Papildai ir priemonės      

7 melagystės apie lieknėjimo priemones

Skaityti komentarus (43)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Jos žada padaryti tave lieknesne ir gražesne be jokio vargo. Deja, stebuklų čia nėra – tai paprasčiausia melagystė!


Elastiniai diržai ir liekninantys šortai

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų apie lieknėjimą – neva specialūs elastiniai diržai padeda atsikratyti sukritusios odos ir pilvo ar šlaunų srityje susikaupusių riebalų. Šiai svajonei pasiekti tereikia kurį laiką vaikščioti arba mankštintis susijuosus šiuo diržu. Tokius diržus gaminančios kompanijos parduoda jų milijonus, tačiau apie atvejus, kad kam nors (išskyrus gražuoles, nusifilmavusias reklamoje) šis diržas išties būtų realiai padėjęs, kol kas negirdėti.

Iš tikrųjų šie iš neopreno pagaminti diržai tiesiog stangriai sujuosia pilvą, o kadangi yra šilti – paskatina prakaitavimą. Netekus drėgmės įmanoma šiek tiek sumažinti juosmens apimtį, tačiau ji vėl akimirksniu grįžta į savo vietą vos išgersi stiklinę vandens ar sulčių.


„Moksliškai įrodyta“...

„Moksliškai įrodyta“ – deja, tėra skambi lieknėjimo priemonių reklamos frazė, iš esmės nereiškianti beveik nieko. Neretai reklaminiame tekste šis teiginys pavartojamas nepaisant to, kad jokie mokslininkai niekada nieko panašaus nėra įrodinėję.

Prie vienos gana populiarios lieknėjimo priemonės pridėtoje reklaminėje skrajutėje buvo pateikta gausybė išnašų ir nuorodų į mokslines publikacijas, neva paliudijančias tokios priemonės veiksmingumą. Deja, realiai patikrinus paaiškėjo, kad nė vienos iš šių publikacijų paprasčiausiai neįmanoma rasti: arba nurodytuose leidiniuose minėtų straipsnių nėra, arba apskritai neegzistuoja ir patys nurodytieji leidiniai.


„Tai man padėjo sulieknėti“

Jei taip sako tavo gera draugė, kuri džiaugiasi pasirinkusi tinkamą mitybos ir treniruočių režimą – be abejo, tikėti tikrai galima. Tačiau jei šią frazę girdi iš pardavėjos, norinčios tau įbrukti stebuklingą liekninančią priemonę, lūpų – geriau neužkibk ant kabliuko. Juolab neverta kreipti dėmesio, jei tokią frazę sako kokia nors sporto ar pramogų pasaulio žvaigždė, reklamuojanti konkretų produktą.

Ne veltui vienas pasaulinę šlovę pelnęs sportininkas interviu yra prisipažinęs: „Reklamuoju produktus, kurie nėra verti nė sudilusio skatiko“. Jis reklamavo itin prastos kokybės dviratininkų kelnes, kurios sunkiai atlaikydavo keletą važiavimų. „Šias kelnes audavausi tik kartą per mėnesį, varžyboms, o treniruotėms rinkdavausi bet kokią kitą aprangą“.

Žvaigždėms reklama – tik geras pajamų šaltinis, taigi norėdami užsidirbti jie tiesiog leidžia spekuliuoti savo vardu. Tačiau tikėti, kad jie iš tikrųjų būtent šiomis priemonėmis ir naudojasi, tikrai neverta.


Riebalų deginimas

Šiam terminui suteikiamas vis naujas turinys. Štai kad ir užrašas ant DVD: „Pratimų kompleksas riebalų deginimui“. Juk iš tikrųjų tai elementarių jėgos pratimų kompleksas ir nieko tokio išskirtinio, leidžiančio kaip nors greičiau sumažinti riebalinio audinio kiekį, šiame komplekse nėra.

Beje, dabar „riebalus degina“ ne tik treniruokliai ir pratimų kompleksai, bet ir įvairiausios pudros, tabletės bei kitos priemonės. Galima pamanyti, kad kuo daugiau tablečių rysime – tuo greičiau lieknėsime. Nors iš tikrųjų faktas lieka faktu: kol kas nėra išrasta stebuklingai svorio netekti leidžiančių priemonių, visiškai neturinčių šalutinio poveikio ir nekenkiančių sveikatai.

O sportas lieka sportu: mankštinantis ar vienaip, ar kitaip, organizmas eikvoja energiją, taigi ir degina riebalus. Tik tam tinka ir bet kokia kita fizinė veikla –nebūtinai kažkoks mistiškai ypatingas pratimų kompleksas.


5 minutės per dieną – ir puiki figūra garantuota!

Esama net ir tokių treniruoklių, kurių reklamoje skelbiama, kad užtenka su jais pasimankštinti 5 min. per dieną – ir daili figūra garantuota. Tiesa, prie treniruoklio pridedamoje naudojimosi instrukcijoje jau rašoma, kad norint pasiekti efektyvių rezultatų, treniruotis reikės mažiausiai po 20 min. per dieną.

Peršasi išvada, kad norint iš tikrųjų pajudinti užsistovėjusius ant kūno kilogramus, veikiausiai prireiks ir visų 40 min. ar valandos kasdien. O juk tiek mankštintis metant svorį ir rekomenduoja medikai bei treneriai. Tik... visai nebūtinai su treniruokliu!


Etiketės irgi meluoja

Žurnale „New York“ ne per seniausiai buvo pateikti šokiruojantys faktai: ekspertai, palyginę realų kai kurių saldumynų kaloringumą su kalorijomis, nurodytomis ant jų pakuotės, įsitikino: daugelio produktų kaloringumas etiketėje yra ketvirtadaliu mažesnis, nei jų tikroji energinė vertė. O kai kuriuose produktuose esantis riebalų ir kalorijų kiekis net 4 kartus viršijo etiketėje nurodytus skaičius.

Taigi pernelyg nepasikliauk produkto kaloringumu, nurodytu jo etiketėje – turėk omeny, jog skaičiai iš tikrųjų ten galėtų būti ir šiek tiek didesni.


Menami dietologijos centrų konsultantai

Pasak naujausios statistikos, 90 proc. žmonių, vartojančių lieknėjimui skirtus maisto papildus, 10-15 kg atsikrato tik maždaug 3-čių preparato vartojimo metų pabaigoje. Taigi kyla pagrįstų abejonių, ar norint atsikratyti 5 kg per metus iš tikrųjų reikia pirktis kokių nors papildų?

Be to, dauguma dietiniais papildais prekiaujančių ir noriai konsultacijas apie šių preparatų veikimo principus dalijančių žmonių savo išsilavinimu neturi nieko bendro nei su medicina, nei su dietologija. 

Tad prieš ką nors pirkdama dar kartą savęs paklausk: ar verta pasitikėti atsitiktinio žmogaus nuomone apie preparatą, kuris turėtų padėti tau sulieknėti? Juolab kad kol kas visiems prieinamoje ir realiai egzistuojančioje mokslinėje literatūroje tėra patvirtintas vienintelis veiksmingas ir tikrai lieknėti be šalutinio poveikio padedantis būdas: išeikvoti daugiau energijos, nei jos gauti su maistu, į kasdienę kalbą išvertus – valgyti mažiau, o judėti daugiau.

   
  Straipsnio komentarai (43)
daugiau
2017-04-16 12:45
Kaycie
Hey, kilelr job on that one you guys! http://qnrpvxsd.com [url=http://impaxllu.com]impaxllu[/url] [link=http://prctuulq.com]prctuulq[/link]
2017-04-16 12:45
Kaycie
Hey, kilelr job on that one you guys! http://qnrpvxsd.com [url=http://impaxllu.com]impaxllu[/url] [link=http://prctuulq.com]prctuulq[/link]
2017-04-16 12:45
Jayvee
You really found a way to make this whole prsceos easier. http://wkortv.com [url=http://acldip.com]acldip[/url] [link=http://zohscfc.com]zohscfc[/link]
2017-04-16 12:44
Ziarre
Aricelts like this make life so much simpler. http://ngjvhbcwawy.com [url=http://vfnjcwtg.com]vfnjcwtg[/url] [link=http://wfzbtx.com]wfzbtx[/link]
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Mėta — aukso vertės augalėlis (54)

Efektyviam lieknėjimui padeda ir grožio priemonės (12)

Gydytojai rekomenduoja vartoti melsvadumblį spiruliną – ji užkerta kelią ligoms (6)

Kokia kava, tokia ir tu (35)

Laiku sutramdžius cholesterolį galima išvengti vaistų (30)

Arbūzas – didelė ir naudinga uoga (15)