Sportas ir kūnas      

Sveikatai ir grožiui – pratimai su terapiniais kamuoliais

Skaityti komentarus (1)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Kiekvieno iš mūsų gyvenimo kokybė priklauso nuo to, kaip mes jaučiamės ir čia anokia naujiena ar paslaptis.

Ilgas valandas darbe prasėdime netinkamoje pozoje, mažai judame: iš namų į automobilį, tada į darbą, grįždami namo dar pusvalandį pavaikštome prekybos centre, o tada - atgal į automobilį ir namo – taip atrodo mūsų kasdienė treniruotė. Namuose nutarę pajudėti neapdairiai keliame ir nešame sunkius daiktus. Visa tai sukelia stuburo skausmus, kurie kaip reikiant pablogina mūsų gyvenimo kokybę. Praėjusiais metais medicininių leidinių leidykla UAB „Vitae Litera“ išleido knygą: „Stuburo stabilizavimo pratimai su terapiniais kamuoliais“, kurioje išsamiai aprašyti pratimai, padedantys atsikratyti stuburo skausmų ir net padailinti kūno linijas.

Pasak knygos autoriaus biomedicinos mokslų magistro, kineziterapeuto Dariaus Paknio, pastebima, kad šiandien žmonės praktiškai visai nesimankština arba mankštinasi netinkamai. „Neapgalvotai parinktas krūvio intensyvumas, pratimai, fizinių ypatybių santykis treniruotės metu paprastai labiau išryškina žmogaus problemas, paaštrina nugaros skausmus, padidina raumenų disbalansą“, - sakė D. Paknys. Jo teigimu, sporto specialistai, kineziterapeutai į sporto užsiėmimus vis dažniau įtraukia įvairias pagalbines nestabilumo priemones. „Tai aktualu norint užsiėmimus padaryti efektyvesnius. Sudaryti kūnui tokias sąlygas, kad atliekant pratimus kuo daugiau į darbą būtų įtraukiami stuburą stabilizuojančios sistemos raumenys. Vis daugiau dėmesio sulaukia balanso ir koordinacijos treniruotės, tiek siekiant palaikyti sveikatą, tiek užsiimant profesionaliu sportu“, - kalbėjo knygą išleidęs kineziterapeutas.

Pratimus su kamuoliais labai svarbu atlikti taisyklingai


Universali įvairių treniruočių metu naudojama priemonė – kamuoliai. Pavyzdžiui, spiriant kamuolį, kojų, liemens ir viršutinės kūno dalies raumenys turi dirbti drauge ir susitraukti tinkama seka. Šis ar kiti judesiai priklauso nuo kojų, liemens ir viršutinės kūno dalies raumenų stiprumo: nuo globaliųjų, lokaliųjų ir stabilizuojančių raumenų. Sutrikus raumenų įsijungimo į darbą sekai, blogėja stuburo, sąnarių stabilizacija, padidėja traumų tikimybė, laikysena darosi netaisyklinga. Norint išvengti minėtųjų sveikatos sutrikimų, verta treniruotis su nestabiliomis priemonėmis, jos tinka tiek suaugusiesiems, tiek vaikams arba reabilitacijai po patirtų traumų. „Užsiimant bet kokiu sportu ar treniruojantis su terapiniais kamuoliais labai svarbu pratimus atlikti taisyklingai, nes tai leidžia pasiekti optimaliausius rezultatus. Netinkamai atliekami pratimai neduoda jokios naudos arba gali net pakenkti“, - apie neigiamas netinkamai atliekamų pratimų pasekmes įspėjo sveikatingumo ir terapijos centro vadovas.

Terapinis kamuolys, knyga su pratimais ir šiek tiek laiko, skirto sau – tai viskas, ko reikia, norint, kad stuburo nebeskaudėtų, kūno linijos dailėtų, o nuotaika ir gyvenimo kokybė gerėtų


Knygoje „Stuburo stabilizavimo pratimai su terapiniais kamuoliais“ paaiškinama, kaip tiksliai atlikti pratimus, kad būtų maksimali nauda, kurie raumenys aktyvuojasi darant pratimus ant kamuolio. Kiekvienas gali pasunkinti arba palengvinti tam tikrus pratimus, pagal savo fizinį pasirengimą, atitaikyti tinkamą jėgos ir koordinacijos lygį. Taip saugiai, be jokių sužalojimų sulauks rezultatų. „Džiaugiamės, galėję išleisti tokią knygą, kuri būtų aktuali ir naudinga kiekvienam žmogui. Paprasta priemonė – terapinis kamuolys, knyga su pratimais ir šiek tiek laiko, skirto sau – tai viskas, ko reikia, norint, kad stuburo nebeskaudėtų, kūno linijos dailėtų, o nuotaika ir gyvenimo kokybė gerėtų“, - sakė medicinos leidinių leidyklos UAB „Vitae Litera“ direktorė Valdonė Valienė.

„Labo ryto“ laidoje D. Paknys rodys pratimus su terapiniais kamuoliais


Kaip žinia, nugaros skausmai atsiranda dėl ilgalaikio sėdėjimo, stovėjimo, dėl blogos stuburo padėties ilgai būnant pasilenkus, dėl netaisyklingo sunkių daiktų kilnojimo ar nešiojimo. „Stuburui ilgą laiką būnant netaisyklingoje padėtyje, kinta stuburo linkiai, nugara suplokštėja, persitempia ir susilpnėja nugaros raumenys. Nekoreguojant laikysenos dažnai atsiranda struktūrinių stuburo slankstelių pakitimų, dėl ko gali deformuotis tarpslanksteliniai diskai. Daugeliu atvejų tinkamiausias netaisyklingos laikysenos koregavimo būdas yra optimalus ir individualiai parinktas fizinis krūvis, taikant pratimus su terapiniais kamuoliais“, - teigė D. Paknys.

Šį penktadienį (sausio 6 d.) rytinės laidos „Labas rytas“, rodomos per nacionalinę televiziją, metu kineziterapeutas Darius Paknys rodys pratimus su terapiniais kamuoliais ir komentuos, kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą pratimą. Knygos „Stuburo stabilizavimo pratimai su terapiniais kamuoliais“ autorius atskleis, kokie pratimai tinka vaikams, jaunimui, suaugusiems, senjorams, žmonėms, patyrusiems traumas arba norintiems numesti svorio.

 

Šaltinis: 123rf.com
Autorius:Inga Lebrikaitė, žurnalas „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas”

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (1)
daugiau
2012-01-19 07:13
Jeanne
Four score and seven minutes ago, I read a sweet article. Lol thkans
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (653)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (682)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)