Sportas ir kūnas      

Sportinis ėjimas

Skaityti komentarus (1)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Atšilus orui ne viena iš mūsų turbūt su malonumu išeina pasivaikščioti ar pabėgioti į parkus bei stadionus.

Lėtas ar greitas ėjimas – bene pigiausias ir paprasčiausias būdas palaikyti fizinę formą, sumažinti antsvorį, pagerinti savijautą, nugalėti stresą ar atsipalaiduoti.

Medikai tvirtina, kad pusvalandis fizinio aktyvumo per dieną sumažina širdies kraujagyslių ligų susirgimų tikimybę, tai puiki diabeto, skrandžio vėžio profilaktika. Greitasis ėjimas padeda sumažinti kraujo spaudimą, reguliuoja cholesterolio kiekį, atitolina osteoporozės vystimąsi, sumažina nerimo ir depresijos simptomus, mažina nutukimo tikimybę.

Jei norite numesti svorio, vaikščiokite ne mažiau kaip 5 – 6 kartus per savaitę. Jeigu pavargstate ir jums sunku vaikščioti ilgai ir greitai, kaitaliokite lėto ir greito ėjimo periodus.

Kokia danga tinkamiausia sportiniam ėjimui?

Sportiniam ėjimui tinka įvairūs paviršiai. Jei norite, kad sportinis ėjimas būtų įdomesnis, o fizinis krūvis didesnis, pasirinkite skirtingų dangų, su barjerais kelią (asfaltas, miško takelis, pieva, kalnelis, smėlis, slėnis ir t.t.).

Asfaltuota danga galima eiti greičiau nei minkšta. Tačiau vaikščiojimas mieste turi nemažai minusų: judrus transportas, užterštas oras ir pan. mažina šios pramogos malonumą ir „ekologiškumą“. Žinoma, jei greitu ėjimu eisite asfaltuota danga tik kelis kilometrus, nieko blogo neatsitiks, tačiau po ilgesnių distancijų gali skaudėti sąnarius ir stuburą. Tad sportiniam ėjimui patogesnė minkšta danga.

Sportinio ėjimo technika

Pasilenkite šiek tiek į priekį, kojos turėtų būti lygiagrečios viena kitai, jų neįtemkite. Pirmiausia ženkite ant pado, po to kūno svorį perkelkite ant kojų pirštų. Žingsnis turi būti 2 – 3 pėdų ilgio. Neikite pernelyg dideliais žingsniais. Rankas atpalaiduokite, sulenkite per alkūnes 90 laipsnių kampu – ši padėtis pagreitins ėjimą. Alkūnes laikykite netoli liemens, nemojuokite rankomis priešais liemenį. Nugarą ir pečius laikykite tiesiai.

Eidami žvelkite į priekį, kvėpuokite lengvai, giliai ir ritmingai. Sportinė avalynė turi būti patogi, storu kulnu, minkštu padu, tvirtai prilaikanti čiurnos sąnarį.

Jūsų ėjimo greitis priklausys nuo siekiamo rezultato:

Sveikatai ir žvalumui. Vaikščiokite ramiai, tolygiai, patogiu ir neapsunkinančiu tempu. Eikite taip, kad nejaustumėte nuovargio. Pasivaikščiojimas padės atsipalaiduoti jūsų kūnui ir protui.

Fizinei formai palaikyti. Kaitaliokite ėjimo tempus: eikite tai greitu, tai normaliu tempu. Eidami greitai kvėpuokite dažniau, o eidami lėčiau – rečiau. Po pasivaikščiojimo turėtumėte jausti lengvą nuovargį.

Jeigu kas dieną atliksite 2 – 3 ėjimo treniruotes, kurių viena truks 10 – 20 min. (įskaitant lėtą ir greitą ėjimą), pagerės jūsų fizinė forma bei savijauta. Tai puiki antsvorio profilaktika.

Nuotraukos autorius:„Gamma“

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (1)
daugiau
2008-06-14 14:53
agne
Atrodo visia nesunku tad nuo siol rytais 20 min eisiu pasivaiscioti greitu ejimu :D
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (654)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (684)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)