#1 2009-06-08 23:58

Soul
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2009-03-21
Žinutės: 7372

Kas pakeitė mano požiūrį...

Visų pirma,tai paskaičiusi apie rimtą sveiką mitybą,aš apšalau.Esam visos girdėjusios tų sveikos mitybos taisyklių ,,Valgyk daug daržovių, vaisių, liesos mėsos, žuvies, vartok liesus, natūralius pieno produktus (ir ne tik pieno produktus),valgyk kas 2-3 valandas,nevartok bulkos,miltinių produktų..." ir taip toliau ir panašiai,žodžiu bla bla bla...

Bet vos ne svarbiausias dalykas sveikoj mityboj yra produktų derinimas (pvz;vienu metu dviejų skirtingų baltymų - mėsos, kiaušinių, pieno produktų ar riešutų valgyti negalima,nes skrandžiui prisitaikyti prie daugiau kaip vienų baltymų virškinimo reikalavimų tiesiog neįmanoma),kuris kartais taip gali sugadinti visą reikalą,kad net atrodytų sveikiausi produktai neduos jokios naudos.
Mėsa pavyzdžiui galima valgyti TIK su daržovėm,ir tai ne visom,o su visokiais ryžiais,makaronais,bulvėm ir t.t. mėsą reikėtų pamiršti.

Su mėsa, žuvimi netinka:
Ankštiniai, kiaušiniai, karšti gėrimai, pienas, jogurtas, bulvės, ryžiai, makaronai, sūris, duona ir t.t.
Tinka:
Daržovės, salotos

Su bulvėm netinka:
jogurtas, pienas, melionai, agurkai.
Tinka:
Daržovės, salotos.

Su duona tinka tik:
Daržovės, salotos.

Su sūriu tinka tik:
Daržovės, salotos.Dar galima į salotas įmaišyti sūrį ir pan.

NESUDERINAMI MAISTO PRODUKTAI
Su ankštiniais – vaisiai, sūris, kiaušiniai, pienas, jogurtas.
Su bananais - pienas, jogurtas.
Su citrina – jogurtas, pienas, agurkai, pomidorai, mango.
Su grūdinėmis – vaisiai.
Su jogurtu – PIENAS*, kiaušiniai, melionas, rūgštūs vaisiai, karšti gėrimai (t.t. kava, arbata), mango,  krakmolas, sūris, bananai, bulviniai.
Su karštais gėrimais – mango, sūris, jogurtas, krakmolas.
Su kiaušiniais – PIENAS, jogurtas, vaisiai (ypatingai melionas), sūris, ankštiniai, kičris, bulvės.
Su krakmolu – pienas, kiaušiniai, bananai, mango, datulės, ankštiniai, razinos.
Su kriaušėmis - ryžiai, jogurtas, pienas, melionai.
Su kukurūzais – datulės, razinos, bananai.
Su medumi – sviestas gi (lygiomis dalimis), grūdiniai, ridikai, karštas, aukštesnės, nei 71 laipsnis maistas, braškės.
Su melionu – VISI PRODUKTAI! Ypatingai pieno produktai, grūdiniai, krakmolas, sūris, keptas maistas.
Su pasukomis – bananai.
Su pienu (su juo būna daugiausiai bėdos) – BANANAI, jogurtas, kiaušiniai, rūgštūs vaisiai, kičris, daržovės, ankštiniai, mielinė duona, moliūgai, citrinos, aliejus, ridikai, druska, sezamo saldainiai.
Su ridikėliais - bananai, razinos, pienas.
Su vaisiais – kaip taisyklė visas maistas.

Bet ir tai visokios lentelės gali nepadėti,kad ir kiek jų būtų,nes kiekvienam žmogui vis skirtingi dalykai tinka.
Šiaip geriausia yra produktus valgyti visai vienus (tarkim vieną kiaušinį be nieko nieko) ir valgyti kas tris valandas,nes per tokį laiką suprasi koks maistas kaip tave veikia.Tarkim nuo kažkurio gali pūsti/skaudėti pilvą,nuo kito pykinti ir pan.Taip galima atsirinkti...

Asmeniškai man baisiausia yra,kad bananų visai negalima su pieno produktais vartoti...Bet aš žmogus - prisitaikantis,todėl bandysim tokį metodą ir žiūrėsim ar iš tikro jis yra teisingas.

Dabartinis ugis 168-169cm , svoris 58,9kg, noriu svert 55kg.

Beje su mama kalbėjom apie Tulčinos kliniką ( http://www.naturalimedicina.lt/ ) .Gal kuri nors darėsi maisto netoleravimo testą?Mane tai jos metodas labai sudomino ir labai norėčiau maitintis pagal tetą tik nežinau ar nepilnamečiams jį daro.
Dabar tiesiog neįšeitų maišyti produktų kaip anksčiau,nes tikrai nenorėčiau,kad užkandus banano ir atsigėrus pieno,bananas mano organizme pradėtų pūti ar rūgti.Fuj...


You can only live once, but if you do it right, once is enough.

Neprisijungęs

 

#2 2009-06-09 08:46

gabidar
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2007-08-04
Žinutės: 1171

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

Bet dėl maisto derinimo vieni mokslininkai pasisako už, kiti prieš, nes išsiderina fermentų išskirimo sistema. Čia kaip kam tas derinimas susijęs su sveika mityba.


https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wSJteo4/weight.png
Ūgis 160 cm

Neprisijungęs

 

#3 2009-06-09 20:10

Svelni
zaneta
Nuo: Sakiai
Registravosi: 2009-03-29
Žinutės: 1135

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

As ir derinu maista bet tikrai neatsiskau kokio nors produkto. O seip tai geriausia stebet savo kuna as valgau ir ziuriu nuo ko man geriau. Dabar pradejau gert zaliaja arbata ir labai tinka man pries valgi geriau virskinu. Kaip sakant visom skirtingai veikia maistas vienai tinka kitai ne.


"/tmp/upload/5ac13b9e05e1333d058f744b00664caaa9fb1204e815b7429975b31ae9cb31ee1/lrg-306-athletic.gif"

Neprisijungęs

 

#4 2009-06-09 20:32

Soul
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2009-03-21
Žinutės: 7372

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

O valgai tik vieną produktą ar maišai? (mėsą su bulvėm ar tai bulves su ryžiuais ir t.t.)


You can only live once, but if you do it right, once is enough.

Neprisijungęs

 

#5 2009-06-18 18:30

Sidabra
Narys
Registravosi: 2008-11-23
Žinutės: 6711

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

Soul rašė:

Bet vos ne svarbiausias dalykas sveikoj mityboj yra produktų derinimas (pvz;vienu metu dviejų skirtingų baltymų - mėsos, kiaušinių, pieno produktų ar riešutų valgyti negalima,nes skrandžiui prisitaikyti prie daugiau kaip vienų baltymų virškinimo reikalavimų tiesiog neįmanoma),kuris kartais taip gali sugadinti visą reikalą,kad net atrodytų sveikiausi produktai neduos jokios naudos.
...

Netiesa,sveika mityba absoliuciai nieko bendro su maisto derinimu neturi ! Cia ivairiu dietologu ,mokslininku ir siaip ekpserimentuotoju su musu organizmais ismislas,kuris buvo 1000 kartu paneigtas ir vel jam pritarta ir vel is naujo paneigta. Briedas.
O pati sveika mityba,nieko nekalba apie maisto produktu derinima,sakyciau,atvirksciai... yra zinoma,kad musu skrandziai geba isskirti skirtingas rugstis,skirtingiems produktams apdoroti tuo paciu metu. Juk,net is gamtos mes gauname nesuderintus maisti produktus (kiausinis,pienas ankstine kultura... ) ir ne bereikalo taip. Tai tik dar karta patvirtina,kad maisto derinimas - bergzdzias reikalas.


http://s006.radikal.ru/i215/1001/a6/20b199840371.gif
         27kg. numeciau - 0kg. liko                                             http://s5.rimg.info/1708b79fd49e10ac9bb25b32370f58f6.gif

Neprisijungęs

 

#6 2014-10-23 12:35

Xandra
Narys
Registravosi: 2014-10-23
Žinutės: 0

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

tikrai numesi tuos 10 ir daugiau kg iki pavasario, pasiklausk patarimo trenerio, tegul pataria dėl mitybos. Atsisakyk saldumynų, valgyk reguliariai pusry? ius, pietus, vakarienę, pora užkandžių, kad nuo 6 reikia nevalgyti - mitas, tik lėtini medžiagų apykaitą. Rinkis liesą mėsą, vištieną, žuvį, kruopas, kiaušinius, daržoves, lieso pieno produktus, atsisakyk padažų, miltinių, matysi, kaip gražės formos smile ir daugiau pats domėkis mityba, nes vien tai, kad galvoji, jog būna kažkokių pratimų, kurie padėtų liemens riebalus nutirpdyti, rodo, kad apie mitybą neišmanai. nebūk tinginukas, netingėk pats domėtis smile

Neprisijungęs

 

#7 2018-06-22 16:40

simonita
Narys
Registravosi: 2018-05-25
Žinutės: 54

Re: Kas pakeitė mano požiūrį...

Aš taip pat stengiuosi keisti savo gyvenimo būdą, kadangi dabar maitinuosi vien picomis nes dirbu viršvalandžius ir nespėju pasigaminti. Apie maisto derinimą esu girdėjusi bet nesu pilnai įsitikinusi dėl to. Dabar užsirašiau į savęs pažinimo kursus: https://www.rutareiki.com/saves-pazinimas Per kuriuos tikiuosi suprasti ko reikia mano fiziniam bei emociniam kūnui. Manau dvasinė būsena taip pat labai svarbi nes tik po to kai supranti kas esi ir ko nori gali iš savo fizinio kūno lipdyti tai ko norisi.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson