Sportas ir kūnas      

Nedarykite klaidų sportuojant

Skaityti komentarus (1)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Viena iš sveikatinimo priemonių yra sportavimas. Geras fizinis pajėgumas yra gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalis. Tačiau nepasaint fizinių pratimų universalumo, sportuojant galima ne tik sustiprinti, bet ir rimtai pakenkti savo sveikatai. Todėl renkantis fizinio aktyvumo formą, trukmę ir intensyvumą, reikia rimtai įvertinti savo organizmo funkcines galimybes ir kelti sau realius tikslus.

KLAIDA: Kuo intensyviau sportuosiu, tuo daugiau kalorijų bus sudeginama, ir greičiau nukris papildomi kilgramai.

Šiuo atveju antsvoris nesumažėja, bet atvirkščiai atsiranda rizikos, kad jis padidės. Norint gauti energijos, reikalingas deguonis. Bet esant intensyviam fiziniam darbui, deguonies cirkuliacija sumažėja ir ląstelės jo gauna žymiai mažiau. Intensyviai dirbant, energijai naudojami angliavandeniai.
Geriau sportuoti mažu arba vidutiniu intensyvumu, ne trumpiau nei 30 minučių, ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę. Fizinį aktyvumą būtina derinti su mityba.

KLAIDA: Po įtemptos darbo dienos į sporto salę ateinama „išsikrauti“.

Dėl streso, įtampos išsiskiria stresą lydintys hormonai, kurie sukelia irzlumą, nuovargį, įvairius skausmus. Taip pat pagreitėja medžiagų apykaita ir tokioje būsenoje žmogus dar labiau apkrauna savo organizmą intensyviu fiziniu krūviu.
Užsiėmimo pradžioje tokiu atveju būtinai atlikite mažo intensyvumo sportinius pratimus: ėjimą, bėgimą ristele ir kt.

KLAIDA: Ką liepė treneris, tą ir darau.

Netgi jei jūsų treneris labai kvalifikuotas, jis taip pat ne visada yra teisus. Svarbiausiai yra stebėti savo organizmo būseną, kuri gali keistis labai greitai: šiandien jūs pajėgsite intensyviai sportuoti, kitą dieną to atlikti jūs gal ir nesugebėsite. Jei yra galimybė, po kiekvien pratimo matuokite savo kraujospūdį ar pulsą.
Nebijokite klausinėti ir domėtis neaiškiais jums dalykais.

KLAIDA: Jei skauda raumenys – jie auga.

Raumenų skausmas gali būti ir pažeistų raumenų simptomas. Be to, raumenys atsistatinėja ir auga ne sportuojant, o ilsintis. Raumuo dėl fizinio krūvio netgi dėvisi. O skausmas – nėra normali būsena ir to reikia vengti.
Nors visai išvengti skausmo tikriausiai nepavyks, tačiau jį galima sumažinti atliekant tempimo pratimus arba tempimo pratimus su svoriu. Labai intensyvias treniruotes tokiu atveju darykite ne dažniau kaip kartą per dvi savaites.

KLAIDA: Mažai valgydama ir intensyviai sportuodama tapsiu lieknesnė.

Tokiu atveju svoris gali atsistatyti arba dar daugiau padidėti. Mažo kaloringumo dietos yra stimulas kauptis riebalams moters organizme. Organizmas, patekęs į nepalankias sąlygas, tausoja energiją ir ruošiasi išgyventi šį laikotarpį.
Venkite mažo kaloringumo dietų – geriau valgykite dažniau mažomis porcijomis, stenkitės išvengti alkio jausmo. Vartokite daug vandens.

KLAIDA: Intensyviau sportuodama, greičiau sustiprėsiu.
Tačiau tokiu atveju rizikuojate jausti pastovų nuovargį ir dirglumą, taip pat perkraunami raiščiai, raumenys ir sąnariai. Svarbu yra atsižvelgti į asmeninė fizinę ištvermę. Esant dideliam krūviui, organizmas nespėja atsistatyti ir taip kaupiasi nuovargis.
Fizinį krūvį geriausiai paskirstyti optimaliai, daryti poilsio pertraukėles.

Šaltinis: Edieta.lt informacija

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (1)
daugiau
2009-09-06 14:27
Darius
norejau paklausti kas galetu buti? as esu senai sportaves dabar sportuoju pus antro men. forma igavau, bet kazkas yra raumenim kai kuriose vietose kai padarau staigu judesi nesportuodamas nudegina is vidaus, arba jeigu pabraukiu su ranka per oda irgi degina, tos skausmo vietos kinta
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (657)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (686)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)