Sportas ir kūnas      

Pilvo šokis: ne tik gražu, bet ir sveika

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Mielosios skaitytojos, liko vos viena savaitėlė iki sveikatingumo projekto „Sveika, liekna, laiminga“ pabaigos. Vos savaitėlė ir projekto dalyvės Renata Mažeikaitė, Raminta Kličienė ir Violeta Žymantaitė vėl gyvens savo gyvenimus, kuriuose nebebus treniruočių fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“, nebebus ir susitikimų su kvalifikuotais medikais.
 
Besibaigiant projektui, merginos stengiasi centre nuveikti kuo daugiau. Prieš kelias dienas merginos pirmą kartą sudalyvavo šokio terapijos (gydomojo pilvo šokio) treniruotėje. Užsiėmimą vedė šokio terapijos mokytoja Nijolė Stančikienė.

 Skambant arabiškai muzikai treniruočių salėje pusantros valandos vyksta šokio terapijos pamoka. Ji prasideda įvadine dalimi – atpalaiduojamaisiais ir tempimo pratimais. Nijolė Stančikienė sako, jog visose šalyse, kuriose propaguojamas pilvo šokis, treniruotės prasideda apšilimu, kurio metu apšyla visi raumenys, sąnariai ir sustingę kaulai. Labai svarbu treniruotės pradžioje gerai apšilti, kad treniruotės eigoje nebūtų sunku ir nebraškėtų sąnariai.

 Po apšilimo mokytoja duoda visoms merginoms kilimėlius ir ant jų daromi dar keli pratimai, kurių metu koncentruojamas dėmesys į dubens kaulus ir pilvą. Pilvo šokis – tai puikus moters saviraiškos būdas, kurio metu moteris gali save vadinti deive, karaliene, Kleopatra. Juk ne veltui vienas pratimas ant kilimėlio yra vadinamas Kleopatros vardu. Taip pat ant kilimėlio atliekami ir keli jogos pratimai, kurie padeda atsipalaiduoti.
 
Pilvo šokio ištakos

 Mokytoja Nijolė pasakoja, jog senais laikais buvo labai svarbu moterims turėti daug palikuonių. Kad vaikelio išnešiojimas ir gimdymas būtų sėkmingas, labai svarbu, kad klubai ir dubens kaulai būtų lankstūs. Pilvo šokiai ypač populiarūs buvo matriarchato laikais, tačiau vėliau, kai įsivyravo patriarchatas, moters vaidmuo nebebuvo toks svarbus, o krikščionybės laikais į pilvo šokius buvo imta žiūrėti net priešiškai. Arabų šalyse pilvo šokiai populiarūs iki šiol. Ten pilvo šokiai – tikri šou, kurie prikausto dėmesį, o Vokietijoje – pilvo šokiai yra labai artimi aerobikai, šokami skambant trankiai muzikai, naudojama daug energijos ir tuo pačiu nutinka taip, kad  stengiantis atlikti tam tikrus pratimus, pamirštama tvirtai laikyti pilvo raumenis, koncentruoti dėmesį į pačią svarbiausią moters vietą.

Tinkamiausias amžius pilvo šokiams

 Mokytoja Nijolė Stančikienė teigia, jog pilvo šokio pamokoms nėra jokių amžiaus apribojimų – šokti gali kiekviena, nepriklausomai nuo amžiaus, tik labai svarbu atskirti, kas tinka subrendusiai moteriai ir jaunai merginai. Mokytoja teigia, jog jei arabų šalyse mažas mergaites yra normalu mokyti judinti pilvą ir visus su tuo susijusius raumenis, tai mūsų kultūroje, tai atrodo neskoninga ir netinkama. Mažoms mergaitėms tinka ugdyti rankų ir kaklo plastiškumą, bet ne viliojimo techniką, vyresnėms moterims – linksmus šou šokius.

Pilvo šokio nauda

 Jei Jums rūpi Jūsų antsvoris, reikėtų pagalvoti apie kitokį treniruočių kompleksą, nes šokio terapijos metu, kur dalyvavo ir sveikatingumo projekto merginos, akcentuojamas vidinių raumenų surinkimas, suspaudimas, vidinių raumenų kontrolė, tačiau jei pasirinksite aerobikinį pilvo šokio variantą – nesuklysite. Tokių treniruočių metu Jums tikrai pavyks atsikratyti nereikalingų kilogramų. Manoma, kad pilvo šokius gali šokti tik tos, kurios turi pilvuką, tačiau mokytoja Nijolė sako, jog pilvo šokius gali šokti bet kokio sudėjimo moteris, tik priklausomai nuo sudėjimo, skiriasi ir paties šokio technika. Pilvo šokis – pirmasis vaistas nuo radikulito, kuris prasideda spazminiais nugaros skausmais, taip pat puikiai tinka toms moterims, kurioms menstruacijų metu ypač skauda nugarą.

Psichologinės problemos ir pilvo šokis

 Dažnas atvejis, jog į pilvo šokio treniruotes ateina moterys, kurias slegia šeimyninio gyvenimo problemos. Pilvo šokis – puikus pasirinkimas, nes jų treniruočių metu yra išlaisvinamas moteriškumas, vertės pajutimas. Juk šokio metu suteikiamas dėmesys moters kūnui ir asmenybės sužydėjimui. Mokytoja Nijolė atkreipia dėmesį į moters laikyseną: daugelis moterų sėdi ir vaikšto susikūprinusios, o tai reiškia, kad visas problemas ji užgožia savyje. Todėl mes, moterys, turime mokytis taisyklingos laikysenos, tiesiai vaikščioti ir išdrįsti būti stipriomis tiek treniruočių metu, tiek gyvenime. Pilvo šokis padeda atsiskleisti moteriškumui, judesiai neturi būti mechaniški, kiekvienas šokio gestas – tai kodas, kuris praneša apie moters grožį, žavesį, seksualumą ir patrauklumą.

 Mielosios, jei norite ne tik praskaidrinti dieną, įgyti pasitikėjimo savimi ir bent treniruotės metu nusikelti į tolimuosius arabų kraštus, būtinai išmėginkite pilvo šokio pamokas. Kitą savaitę žurnalas Moters savaitė jau, deja, atsisveikins su sveikatingumo projekto dalyvėmis.

Autorius:Gerda Zemenskaitė

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (641)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (670)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)