Grožio dieta      

Dietai draugiški gėrimai

Rekomenduok draugui
Spausdinti
Sakoma, sveikiausia dieta – tiesiog riboti maisto porcijas ir nė kąsnelio į burną po 18 valandos. Bandei tokio režimo laikytis ir tu? Tikriausiai kilo klausimas – o kaip gi su gėrimais? Ar jie leistini bet kuriuo paros metu? Ir jei taip (o sveikas protas kaip tik ir kužda teigiamą atsakymą) – kokius geriausia rinktis?

Visų pirma primename: gazuoti ir gausiai saldinti limonadai ir dieta – nesuderinama. 

Ir nieko nelaukę skubame vardyti, ką įsipylusi į puodelį nepridarysi savo figūrai per daug žalos.

Kava. Karštos kavos puodelis sušildys šaltą žiemos rytą ir padės praplėšti užsimiegojusias akis net jei už lango vis dar tamsu. Beje, kavos teikiamas žvalumas – anaiptol ne vienintelis jos privalumas. Mokslininkai nustatė, kad kava gerina atmintį, didina ištvermę, lengvina raumenų skausmus. 

•    Įsidėmėk! Jei kavos gersi per daug – vietoj laukiamos naudos ji gali ir pakenkti: sukels nerimą, irzlumą, sutrikdys miegą, dėl šio malonumo gali šoktelėti tavo kraujospūdis ir net įsiskaudėti galvą. Taigi negerk daugiau nei 3 puodelių per dieną! Jei gersi kavą be cukraus, pieno ir grietinėlės – gali net nepriskaičiuoti prie bendrų dienos kalorijų normos.

Raudonasis vynas. Ne viena mokslinė studija parodė, kad itin saikingai vartojamas raudonasis vynas – į naudą sveikatai. Vertingiausias jo komponentas – medžiaga resveratrolis, kuris gali tapti puikia įvairių ligų profilaktikos priemone.

•    Įsidėmėk! Visa vyno nauda baigiasi ties 150 ml. Tiek laikoma daugmaž saugia doze suaugusiam žmogui. Visa kita, ką suvartosi daugiau, naudos nebeteiks o tik kenks. Ne veltui sakoma: vaistą nuo nuodų skiria tik dozė! Beje, 1 taurė sauso vyno – tai ir 120-140 kcal, tad nepamiršk priskaičiuoti!

Arbata. Nauda sveikatai labai priklauso nuo tavo pasirinktos arbatos rūšies. Juodoji arbata turi net daugiau kofeino nei kava. Tačiau joje apstu ir antioksidantų polifenolių ir katechinų, kurie padeda organizmui kovoti su ligas sukeliančiomis bakterijomis. Apie žaliosios arbatos teikiamą naudą girdėjo net ir tie, kurie šio gėrimo nemėgsta. Taigi jos gurkštelėti taip pat verta. Jei arbatą geri be cukraus, joje nėra nė vienos kalorijos, gali mėgautis į valias!

•    Įsidėmėk! Visų pirma atkreipk dėmesį, kokią arbatą geri. Paradoksalu, bet daugelis gėrimų, vadinamų arbata, apskritai savo sudėtyje neturi arbatžolių – jose gali būti, pavyzdžiui, tik vaisių gabalėliai ir šiek tiek dažų. Taigi atidžiai skaityk etiketes. Arbatos teikiamą naudą pajusi tik gerdama juodąją, žaliąją, baltąją ar u-long arbatą, visiems kitiems gėrimams priskiriamos jau kitokios savybės.

Šviežiai spaustos sultys. Jos papildo organizmą vitaminų atsargomis, detoksikuoja, suteikia energijos ir teikia visokeriopos kitokios naudos. 

•    Įsidėmėk! Net ir nesaldintos sultys paprastai turi apsčiai kalorijų, tad netingėk pasiskaičiuoti, kiek energinės vertės gauni išgėrusi vieną puodelį. Gali būti, kad viena didelė stiklinė sulčių turi tiek pat kalorijų, kiek ir tavo dietinių pietų porcija. Taigi tik žinodama tikrąją jų vertę galėsi apsispręsti, kaip traktuoti savo sultis – kaip gėrimą, ar vis dėlto kaip vieną valgio porciją. 
Šaltinis: 123rf.com
Autorius:Parengė Laura M.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (844)

Mėta — aukso vertės augalėlis (825)

Bananus reikia valgyti kasdien (898)

Prancūziška dieta (3222)

Dieta pagal temperamentą (207)

Daugiau sveikatos kasdien (520)