Naujienos      
2016-04-20

Kanapių sėklos - sėkmingiausias šių metų produktas

Skaityti komentarus (5)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Praėjusiais metais didžiausia JAV naujienų tarnyba CNN kanapių sėklas įtraukė į maisto produktų, 2016 m. turėsiančių didžiausią sėkmę pasaulio virtuvėse, sąrašą.

Šio nuo seno Europoje paplitusio augalo maistinė vertė – įspūdinga, tačiau gerokai užtruko, kol mitybos specialistai savo sudaromuose sveikos gyvensenos planuose jomis pakeitė iki šiol karaliavusias chia sėklas. Daugybė mitybos institucijų ir maisto ekspertų visame pasaulyje, stebėdami 2016 m. gurmaniškas tendencijas, vieningai sutaria – šiemet vienas svarbiausių produktų, kuriuos privalome įtraukti į savo racioną, bus kanapių sėklos.

„Ekologiško maisto produktų lentynose jau prieš kurį laiką pasirodė gaminių su kanapių sėklomis, kurie pateikiami kaip naujausių gurmaniškų madų atspindys, tačiau retai susimąstoma, kad tokie maisto produktai prieš daugiau kaip pusę amžiaus puikavosi ant dažno lietuvio pietų stalo. Kanapės buvo svarbi nacionalinės virtuvės dalis, toli gražu nereiškusi šių patiekalų išskirtinumo ar prabangos, tad posakis „nauja – tai užmiršta sena“, čia tinka kaip niekad, – pasakoja UAB „Biržų duona“ komercijos direktorius Andrius Kurganovas.

Kanapių sėklos Lietuvoje naudojamos jau šimtus metų, o iš jų išgaunamas pluoštas naudotas net drabužių gamyboje ir namų statyboje, tačiau 1961 m. Jungtinių Tautų Organizacija rekomendavo šalims narėms uždrausti šių augalų kultivavimą dėl neva jų narkotinės sudėties. Užtruko beveik 50 metų, kol Europos Komisija leido ūkininkams auginti kanapių rūšis, neturinčias haliucinogeninių medžiagų. 2013 m. Lietuva tapo paskutine ES šalimi, legalizavusia pluoštinių kanapių auginimą, tad šiuo metu jau visi šio augalo produktai yra laisvai prieinami ir naudojami. Universaliausia pluoštinių kanapių dalis – jų sėklos, savo skoniu ir savybėmis primenančios saulėgrąžų branduolius. Jos gali būti vartojamos labai įvairiai, pavyzdžiui, dedamos į kepinius, salotas, košes ar barstomos kaip prieskonis.

Šaltinis: Edieta.lt
Autorius:Edieta.lt

   
  (5)
daugiau
2016-07-29 22:26
Becky
Thanks alot - your answer solved all my problems after several days strnugligg http://mlmkarc.com [url=http://nczehrfttub.com]nczehrfttub[/url] [link=http://uggekhokxj.com]uggekhokxj[/link]
2016-07-28 08:15
Becky
You"ve <a href="http://zoxptwtexbk.com">magenad</a> a first class post
2016-07-28 01:15
Wanita
That"s not just the best anrswe. It"s the bestest answer! http://fuvwdvdxt.com [url=http://lnfrxvjia.com]lnfrxvjia[/url] [link=http://wxcksauxjbq.com]wxcksauxjbq[/link]
2016-07-27 18:21
Mahaley
Thank God! <a href="http://oboodtddlkr.com">Sooemne</a> with brains speaks!
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susijos naujienos  

Antibiotikų vartojimas gali lemti nutukimą (0)

Lietuvos vaikai valgo per mažai daržovių (670)

Daržovių ir vaisių vartojimas žiemą: karaliauja citrusiniai vaisiai, bulvės ir kopūstai (675)

Populiarėja sveikesnė ir įvairesnė duona (0)

Pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką (767)

Ant lietuvių stalo daugėja žuvies (0)