Straipsniai apie dietas      

Kaip pasirinkti dietą?

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Dietų, žadančių efektyvų svorio numetimą yra labai daug. Kaip pasirinkti tą, kuri iš tikrųjų sąlygos figūros pagerėjimą ir nepakenks tuo pačiu sveikatai? Apie tai šnekamės su gydytoja dietologe.

- Pirmiausia, reikia pasakyti, kad kategoriškai draudžiama savarankiškai rinktis dietą žmonėms, sergantiems nutukimu, ypač jei ligą apsunkina tokie negalavimai kaip cukrinis diabetas, hipertonija, išeminė širdies liga. Tik gydytojas dietologas tyrimų pagrindu gali sudaryti tokį maitinimosi racioną, kad svoris mažėtų, nepabloginant ligonio sveikatos. Jei perteklinis kūno svoris dar neperėjo į ligos stadiją, tai beveik sveika moteris gali naudoti populiarias dietas.

- Į ką pirmiausiai orientuotis renkantis dietą?
- Parenkant dietą, atsiminkite: racionas turi būti sudarytas iš Jūsų tautai tradicinių produktų. Juk prie jų pripratintas Jūsų organizmas. Be abejo, neverta visiškai atsisakyti egzotinių produktų, tačiau laikantis dietos, jie turi būti antraeiliame plane. Į maitinimą juos įtraukti reikia atsargiai, nes atsitinka taip, kad egzotiški produktai iššaukia arba provokuoja alergiją maistui. Tačiau svarbiausia, įdėmiai išnagrinėkite dietą ir nuspręskite, ar galėsite jos ilgai laikytis.

- O kiek ilgai?
- Visą gyvenimą. Juk žodis „dieta“ graikų kalboje reiškia gyvenimo būdą. Kad teisingai pasirinktumėte dietą, būtina įsivaizduoti iš ko sudaryti maisto produktai, kokios medžiagos iš jų Jums būtinos, o kokios – kenksmingos.

- Tokiu būdu, kad monodietos – kai iš raciono pašalinami visi produktai, išskyrus vieną – laikytis negalima. Juk visą gyvenimą negyvensi vien gerdamas sultis, ar valgydamas košes?
- Dažniausiai nurodoma laikytis monodietos 1 – 2 savaites, ne ilgiau. Jei moteris ištveria tokį laikotarpį, ji, be abejo, stipriai sulieknėja. Nieko keisto, juk racionas labai skurdus! Tačiau kai žmogus nustoja laikytis dietos ir pereina prie įprasto gyvenimo būdo, tai numesti kilogramai būtinai grįžta. Todėl trumpalaikės dietos nėra efektyvios, jei moteris nori stabiliai mažinti svorį.

Monodietos galima laikytis tik kaip pagrindinės dietos papildymą ir tik vieną dieną. Tokius zigzagus maitinime dietologai vadina iškrovos dienomis. Surenkite sau tokią dieną, jei laikantis pagrindinės dietos Jūsų svoris nemažėja. Tokia dieta gera nusižengus maitinime, pvz. po švenčių, arba tiesiog tam, kad truputį „išvalytume“ savo organizmą. Egzistuoja apie 20 monodietų – tarp kurių vaisinė, daržovių, kefyro, varškės, kompoto, ryžių, žuvies ir netgi mėsos.

- Kokiai jų teikėte pirmenybę?
- Renkantis monodietą galima orientuotis į skonio pomėgius. Pabandykite kelias skaniausias dietas ir atrinkite iš jų kelias efektyviausias. Šias dietas būtina kaitalioti. Jei monodieta pirmiausiai norite sustiprinti svorio mažėjimą, laikykitės jos kartą per savaitę.

Sveikatingumo tikslais iškrovos dietą galima atlikti kartą per mėnesį. Mano požiūriu, labai gera yra obuolių dieta. Juk obuoliuose yra daug mūsų organizmui būtinų medžiagų, kurių nėra jokiuose kituose produktuose. Be to, obuolių dieta puikiai nuima patinimus ir yra vienu iš aterosklerozės profilaktikos metodų. Dietos sąlygos yra tokios: per dieną palaipsniui reikia suvalgyti pusantro kilogramo šviežių obuolių ir nevartoti jokių skysčių. Obuolius galima kepti orkaitėje – visus pusantro kilogramo arba dalinai. Rūgštūs obuoliai kelia apetitą, todėl dietai juos vartoti neverta.

- Ką manote apie dietas, kurių laikantis reikia vartoti specialius preparatus?
- Daugeliui moterų tokios dietos yra psichologiškai lengvesnės. Tokie kompleksai numato apytiksliai tokią sistemą: išgersite stiklinę sulčių – suvartosite geltoną kapsulę, suvalgysite obuolį – išgersite raudoną kapsulę. Rezultate, kad ir valgyti nėra kada, kol išsiaiškinsite, kokias kapsules vartoti. Toks raciono grafikas kelia discipliną, o griežta disciplina – bet kokios dietos sėkmės pagrindas. Be abejo, visą gyvenimą tokios dietos laikytis negalima. Nuo jos galima pradėti, kad greičiau pasiektume svorio sumažėjimą, o po to pradėti laikytis kitos dietos.

Jei Jums siūlomi preparatai ir žadama, kad juos vartojant ir nekeičiant savo raciono sulieknėsite – netikėkite. Tabletės „veiks“ tik tada, jei atsisakysite tam tikrų produktų. Apie tai, kokios būtent dietos reikia laikytis, nurodyta bet kokio produkto, skirto lieknėjimui, anotacijoje.

Puslapiai:   1     2  

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (735)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (645)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (661)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (675)

Prancūziška dieta (3149)

Agurkų dieta (3)