Straipsniai apie dietas      

Kaip kontroliuoti apetitą?
Nenumaldomas potraukis maistui – stipri jėga, kuriai sunku atsispirti. Besaikis valgymas ne tik kenkia figūrai, bet gali pabloginti savijautą ir sveikatą. Su pernelyg dideliu potraukiu maistui reikia kovoti kantriai ir kryptingai. Kaip tai daryti?

Antsvorio pavojai
Per didelis kūno svoris sunkina širdies darbą, didina kraujospūdį, apkrauna stuburą. Apkūnumą lemia netaisyklinga mityba, nejudrus gyvenimo būdas, paveldimumas.Ligų rizikai įtakos turi ne tik antsvoris, bet ir netolygus riebalų pasiskirstymas organizme.

Medžiagų apykaitos vaidmuo lieknėjant
Dažnai didėjančio svorio kaltininku įvardinama lėta medžiagų apykaita. Net jei jūsų medžiagų apykaita lėta, dar nereiškia kad negalite džiaugtis idealia figūra.

Kaip sulieknėti ir išlaikyti numestą svorį (5)
Lieknėjimo procesas nėra trumpas ar vienadienis. Trokštančioms ilgalaikio rezultato svarbu kūno linijas dailinti ne alinančių dietų pagalba, o subalansavus mitybą bei nuolatos sportuojant.

Lieknėti padedančios medžiagos (2)
Vaistinėse ir parduotuvėse gausu įvairiausių maisto papildų, kurie padeda lieknėti. Kokios pagrindinės jų sudedamosios medžiagos ir kaip jos veikia mūsų organizmą?

Lieknėjimo klaidos
Atraskite savo mitybos sistemą, vengdamos pagrindinių lieknėjimo klaidų.

Atkinso dieta: ar ji tokia pat efektyvi kaip ir populiari? (1)
Atkinso dieta ko gero viena iš populiariausių dietų – ji aprašoma populiariausių žurnalų puslapiuose, ją renkasi pasaulinės garsenybės (Geri Halliwell, Reene Zellveger, Jennifer Aniston ir kt.). Tačiau populiariausia dieta – nebūtinai geriausia.

Kokius negalavimus sukelia antsvoris
Visiems gerai žinoma, kad kūno svoris turi didelę įtaką sveikatai bei savijautai. Per didelis kūno svoris nuvargina raumenis ir sąnarius, didina kraujospūdį bei apsunkina širdies darbą.

Lieknėkite drauge!
Nusprendėte patobulinti savo kūno linijas? Įtraukite į šį procesą ir sutuoktinį ar partnerį. Bus smagiau ir kils mažiau pagundų nukrypti nuo lieknėjimo plano.

Maistas ir cholesterolis
Mūsų įprastame valgiaraštyje yra gana daug riebalų. Sviestas, margarinas – tai „tikrieji“ riebalai. „Slaptųjų“ riebalų yra mėsoje, piene, kiaušiniuose, įvairiuose desertuose ir t.t. Šie riebalai vadinami sočiaisiais riebalais ir yra „blogojo“ cholesterolio pagrindas.

Lieknėkite racionaliai!
Viena iš didžiausių svorį metančių žmonių problema – tai organizmo alinimas griežtomis dietomis. Tokie žmonės dažnai jaučiasi savimi nepatenkinti, nes jų gyvenimas – eilė griežtų mitybos tabu ir kitų sekinančių draudimų.

Glikemijos indeksas (GI)
Lieknėjimo dieta gali būti neveiksminga, jeigu mitybos racione bus produktų su dideliu glikemijos indeksu. Glikemijos indeksas, kuris dažnai vadinamas tiesiog GI – tai skaičius nuo 1 iki 100, kuris rodo, kokiu greičiu organizmas suvirškina maisto produktus ir paverčia juos gliukoze.

Dieta ir riebalai
Subalansuotai mitybai būtina vartoti šiek tiek riebalų, kurie reikalingi normaliam organizmo funkcionavimui. Net ir laikydamosios griežčiausių lieknėjimo dietų visiškai jų neatsisakykite.

Angliavandeniai ir lieknėjimas
Užkietėję smaližiai rizikuoja priaugti papildomų kilogramų, tačiau angliavandeniai nėra mirtinas lieknos figūros priešas. Visiškai juos išbraukti iš savo valgiaraščio tikrai nevertėtų, nes būtent angliavandeniai yra geriausias organizmo energijos šaltinis.

Dieta pagal amžių: 30, 40 ir 50 m.
Su amžiumi keičiasi ir mūsų medžiagų apykaita, ir deja, ne į gerąją pusę. O mitybos įpročiai dažniausiai išlieka tie patys. Štai kodėl priaugame papildomų kilogramų.

Nori sulieknėti? Dažniau valgyk!
Turbūt neretai atsisakome pietų, nes saugome figūrą ir trokštame sumažinti svorį. Toks požiūris yra tik dar vienas lieknėjimo mitas, deja, tikrovė visai kitokia.

Kas trukdo sveikai maitintis?
Ir be dietologo patarimų aišku, kad gerai savijautai bei sveikatai palaikyti reikia valgyti lengvai virškinamą maistą, daug šviežių vaisių ir daržovių, įvairių grūdų ar pan. Nepaisant to, jog žinote kas jūsų organizmui geriausia, turbūt dažnai vietoj sveiko maisto, renkatės mažiau maistingus ir organizmui vertingus produktus.

Vegetarinė mityba (118)
Pasaulyje populiarėja vegetarinės dietos. Tai skatina ne tik etiniai ar religiniai įsitikinimai, mada, bet ir vis dažnesni sveikatos sutrikimai, kuriuos sukelia netinkama mityba. Vegetarizmo šalininkai teigia, kad tokia mityba stiprina sveikatą, mažina rizika susirgti įvairiomis ligomis. Kai kuriems vegetariškas valgiaraštis – tai siekis pakoreguoti kūno formas ir pagerinti mitybos įpročius

Kompleksinė svorio mažinimo programa – veiksminga ir ilgalaikė svorio sureguliavimo priemonė (1)
Tyrimai rodo, kad kas 30 metų nutukusių žmonių skaičius pasaulyje padvigubėja. Beveik 80 proc. žmonių yra bandę laikyti dietos. Daugeliui pavyksta sumažinti svorį, bet nepavyksta pasiektų rezultatų išlaikyti ilgesnį laiką. Per pirmuosius metus svoris atauga daugiau nei pusei žmonių.

Kokoso riešutų dieta
Kokosai yra labai plačiai naudojami tropinio klimato šalių kasdienybėje. Kokoso riešutai - kokoso palmės vaisiai - yra labai vertingi sveikatai. Tropinių šalių žmonės, gausiai vartojantys kokoso riešutus, beveik neturi viršsvorio problemų, rečiau serga šiais laikais vakarų šalyse paplitusiomis ligomis.

Puslapiai: [Ankstesnis]  1 2 3 4 5 6 7 8  [Kitas]