Sportas ir kūnas      

Treniruoklis namuose: kaip išsirinkti?

Skaityti komentarus (16)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Neturite laiko sporto salei? O gal nėra galimybės ištrūkti iš namų? Jei tik yra ūpo pasportuoti, treniruoklis namuose – puikus pasirinkimas. Tik... treniruoklių būna įvairių. Kokį gi pasirinkti?

Svarbiausia – treniruoklis turi būti kokybiškas, adaptuotas naudojimuisi namuose (t.y. kompaktiškas, nekeliantis per daug triukšmo, juo naudotis turi būti paprasta). Ne mažiau svarbu ir galimybė juo naudotis skirtingo ūgio ir svorio šeimos nariams.

Vertėtų žinoti, kad namams skirti treniruokliai būna 2 tipų – kardiotreniruokliai ir jėgos treniruokliai. Pirmieji naudojami norint numesti svorio bei pakelti organizmo tonusą, o antrieji – raumenims stiprinti ir formuoti.


Bėgimo takelis

Juo treniruojantis krūvis tenka ne tik kojų raumenims, bet ir nugarai bei krūtinei. Bėgimo takelių būna mechaninių ir elektrinių. Mechaniniai – pigesni ir kompaktiškesni, tačiau takelį stumti teks savomis jėgomis, taigi pavargsite tikrai greičiau. Elektriniai takeliai suteikia galimybę keisti greitį, pakrypimo kampą, apkrovimą. Naujausiuose modeliuose yra specialios amortizuojančios pagalvėlės, sumažinančios stuburui ir kraujagyslėms kenkiančią atatranką.

Prieš įsigydama tokį treniruoklį būtinai kruopščiai išmatuok plotą, kokį jam gali skirti savo namuose, nes bėgimo takeliai nėra itin kompaktiški ir užims nemažai vietos.


Dviratis

Važiavimo dviračiu imitacija teigiamai veikia kojų ir pilvo raumenis, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, ugdo ištvermingumą. Elektroninis monitorius rodo greitį, kuriuo „važiuojate“, sudeginamų kalorijų kiekį ir pulsą. Minant sparčiu tempu šis treniruoklis leidžia sudeginti net iki 1500 kcal. per valandą. Treniruojantis dviračiu itin svarbu reguliarumas. Be to, geriausia treniruotis pagal individualiai, pagal jūsų fizinio pasirengimo lygį sudarytą programą.

Treniruoklis dviratis priklauso kardio arba aerobiniams treniruokliams. Aerobinis organizmo pajėgumas – tai deguonies kiekis, kurią jis sunaudoja per fizinio aktyvumo minutę. Kūno ištvermingumas priklauso nuo organizmo pajėgumo aprūpinti raumenis deguonimi. Kylant aerobiniam organizmo pajėgumui didėja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos ištvermingumas. Reguliarios treniruotės dviračiu šį pajėgumą gali padidinti 20-30 proc.

Treniruotė dviračiu – gana didelis fizinis krūvis. Net jei esate visiškai sveika, treniruodamasi stebėkite savo pojūčius. Skausmas krūtinėje, oro stygius, stiprus uždusimas, galvos skausmas ar svaigulys, pykinimas, silpnumas – bet koks savijautos pablogėjimas reiškia, kad treniruotę reikia nutraukti. Prieš treniruotę rekomenduojama nevalgyti 2 val., po treniruotės – 1 val.


Steperis

Treniruoklis imituoja lipimą laiptais. Jis efektyviai treniruoja kojų raumenis ir klubus, tačiau viršutinei kūno daliai tenka itin mažai krūvio. Treniruotė steperiu gali pagerinti širdies ir plaučių veiklą. Elektroniniame indikatoriuje paprastai užrašomas žingsnių skaičius, tempas, treniruotės laikas, pulsas, nueita distancija bei, žinoma, sudegintų kalorijų skaičius.


Elipsinis treniruoklis

Tai savotiškas bėgimo takelio, dviračio ir steperio hibridas. Treniruoklis universalus, taigi labai populiarus. Jo pedalai minami elipsine amplitude, tai leidžia gerai ištreniruoti blauzdų, šlaunų ir kojų raumenis. Kadangi treniruoklis turi ir specialias rankenas, jomis treniruojami rankų, nugaros ir krūtinės raumenys. Be aerobinio krūvio elipsinis treniruoklis sukuria ir pakankamą jėgos apkrovą, lavina lankstumą. Jo ekrane galima pasirinkti distanciją, laiką bei treniruotės režimą. Beje, kai kurie elipsiniai treniruokliai turi netgi specialų režimą celiulitui deginti.


Jėgos treniruokliai

Tai štangos, svarmenys, švediškos sienelės, suoliukai, atletinės staklės. Visų šių treniruoklių paskirtis – sutvirtinti raumenis ir duoti izoliuotą apkrovą toms kūno dalims, kurias būtina stiprinti. Jei ketinate savarankiškai sportuoti su tokiais treniruokliais, svarbiausia – tinkamai pasirikti krūvį ir jį didinti ne per greitai.

   
  Straipsnio komentarai (16)
daugiau
2018-04-17 20:48
Laima
Sveiki, gal galite pasidalinti kokia efektyvia sporto programa namuose? mano turimas inventorius yra tik kilimėlis, galvoju ar užtektų, ar gal rekomenduotumėte kokį patikrintą treniruoklį? Labiausiai noriu atsikratyti riebalų pilvo srityje, taip pat sutvirtinti rankas ir kojas.
2016-05-27 10:46
Lora
Bėgimo takelis treniruoklis mano namuose atsirado prieš 9 mėnesius. Nuo to laiko kiekvieną dieną sportuoju. Kartais bėgioju po pusvalandį, o kai turiu laiko ir dvi valandas (su pertraukėlėmis). Esu labai patenkinta savo bėgimo takeliu, kurį įsigijau iš čia: http://vs-sport.lt/lt/140-begimo-takeliai
2013-04-16 05:08
Irma
Turiu 3men treniruokli dvirati,I savaite 6kartus sportuoju po 45min padarau 5min pertrauka ir vel minu 45min.normaliu tempu.noreciau suzinot ar yra kokia nauda na bent as per tuos 3men nepamaciau jokio rezultato.ausku maista derinu beleko ir daug nevalgau.gal per mazai minu tuos 2kartus?;)aciu
2012-09-26 19:55
Sonata
Sveiki.
Labai dauk naudingos ir sportiskos info radau siame tinklapyje.Gal ir jums pravers.
www.weightlossof.com
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (641)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (670)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)