Sportas ir kūnas      

Bėgiojimas ristele: 5 mitai

Rekomenduok draugui
Spausdinti
Užaugo keletas nereikalingų kilogramų? Jautiesi visiškai ištežusi? Sprendimas pats savaime sukasi galvoje: kol dar geras oras, reikėtų kasdien pabėgioti.

Tik ar žinai, kad net ir tokią paprastą fizinio aktyvumo formą, kaip bėgiojimas ristele, gaubia mitai? Metas išsiaiškinti visą tiesą!

1 mitas: Raumenų tempimo pratimai prieš bėgiojimą saugo nuo traumų.

Tiesa: Prieš pradedant bėgti tavo raumenys turėtų būti vėsūs ir tvirti, o tempimo pratimai prieš pasileidžiant ristele – tiesiausias kelias į raumens trūkimą. Todėl vietoje apšilimo geriausia tiesiog 5 minutes pasivaikščioti. O raumenų tempimo pratimus pasilik pabaigai, juos atliksi nubėgusi numatytą distanciją – taip lavinsi savo lankstumą.

2 mitas: Bėgimas ristele atstoja visą kardiotreniruotę.

Tiesa: Bėgimas – paprastas ir efektyvus būdas deginti kalorijas, bet vien tik bėgiojimas ir jokios kitokios mankštos gali išprovokuoti raumenų skausmus. Be to, kūnas greitai prisitaiko prie bėgimo, todėl tu greitai nebepastebėsi tokių rezultatų, kokių pasiekdavai vos pradėjus bėgioti. Taigi geriausia derinti įvairesnes kardiotreniruotės formas: važiavimą dviračiu, pasivaikščiojimą greitu žingsniu, šokinėjimą per virvutę, plaukimą ir kitas.

3 mitas: Bėgiojant nebereikia papildomos mankštos apatinei kūno daliai stiprinti.

Tiesa: Kadangi bėgimas išties stiprina įvairius kojų raumenis, jiems taip pat kyla didžiausia pažeidimų rizika. Kad to išvengtum, bėgimą turėtum derinti su jėgos treniruote, stiprinančią tiek viršutinės, tiek ir apatinės kūno dalies raumenis. Į savo mankštos programą turėtum įtraukti įtūpstų, pritūpimų ir kitų pratimų, stiprinančių stuburą ir apatinę kūno dalį.

4 mitas: Bėgiojimas ristele – vienas pigiausių būdų sportuoti

Tiesa: Bėgiojimas yra tik sąlyginai pigus, kadangi jam tarsi nereikia jokios specialios įrangos ar sporto inventoriaus. Tačiau paskaičiavus, kad bėgiojant ristele kasdien, sportinius batelius reikia keisti kas 3-6 mėnesius, jie turi būti geros kokybės, pritaikyti bėgiojimui, - sąnaudos atrodo ne tokios jau mažos. Taip pat dar prireiks įvairioms oro sąlygoms pritaikyto sportinio kostiumo (veikiausiai keleto komplektų) ir galbūt eliptinio treniruoklio ar bėgimo takelio namuose, toms dienoms, kai bėgioti gryname ore negalėsi. Viską susumavus šis sportas nebeatrodo pigesnis nei daugelis kitų.

5 mitas: Raumenų skausmus sukelia susikaupusi pieno rūgštis.

Tiesa: Taip įprasta teigti, tačiau iš tikrųjų po bėgiojimo raumenų skausmus dažniausiai lemia mikroskopiniai raumenų įtrūkimai. Jiems užgijus raumenys tampa stipresni.

Autorius:Fitsugar.com
Nuotraukos autorius:Fitsugar.com nuotr.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (657)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (687)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)