Sportas ir kūnas      

Feng šui ir sveikata: praktinės rekomendacijos

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Feng šu specialistas iš Kinijos siūlo 16 praktinių patarimų, kaip išsaugoti sveikatą. Nepraleiskite progos pasinaudoti šia išmintimi!

1. Kad pašalintumėte nuovargį ir susigrąžintumėte žvalumą, pašukuokite savo plaukus visais 10 pirštų. Procedūrą galima atlikti 20 kartų per dieną.

2. Raumenų tonusui normalizuoti paglostykite veidą delnais iš viršaus į apačią, pradėdami nuo kaktos, išilgai nosies, o tada paplekšnokite kaktos sritį. Kartokite ne mažiau kaip 36 kartus.

3. Pratimas, kuris teigiamai veikia kepenis ir gerina regėjimą. Pavedžiokite akimis iš kairės į dešinę ir atgal, po 9 kartus. Tada keletą kartų greitai pamirksėkite.

4. Kraujotakai galvoje pagerinti, galvos svaiguliui ir spengimui ar triukšmui ausyse sumažinti daromas toks pratimas: prispauskite delnus prie ausų ir paplekšnokite smiliais.

5. Vos prabudus rekomenduojama 36 kartus pastuksenti viršutiniais ir apatiniais dantimis vienais į kitus. Tai stiprina dantų emalį.

6. Liežuviu nuolat spaudinėkite tai viršutinį, tai apatinį burnos skliautą – tai stimuliuoja seilių išsiskyrimą. Taip pat pavedžiokite liežuviu iš kairės į dešinę po 30 kartų.

7. Masažuokite liežuviu viršutinį ir apatinį burnos skliautą, prie dantų. Tai stimuliuoja seilių išsiskyrimą. Jas būtina tučtuojau išspjauti. Tai pagerina skrandžio veiklą, kelia apetitą.

8. Kad pagerintumėte kraujotaką, či energijos judėjimą plaučiuose bei žarnyno peristaltiką, keletą kartų per dieną giliai pakvėpuokite: įkvėpkite, iškvėpkite, pratimą pakartokite.

9. Kad pagerintumėte plaučių ir širdies veiklą, pamasažuokite krūtinę trindami delnu šių organų srityse.

10. Nugarą turėtumėte nuolat laikyti šiltai. Todėl dažniau pamasažuokite juosmens ir inkstų sritį. Tai padės apsisaugoti nuo gripo, normalizuos inkstų ir šlapimo pūslės veiklą.

11. Dviem rankomis (iš pradžių dešinė viršuje, paskui – kairė viršuje dešinė apačioje) kasdien pamasažuokite pilvą ties bamba, po 50 kartų pagal laikrodžio rodyklę ir prieš. Tai gerina či energijos judėjimą žarnyne, saugo nuo vidurių užkietėjimo.

12. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite, kol pajusite kad šiek tiek pasikelia tiesioji žarna. Tai normalizuoja jan tipo či, skatina gijimą nuo jau esamų ligų bei yra puiki profilaktika nuo įvairių galimų susirgimų.

13. Darykite rankomis po 24 sukamuosius judesius. Kojoms skirtas toks pratimas: sulenkite koją per kelį ir staigiu judesiu ištieskite pirmyn, tuo pačiu kojos pirštus nukreipusi į save. Kelio sąnario ligų profilaktikai toks pratimas kartojamas kasdien po 5 kartus su kiekviena koja. Atsisėdus ant kėdės pakelti tiesią koją virš širdies lygio. Kad pagerintumėte kraujotaką širdyje ir inkstuose bei pagerintumėte miego kokybę (jei kamuoja nemiga).

14. Patrinkite kojos pėdas pirštais po šiltos vonios prieš miegą.

15. Šiltomis rankomis pamasažuokite odą pradedant pakaušiu, pereinant prie veido, leidžiantis žemiau link pečių sąnarių, viršutinių galūnių, krūtinės ląstos, pilvo, klubų ir juosmens. Masažas baigiamas ties kojomis, masažuojant iš kairės į dešinę, kad pagerintumėte kraujotaką. Masažą labai svarbu daryti šiltomis rankomis.

16. Kai einate į tualetą, turėtumėte susičiaupti, žvilgsnį nukreipti į viršų, pasistiebti. Nerekomenduojama kalbėti.

www.horo.lt

Šaltinis: jupiterimages.com
Autorius:horo.lt

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

104 metų jogas S.Yogonanda: "Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – darbas su savimi" (0)

Kovoti su cholesteroliu padeda augalai (26)

NUOTRAUKOS: Efektingi pratimai moterims (8)

Rytinė mankšta: pradėk dieną žvaliai! (657)

Anoreksija – simptomai ir gydymas (687)

101 priežastis, kodėl verta užsiimti joga ir meditacija (17)