covid
2022-06-06 06:49
Ralphtiz
real cialis <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">generic tadalafil 20mg india</a>
2022-06-05 06:14
Stromfajop
<a href=https://stromectolgf.com/#>stromectol for sale</a> ivermectin pills canada
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Gardžiausi vegetariški patiekalai iš viso pasaulio (915)

Sveiki ir gardūs pusryčiai mažiesiems (738)

Saldumynai, kurių negalėtumei atsisakyti (806)

Kaip moterys lieknėja? (1007)

Vištiena ant grotelių! Kitoks skonis, novatoriškas ruošimas, originalus pateikimas (980)

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (850)