Sportas ir kūnas      

Penkios sporto namuose paslaptys

Skaityti komentarus (2)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Treniruokliai nėra baldai ar dekoro elementai. Tačiau šiandien jie vis dažniau tampa privaloma namų interjero dalimi.

Todėl, nusprendę namuose įsirengti sporto salę, iš anksto apmąstykite, kokius konkrečiai įrenginius pirksite ir kur juos statysite.

Klasika ar high-tech?

Pagrindinis bet kokios sporto salės, taip pat ir namų, įrenginys – treniruoklis. Tačiau būtų neteisinga treniruoklį vertinti pagal tai, ar jis pritampa prie interjero stiliaus.

Sportinių įrenginių dizainas pasižymi sava, ypatinga estetika, kuri neorientuota į klasiką, moderną ar high-tex. Treniruokliui svarbiausia – efektyvumas "kuriant kūną". Būtent tam pritaikyta medžiagų struktūra, formų plastika ir net spalva.

Dauguma dizainerių mano, kad itin modernus treniruoklis dera ir prabangiame miegamajame, apstatytame ampyro stiliumi, ir santūriame japoniškame interjere. Todėl net jeigu neturite galimybės namų sporto salei skirti atskiros patalpos, neišgyvenkite, jog treniruoklis nederės prie kitų baldų.

Paskirstyti krūvį

Dabar šiek tiek pakalbėkime, kokį treniruoklį geriausia įsigyti sportui namuose. Visus treniruoklius sąlygiškai galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: jėgos ir kardiotreniruokliai. Pastarieji skirti treniruotėms, susijusioms su širdies veikla. Taip pat padės organizmui dirbti tam tikru režimu, atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Šiai grupei priskiriami elipsinis, irklavimo treniruokliai, dviratis, bėgimo takelis ir steperis.

Tačiau treneriai sako, kad nors kardiotreniruokliai labai populiarūs, jie netolygiai paskirsto krūvį. Pavyzdžiui, minant dviratį nedirba viršutinė kūno dalis, bėgimo takelyje menkai panaudojami pečiai bei krūtinės raumenys, irklavimo treniruoklyje tik iš dalies aktyvios rankos ir kojos. Todėl norintiems palaikyti gerą fizinę formą optimaliausia namuose turėti du treniruoklius. Taigi svarbiausias tampa laisvos vietos klausimas.

Žvelgiant į gamtą

Būtų klaidinga manyti, kad mažųjų sporto kompleksų įrengimas miesto butuose ar užmiesčio namuose baigiasi įsigijus vieną ar kitą treniruoklį. Būtina teisingai pastatyti įrenginius, kuriems patikėsite rūpintis savo kūno grožiu, taip pat tinkamai įrengti patalpą, kurioje jie stovės. Suprantama, kad žmogui, kuris treniruojasi bėgimo takelyje arba mina dviratį, maloniau ir naudingiau žvelgti į vaizdingą peizažą už lango.

Jeigu nėra galimybės treniruoklį pastatyti prieš langą, vaizdą galima imituoti menine tapyba arba fototapetais. Pastarieji neturėtų būti itin margi, nes galite nuolat atitrūkti nuo raumenų stiprinimo. O jeigu fototapetų estetika jums svetima, "pagauti" vaizdą už lango padės didelis veidrodis (geriau be rėmo). Jį reikia padėti toliau nuo treniruoklio (ne mažiau nei 40 cm), kad, vaikydamiesi idealios fizinės formos, jo neužkabintumėte.

Sportas miegamajame

Sporto zonos sienų apdailai dizaineriai rekomenduoja naudoti kamštinę dangą. Ji puikiai sugeria garsus, saugo paviršių nuo atsitiktinių smūgių.

Statydami treniruoklį nepamirškite, kad atstumas tarp jo ir sienos turi būti ne mažesnis nei 25-30 cm, tarp dviejų treniruoklių – ne mažiau nei pusmetris.

Renkant namų sporto salės grindų dangą, pagrindinėmis savybėmis turi tapti lengvas valymas, atsparumas dėvėjimuisi ir triukšmo izoliacija.

Visus šiuos reikalavimus geriausiai atitinka kiliminė danga. Sporto salėje galima patiesti ir paprastą trumpaplaukį kilimą ar specialiai išpjautą kilimėlį.

Vienas labiausiai paplitusių treniruoklių statymo namuose variantų – sportinis kampelis miegamajame. Čia geriausiai tiks sulankstomi treniruokliai: elipsinis, bėgimo takelis ar daugiafunkcinis jėgos treniruoklis.

Treniruokliai vaikams

Labai populiarūs ir kompaktiški vaikiški sporto kompleksai, kai surinktiems tereikia 1,5:0,5 m ploto. Tokius kompleksus sudaro įvairūs elementai: atraminiai stovai, skersiniai, lynai.

Suaugusiems šeimos nariams geriausiai treniruotis ant kilimo, o vaikams specialistai pataria tiesti demblį. Be to, metalinių konstrukcijų apačią reikėtų apvynioti minkštu audiniu.

Nepamirškite toliau pastumti baldų su aštriais kampais – ant lyno besisupantis mažylis gali skaudžiai įsidaužti.

Žmogui, norinčiam palaikyti gerą tonusą, neturėtų kliudyti nei finansinės problemos, nei ankštas būstas. Net ir mažame bute visada atsiras kampelis jeigu ne visapusiškam treniruokliui, tai bent porai svarelių, žiedui, steperiui. Niekas nepanaikino ir senos geros švediškos sienelės, kuri beveik neužima vietos, tačiau leidžia sportuoti visiems šeimos nariams.

Autorius:Eli.lt
Nuotraukos autorius:jupiterimages nuotr.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (2)
daugiau
2010-01-07 15:48
gabija
manau, sportas namie daug geriau nei sportuoti saleje, zinoma, jei turi gera treniruokli, kuris isjudina kiekviena kuno dali. geriau, todel, kad labiau atsipalaiduojama:) as namie taip pat turiu treniruokli (is top shop), kuris man padeda sustiprinti pilvo raumenis. tai dziaugiuos, kad galiu namie sportuoti
2009-10-16 17:50
gabriele
jau ilga laika sportuoju namie, nes geros sporo sales mano miestelyje nera:( o kadangi patinka begioti, bet orams atvesus, jau per salta, tai isigijau dvirati - treniruokli is top shop.:) Tai dabar kiekviena diena pasileidziu muzika ir minu namie dvirati. visai smagu:))
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (653)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (682)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)