Straipsniai apie dietas      

Lieknėjimo klaidos

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Artėjant vasarai dauguma susirūpiname savo kūno linijomis, nes norime gražiai atrodyti vilkėdamos maudimosi kostiumėliu bei nusimetusios storą viršutinių rūbų sluoksnį. Susidomime įvairiomis dietomis. Kaip gi sulieknėti ir atrodyti pritrenkiančiai, tuo pačiu išliekant sveikai ir nealinant organizmo?

Dažniausiai moterys yra linkusios laikytis „greitų dietų“, t.y. numesti papildomus kilogramus per 2 – 3 dienas. Tačiau tuomet rizikuojame susilpninti imuninę sistemą, be to, greitai numestas svoris taip pat greita ir sugrįžta.

Kuo gi pavojinga prieš vasarinė lieknėjimo manija? Tuo, kad turime mažai laiko (visai greitai teks nusimesti viršutinius rūbus) ir tuo, kad turime mažai žinių apie dietas. Pasikliaudamos draugių patarimais atminkite, kad jų patirtis gali pasirodyti visiškai netinkama jums. Atraskite savo mitybos sistemą, vengdamos pagrindinių lieknėjimo klaidų.

1-oji klaida: kuo mažiau kalorijų! Nusprendusios sulieknėti dažnai persistengiame mažindamos suvartojamų kalorijų skaičių. Amerikiečių dietologai priėjo išvados, kad mažo kaloringumo dietos veiksmingos tik tais atvejais, kuomet antsvoris iš tiesų yra akivaizdus. Jeigu jūsų problema – 1,5 cm per didelė talijos apimtis, o gyvenimo būdo tempas pakankamai didelis, tuomet griežtas kalorijų apribojimas gali pridaryti daugiau žalos nei naudos, pvz., darbingumo sumažėjimas, organizmo nusilpimas. Beje, laikantis griežtų dietų, pagreitėja senėjimo procesai.

Nusistatyti savo asmenines valgio porcijas galite pagal specialią formulę, kurią rekomenduoja JAV dietologų asociacija:

(Svoris (kg) X 10) + (6,25 X Ūgis (cm)) – (5 X Amžius (m.)) – 161 = Būtinas reikiamų jums suvartoti kalorijų kiekis.

Pagal šią formulę jūs galite susidaryti savo mitybos planą su jums reikiamu kalorijų kiekiu. Nepamirškite ir fizinio aktyvumo.

2-oji klaida: riebalų išbraukimas iš valgiaraščio. Vegetarizmo šalininkai mano, jog yra teisinga atsisakyti mėsiško maisto, nors mokslininkai jau neabejoja – vegetarinė mityba gali sukelti raumenų masės sumažėjimą, o tai, pirmiausia, pavojinga širdžiai, žmogus silpnėja.

Taigi, užuot griebiantis kraštutinumų, geriausia mityboje išlaikyti aukso vidurį. Juk netgi riebalai gyvybiškai svarbūs žmogaus organizmui. Dietologai pripažįsta, jog normaliai subalansuotai mitybai reikia bent 2 kartus per savaitę valgyti mėsiškus patiekalus. Garnyrui nepatariama rinktis bulvių, kopūstų ir morkų - toks derinys, anot dietologų, apsunkina virškinimą.

Dar geriau ir naudingiau į savo mitybos racioną įtraukti daugiau žuvies ir kt. jūros gėrybių. Šiuose produktuose nėra kenksmingų sočiųjų riebalų, užtat gausu naudingų organizmui omega – 3 rūgščių. Tyrimais įrodyta, kad reguliarus žuvies vartojimas teigiamai veikia ir smegenų veiklą. Svarbiausia išsirinkti „teisingą“ žuvį, pernelyg neriebią, pvz., sterką, upinį karpį, menkę. Juose esantis riebalų kiekis 2 kartus mažesnis nei kad skumbrėje ar lašišoje.

Subalansuotoje dirbančios moters mityboje turi būti 50 proc. angliavandenių, 30 proc. riebalų ir 20 proc. baltymų.

3-oji klaida: „stebuklingas maistas“. Organinis maistas, specialus valgiaraštis, maisto produktai su žodeliu „bio“ žada teisingą, sveiką mitybą ir idealią figūrą. Deja, ne visi jie padės sumažinti svorį. Mes, kaip vartotojai, per mažai turime žinių apie tai, kokie ingredientai bei produktai iš tiesų svarbūs ir naudingi. Rinkdamosios įvairius dietinius produktus atidžiai išstudijuokite informaciją etiketėse, pažiūrėkite galiojimo laiką ir pan.

Šaltinis: Parengta pagal užsienio žiniasklaidą

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (749)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (658)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (674)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (688)

Prancūziška dieta (3201)

Agurkų dieta (3)