Sportas ir kūnas      

Klasikinis kultūrizmas išeina iš mados

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Prieš keletą dešimtmečių kultūrizmą į madą atvedė aktorius Arnoldas Švarcnegeris, tuomet ši sporto šaka pasiekė savo populiarumo viršūnę. Tačiau šiandien kai visuomenė vis labiau rūpinasi sveikata ir iš sporto tikisi ne tik gražaus kūno, bet ir geresnės sveikatos būklės, klasikinis kultūrizmas traukiasi nuo podiumo ir užleidžia vietą sporto šakoms teikiančioms pirmenybę sveikatingumui.

„Šiandien atėjus sveikatingumo erai klasikiniame kultūrizme visuomenė vis dažniau pastebi daugiau trukumų nei privalumų ir pradeda ieškoti kitų sporto šakų. Taip pat po truputį ryškėja naujos sveikesnio kultūrizmo tendencijos – treniruočių metodikos suderintos su funkcinėmis treniruotėmis“, – teigia „G7 Sportas“ treneris, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Paulius Velaikis, pats 15 metų aktyviai dalyvavęs kultūrizmo sporte.

Mums įprasto klasikinio kultūrizmo tikslas – raumeningo kūno suformavimas, kai siekiama išlavinti visas raumenų grupes, išlaikant tam tikras proporcijas ir maksimaliai išryškinant jų matomumą, sumažinant riebalinį audinį iki minimumo. Čia svarbiausia, kaip sportininkas atrodo, o ne ką jis gali. Tai pagrindinis kultūrizmo skirtumas nuo daugelio kitų sporto šakų, kuriose yra demonstruojami žmogaus gebėjimai.

„Šiais laikais jaunoji karta prieš pasirinkdama kokią nors sporto šaką pasidomi jos privalumais ir trūkumais, gal todėl klasikinis kultūrizmas tampa vis mažiau populiarus jaunimo tarpe. Jau niekam nebe paslaptis, tokie jo trūkumai, kaip atskirų raumenų grupių lavinimas be jų jungimo į visumą. Lavinant atskiras raumenų grupes, kūnas pamiršta, kaip jas visas valdyti vienu metu. Raumenis, išlavintus pagal klasikinio kultūrizmo metodiką, yra palyginti sunku efektyviai pritaikyti kitose aktyviose veiklose arba buityje, jei su tuo nebuvo dirbama atskirai“, – pasakojo P. Velaikis.

P. Velaikio teigimu šiuo metu Amerikoje ryškėja tendencija, kai atskiros kultūrizmo mokyklos, kurios siekia ne tik raumeningo bet ir funkcionalaus kūno prie klasikinio kultūrizmo metodikos prideda funkcines treniruotes ar jėgos trikovės treniruočių metodiką. Tokiu būdu formuojamas visapusiškai įspūdingas kūnas, kuris ne tik raumeningas, bet ir funkcionalus bei sveikas. Su tokia nauja ir sveikesne kultūrizmo forma galima susipažinti sveikatingumo klube „G7 Sportas“.

„G7 Sportas“ sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Paulius Velaikis vietoj klasikinio kultūrizmo siūlo dar vieną alternatyvą – treniruotes, kurių metu yra lavinamos kūno fizinės ypatybes, o jas belavinant yra suformuojamas sportiškas ir atletiškas kūnas. Tai užsiėmimai pagal bendro fizinio parengimo metodiką, kuri savo efektyvumą jau seniai yra įrodžiusi. Tokios treniruotės vadinamos funkcinėmis. Funkcinės treniruotės – tai treniruotės, kurių metu atliekami pratimai, paruošiantys kūną aktyviai veiklai kasdieniniame gyvenime.

„Funkcinės treniruotės daugumai žmonių yra kur kas veiksmingesnės ir naudingesnės nei įprasta kultūrizmo metodika. Pačios treniruotės yra visapusiškesnės, dinamiškesnės ir trumpesnės. Jų metu kiekvienas sportuojantis žmogus gali pasirinkti sau tinkamą intensyvumą ir krūvį, tad jos yra ne tik veiksmingos, bet ir saugios“, – sakė „G7 Sportas“ treneris P. Velaikis.

 

Autorius:Lina Smaidrytė, G7 Sportas

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (653)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (682)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)