Naujienos      
2016-12-02

Pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Skaityti komentarus (631)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir nesubalansuota mityba veda prie dažnėjančių širdies ir kraujagyslių ligų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad šių ligų gali padėti išvengti pilno grūdo produktais praturtinta mityba.

Kompanijos „Nesté“ ir Klyvlendo klinikos mokslininkai nustatė, kad antsvorio turintiems žmonėms iki 50-ies metų širdies ir kraujagyslių ligų rizika žymiai sumažėja, jeigu jų mityboje rafinuotų grūdų produktai pakeičiami pilno grūdo produktais.

Kaip parodė tyrimas, pilno grūdo produktai gali padėti sureguliuoti kraujo spaudimą ir taip sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei mirties nuo jų riziką.

„Nestlé“ tyrimų centro ir Klyvlendo klinikos tyrime dalyvavo grupė antstvorio turinčių asmenų. Du periodus po aštuonias savaites šie asmenys maitinosi visiškai vienodai, tačiau vienų mityba buvo papildyta pilno grūdo produktais, kitų – rafinuotų, tai yra, pilnai išvalytų grūdų produktais.

Tyrimo metu nustatyta, kad žmonių, kurių mityboje buvo pilno grūdo produktų, diastolinis kraujo spaudimas (žemiausias spaudimas tarp širdies susitraukimų) sumažėjo tris kartus, palyginti su žmonėmis, kurių mityboje buvo tik rafinuotų grūdų produktai. Toks kraujo spaudimo sumažėjimas prilygsta 30 proc. sumažėjusiai mirties nuo širdies ligų rizikai ir 40 proc. sumažėjusiai mirties nuo insulto rizikai.

Dietologai mitybą rekomenduoja papildyti tokiais pilno grūdo produktais kaip duona, pilno grūdo miltų gaminiais, košėmis, javainių mišiniais. Žinoma, renkantis tokius gaminius visada reikia atkreipti dėmesį, ar ant pakuotės nurodyta, jog jie pagaminti iš pilno grūdo kruopų ar grūdų.

   
  (631)
daugiau
2023-12-09 08:40
Wbrqqa
buy strattera online <a href="https://azolaline.com/">purchase zoloft sale</a> sertraline online
2023-12-07 10:07
Tcowts
ursodiol 300mg drug <a href="https://zybipion.com/">bupropion over the counter</a> order zyrtec 10mg for sale
2023-12-05 10:54
Dhmtcd
buy cheap generic zithromax <a href="https://prodnisol.com/">prednisolone buy online</a> buy neurontin 800mg sale
2023-12-05 09:44
Sjevpt
can paracetamol upset your stomach <a href="https://benauseap.com/">prescriptions for nausea and vomiting</a> anti gas pills for bloating
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susijos naujienos  

Antibiotikų vartojimas gali lemti nutukimą (0)

Lietuvos vaikai valgo per mažai daržovių (537)

Daržovių ir vaisių vartojimas žiemą: karaliauja citrusiniai vaisiai, bulvės ir kopūstai (540)

Populiarėja sveikesnė ir įvairesnė duona (0)

Ant lietuvių stalo daugėja žuvies (0)

Mokslininkai nustatė, kas ne mažiau efektyviai nei čili pipirai padeda mažinti svorį (0)