Straipsniai apie dietas      

Viršsvorio priežastys

Skaityti komentarus (31)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Taigi, kaip tikriausiai žinote, pagrindinėmis viršsvorio atsiradimo priežastimis yra perteklinis maisto vartojimas bei nepakankama fizinė apkrova. Žinoma, nutikimas gali vystytis ir dėl kitų, vidinių priežasčių. Pavyzdžiui, dėl hipotalamuso – nedidelio, tačiau labai svarbaus galvos smegenų skyriaus, funkcijos sutrikimų, sumažėjusios skydliaukės ir kasos, antinksčių sekrecijos.
Žmonių, turinčių viršsvorį, maitinimosi pobūdžio tyrimai parodė, kad baltymų, riebalų ir angliavandenių jie vartojo 1,5 – 2 kartus daugiau normos. Nutukusių žmonių maitinimas, kaip taisyklė, charakterizuojamas padidėjusių duonos gaminių, cukraus, bulvių ir kt. vartojimu. Nustatyta, kad kuo didesnis žmogaus viršsvoris, tuo daugiau pirmenybės jis teikia saldžiam ir riebiam maistui. Prie žalingų įpročių, sąlygojančių nutukimą, galima priskirti piktnaudžiavimą sūdytu maistu, prieskoniais ir alkoholiu.

Reti maitinimai taip pat sąlygoja kūno masės padidėjimą. Tai ypač liečia žmones, linkusius  į nutukimą.  Reikia pažymėti, kad apie 40 – 50 viršsvorį turinčių žmonių vienokiu ar kitokiu laipsniu tą polinkį paveldėjo. Šio klausimo tyrimas parodė, kad jei vienas iš tėvų turi polinkį nutukimui, tai nutukusių vaikų skaičius tokiose šeimose siekia 40%; o jei abu tėvai turi šią patologiją, tai 80% atvejų jų vaikai serga nutukimu.

Nutukimą skatina sekmadieniai, šventinės puotos, banketai, kur yra didelė patiekalų įvairovė ir vyrauja aštrūs užkandžiai, sūdyti patiekalai, miltiniai gaminiai. Žmogaus paros racione pradėjo vyrauti rafinuoti produktai, padidėjo gyvulinės kilmės bei gyvulinių riebalų produktų, konditerijos gaminių bei miltinių patiekalų dalis, esant santykinai mažam augalinių aliejų ir daržovių vartojimui.

Svarbų vaidmenį nutukime vaidina nejudrus gyvenimo būdas. Esant tokiam gyvenimo būdui, net racionaliai maitinantis, energijos išeikvojimas yra mažesnis, nei vartojamo maisto kaloringumas. Vidutinės fiziologinio poreikio normos numato privalomą ne mažiau 600 kcal išeikvojimą dirbant fizinį darbą. Faktiškai, sėdimo darbo sąlygomis išeikvojama tik 200 – 300 kcal.

Yra būdingas skirtumas nutukusių ir sveikų žmonių aktyvume. Kaip taisyklė, nutukę žmonės pasirenka darbą, reikalaujantį mažesnių energijos sąnaudų. Mažai judrus darbas sąlygoja tolimesnį kūno masės padidėjimą, kuri pati  jau pradeda skatinti judrumo sumažinimą. Tokiu būdu, žmogus patenka į uždarą ratą: mažas judrumas, tinginystė skatina nutukimą, o nutukimas – tinginystę (mažą judrumą).

Puslapiai:   1     2  

   
  Straipsnio komentarai (31)
daugiau
2017-10-11 17:32
JosephCic
ru2
2017-09-12 08:12
Michlacani
???? ???? ????????, ???????? ????? ?????? ??????? ? ?????? ?????? ????? 15 - 20 ???!<a href=http://link21.info/cyqfo>?????????....</a>
2017-09-12 03:11
AliceMoila
???? ???? ????????, ???????? ????? ?????? ??????? ? ?????? ?????? ????? 15 - 20 ???!<a href=http://link21.info/cyqfo>?????????....</a>
2017-03-03 18:04
CindyGR
<a href=http://best-dish.com/poultry_dishes/cooking_meals_from_birds/pheasants/>??????</a>
<a href=http://best-dish.com/vegetable_dishes/initial_processing_of_vegetables/>????????? ????????? ??????</a>

VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (21)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (8)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (23)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (29)

Prancūziška dieta (112)

Agurkų dieta (2)