Naujienos      
2016-11-26

Ant lietuvių stalo daugėja žuvies

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Dietologai bei medikai nuolat pabrėžia, kad svarbu valgyti žuvį, o lietuviai jos valgo nepakankamai. Pastarųjų metų rodikliai džiugina - lietuviai valgo vis daugiau žuvies.

Prekybos tinklo „Maxima“ pardavimų duomenys rodo, kad paskutinius penkerius metus šviežios žuvies pardavimai nuosekliai auga. Be to, lyginant šių metų pardavimus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet tinklo parduotuvėse pastebimai augo neapdorotos gyvos žuvies pardavimai.

„Remiantis subalansuotos mitybos rekomendacijomis, žuvį reikėtų valgyti vidutiniškai kelis kartus per savaitę. Joje gausu nesočiųjų riebiųjų rūgščių, taip pat baltymų, kuriuos iš žuvies, ypač baltos, žmogaus organizmas pasisavina lengviau nei iš daugelio kitų produktų, pavyzdžiui vištienos. Be to, balta žuvis mažiau apkrauna virškinimo sistemą“, – sako sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.

Specialistė pastebi, kad nors lietuviai žuvį mėgsta, kartu yra linkę valgyti ir daug rūkytos, taip pat konservuotos žuvies, o šviežią žuvį dažnai ruošia netinkamai. „Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, nusipirkus šviežios žuvies, ypač populiaru ją kepti aliejuje ar paniruoti, valgyti su riebiais grietinėlės padažais. Vis tik, tai nėra itin geras žuvies paruošimo būdas – visų pirma dėl to, kad taip paruošta žuvis sunkiau virškinama, prasčiau pasisavinamos naudingosios medžiagos ir suvartojama daugiau taip vadinamų tuščių kalorijų. Geriausia žuvį ruošti be papildomų riebalų – kepant ant grilio ar orkaitėje, taip pat troškinant garuose“, – sako V. Kurpienė.

Šaltinis: Edieta.lt
Autorius:Edieta.lt

   
  (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susijos naujienos  

Antibiotikų vartojimas gali lemti nutukimą (0)

Lietuvos vaikai valgo per mažai daržovių (680)

Daržovių ir vaisių vartojimas žiemą: karaliauja citrusiniai vaisiai, bulvės ir kopūstai (686)

Populiarėja sveikesnė ir įvairesnė duona (0)

Pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką (779)

Mokslininkai nustatė, kas ne mažiau efektyviai nei čili pipirai padeda mažinti svorį (0)