Grožio dieta      

Po švenčių: skubi savęs lengvinimo programa!

Skaityti komentarus (23)
Rekomenduok draugui
Spausdinti
Po švenčių dauguma jaučiamės apsunkę. O išsivaduoti nuo šio sunkumo padės paprasta aritmetika; kurį laiką teks suvartoti mažiau kalorijų arba stengtis daugiau jų sudeginti. Kad ir kurį būdą šventinėms nuodėmėms išpirkti bepasirinktum, tau padės keletas kasdienių gudrybių.

Išpakuok. Jei esi pratusi užkandžiauti tiesiog iš pakuotės – pvz. taip triauški bulvių traškučius, kukurūzų spragėsius ar džiovintus vaisius, - pamėgink kontroliuoti, kiek suvalgai, padalindama savo skanėstus mažesnėmis porcijomis: susipilk į dubenėlį. Taip matysi, kiek suvalgai, ir galėsi laiku pasakyti sau STOP.

Kriterijai – alkis ir sotumas. Kai pietūs ar popiečio kava tampa nebe tikru tavo organizmo poreikiu, o kasdienės dienotvarkės dalimi, nesunku pamiršti organizmo signalus: valgai tada, kada ateina pietų pertrauka ar kavos pertraukėlė, ir būtent tiek, kiek į lėkštę įdėjo tavo pamėgtoje kavinukėje. Apie tai, kad pati pajustum, kada būtent nori valgyti, ir liautumeisi kai jau esi soti, visai pamiršti. Be reikalo. Pamėgink iš naujo išmokti įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus ir prie jų pritaikyti savo valgymą bei užkandžius. Eik valgyti tada, kada pajusi alkį, ir liaukis vos pasijusi soti (o ne prisikimšusi!)

Pavalgyk prieš išeidama. Jei eini į vakarėlį ar susitinki kavinėje su draugais, iki persivalgymo – vienas žingsnis. O geriausia apsauga nuo jo – tai sotus užkandis namuose. Pavalgyk namuose, tada nuėjusi pramogauti nebesijausi alkana ir nekils pagundų užsisakyti per daug skanėstų, užkandžius rinksiesi racionaliau.

Mini porcijos. Jei valgysi ne mažiau kaip 6 kartus per dieną, išvengsi staigių cukraus kiekio svyravimų kraujyje ir lengviau suvaldysi savo apetitą. Todėl visus dienos valgymus išskirstyk taip, kad gautum 6 nedidelio dydžio porcijas.

Pradėk nuo sriubos. Susirengei pietauti? Pradėk nuo sultinio pagrindu išvirtos sriubos. Sultinys turi mažiau kalorijų nei tiršta ar pertrinta sriuba, bet jis taip pat efektyviai padeda greičiau pajusti sotumą, taigi antro patiekalo jau arba nebeprireiks, arba porciją galėsi rinktis mažesnę.

Kuo mažiau pagundų. Mokslininkai įrodė, kad kuo ilgiau žmogus sėdi prie televizoriaus, tuo didesnė tikimybė, kad jis anksčiau ar vėliau susigundys pakramsnoti nesveikų užkandžių ar išgers reklamuojamų gėrimų. Todėl vengdama pagundų per kiekvieną reklamos pertraukėlę imkis kokios nors veiklos ar pasimankštink.

Gerk vandens. Tai itin populiarus ir tikrai veiksmingas patarimas. Nuolat turėk su savimi buteliuką ar stiklinę vandens, kad visą dieną galėtum gurkšnoti. Taip nejausi troškulio, kurį mes dažnai supainiojame su alkiu. Be to, nuolat gurkšnojant alkis neateina taip greitai, kaip laukiant kitos maisto porcijos visiškai tuščiu skrandžiu.

Nebijok maisto likučių. Kartais porcija būna tokia gardi, kad nesinori lėkštėje palikti nė kąsnelio. Tačiau nepamiršk, kad tu visada galėsi ja dar kartą pasmaguriauti išalkusi, jei tik paliksi šiek tiek likučių. Taip, šildytas maistas gal ir nėra toks skanus, dalis maistingųjų medžiagų šildant žūsta, bet vis dėlto tai kur kas geriau, nei vienu prisėdimu suvalgyta per daug.

Tolyn nuo akių – lauk iš minčių. Jei maistą, ypač kaloringus skanėstus, nuolat laikysi matomoje vietoje, anksčiau ar vėliau susigundysi tai suvalgyti. Stenkis namuose apskritai neturėti nuodėmingų užkandžių, o jei vis dėlto jų yra – bent jau padėk ten, kur tavo žvilgsnis neužklysta. Ir jokiu būdu nelaikyk saldumynų ant savo darbo stalo!

Nevalgyk paskubomis. Kai valgai tiesiog eidama ar važiuodama automobiliu, viena vertus – dažniausiai renkiesi greitus užkandžius (nes juos valgyti patogiausia), antra – prisišlamšti akivaizdžiai per daug. Todėl laikykis taisyklės, kad valgysi tik tam skirtose vietose, o valgymo metu neužsiimsi kitais darbais.

Mažesnės lėkštės. Ar pastebėjai, kaip laikui bėgant kito lėkščių dydis? Tikriausiai vaikystėje tavo tėvų namuose būdavo kur kas mažesnės lėkštės antrajam patiekalui nei tu turi dabar. O klasikinės senosios sriubos lėkštės dabar atrodo kone plokščios, nes tapo įpratai sriubą valgyti iš dubenėlių ar didelių sultinio puodelių. Taigi tavo porcijos neišvengiamai padidėjo. Pamėginusi jas sugrąžinti į tą vaikystės dydį nejučiom išties sumažintum ir patį lėkštės turinį.

Dėmesio – kompanija! Nors sakoma, kad valgant kitais darbais užsiimti nevalia, ši taisyklė negalioja prie stalo susirinkusiai kompanijai. Jei valgyti sėdatės visa šeima, kuo daugiau bendrausite, kalbėsitės, dalinsitės įspūdžiais – tuo geriau. Kai burna pilna plepalų, maistui lieka mažiau vietos!

Dėžutė išsinešimui. Daugumoje restoranų ar kavinių, jei tik paprašysi, maistą gali supakuoti į dėžutę išsinešimui. Bet štai problema – dėžutės reikia teirautis padavėjo. O kartais kol jį prisikvieti, žiūrėk, savo likučius jau ir sulesioji. Kad taip nenutiktų, paprašyk dėžutės išsinešimui vos užsakiusi savo porciją. Taip iš karto galėsi atidėti tai, ko nesuvalgysi. O sugrįžusi namo turėsi gardžių užkandžių!

5 minučių taisyklė. Baigei valgyti savo nedidelę porciją, bet vis dar jautiesi alkana? Neskubėk patiekalo kartoti, laikykis 5 minučių taisyklės: tiek laiko turi palaukti kad įsitikintum, ar skrandis išties į smegenis siunčia alkio signalą, ar tiesiog dar nespėjo nusiųsti „žinutės“, kad valgyti jau užteks.

Alkoholiui – NE! Net ir viena taurė alkoholio atpalaiduoja vidinius varžtus ir gali paskatinti persivalgyti. Todėl jei tikrai esi nusiteikusi taisyti padėtį, alkoholio visai atsisakyk. Beje, dauguma alkoholinių gėrimų, o ypač kokteiliai, jau ir patys turi kalorijų tiek, kiek jų yra pakankamai sočiame užkandyje.

Pradėk nuo šiandien. Metant svorį rekomenduojama link tikslo judėti palengva. Tačiau svarbiausia – ryžtis. Todėl neatidėliok to kitai savaitei ar gegužės mėnesiui, pradėk jau dabar!
Šaltinis: freedigitalphotos.net
Autorius:L. Mureikaitė

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (23)
daugiau
2018-06-28 02:16
RECErer
Be sure - Do not panic! In bulk cases, deleted files can restore - even if you have cleared the trash or did not used the trash when deleting files.
For successful recovery lost data very important implement some activities. Do not be discouraged - for this, it is not necessary to be an expert in the field of information technology, you also do not need to pay hundreds of dollars to a specialist professional for restoration of your remote information.
<a href=http://bestdatarecovery.info/free-data-recovery-software-what-utility-should-you-choose>free data recovery software</a>
2017-04-16 12:44
Marylada
It"s great to find sonomee so on the ball http://jdndoahx.com [url=http://izwdgqtdr.com]izwdgqtdr[/url] [link=http://phoyhxqa.com]phoyhxqa[/link]
2017-04-16 12:44
Jeanne
You"ve captured this peceyrtlf. Thanks for taking the time! http://remzfcryj.com [url=http://pitrtphuo.com]pitrtphuo[/url] [link=http://owvyrmoo.com]owvyrmoo[/link]
2017-04-15 23:27
Tessa
A minute saved is a minute <a href="http://ofqffhlrzm.com">eadern,</a> and this saved hours!
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (28)

Mėta — aukso vertės augalėlis (54)

Bananus reikia valgyti kasdien (40)

Prancūziška dieta (112)

Dieta pagal temperamentą (40)

Daugiau sveikatos kasdien (78)