Naujienos      

Hipotezė apie medžiagų apykaitos sutrikimus

Rekomenduok draugui
Spausdinti

Pati pirmoji hipotezė, kuria mus bandoma vedžioti už nosies, yra tiesiog logikos klaida. Metabolizmas – medžiagų apykaita organizme. Žmogaus, esančio raumenų sistemos ir širdies raumenų nepakankamo treniravimo režime, organizme medžiagų apykaita vyksta griežtai atitinkant pirmąjį postulatą ir kraujo sudėties hipotezę. Tuo metu stebimas kalorijų kiekio poreikio padidėjimas, perskaičiuojant priklausomai nuo atliekamo darbo, viršsvorio ir kraujo sudėties, paaiškinamas išskirtinai, kaip metabolizmo sutrikimas. Terminologijos požiūriu, metabolizmo sutrikimą galima stebėti įvedus į kraujagyslių sistemą bet kokius pašalinius cheminius junginius. Kraujo sudėties pasikeitimas nepakankamo treniravimo metu yra normalus reiškinys, žmogiškosios rasės egzistuojančios organizmo sandaros pasekmė.

Tą patį galima pasakyti ir apie riebalų sankaupų didėjimą, kurie yra tam tikrų įvykių realizavimo pasekmė. Todėl tvirtinimas apie metabolizmo sutrikimus yra loginė klaida. Be to, tvirtinimas apie „sutrikimus“, tai paprastas oro pakratymas, nes protingai nepaaiškina medžiagų apykaitos pasikeitimo organizme priežastis. Tiesiog konstatuojami faktai: „Padidėja hipotaliaminės-hipofizinės-antinksčių sistemos aktyvumas, padidėja ACTH (Adrenocorticotropic Hormone) sekrecija, kortizolio produkcijos greitis, pagreitėja jo metabolizmas, sumažėja gonadotropinų ir lytinių steroidų sekrecija, sutrinka tireoidinių hormonų metabolizmas, ir taip toliau“. Aš ir pati žinau, kas vyksta organizme, bet nurodykite man priežastį! Beje, ar neatrodo jums juokingas audinių „apsipriešinimo“ tireoidiniams hormonams (baltymams)  faktas. Kaip tai panašu į insulino rezistenciją!

„Sutrikusio“ metabolizmo hipotezė prieštarauja faktams, kuriuos stebime. „Nereikalingą“ svorį turi beveik kiekvienas žmogus, kuriam virš 25 metų, o  tokio amžiaus moterų, turinčių viršsvorį yra 27%. Jei prie to pridėsime dar pačio svorio skaičiavimo metodiką, tai tampa aišku, kad visų žmonių metabolizmas negali būti sutrikęs. Stebimas kraujo sudėties bei medžiagų apykaitos pasikeitimas - tai žmogaus buvimo nepakankamo treniravimo režime pasekmė. Tik taip galima paaiškinti šį faktą. Apie jokį metabolizmo sutrikimą negali būti ne kalbos. Ir tuo labiau, kad hipotezę apie medžiagų apykaitos „sutrikimus“ lydi, kaip taisyklė, frazė „savaiminis“, kas netiesiogiai leidžiama apie tai suprasti, kas iš esmės yra idealizmas ir subjektyvizmas. O tai pirmasis klaidos požymis.

   
  Straipsnio komentarai (0)
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Dietologės patarimai: ko turime atsisakyti dėl sveikos mitybos? (747)

Ar iš tikrųjų efektyvios baltymų dietos? (658)

8 keisčiausi svorio metimo būdai (674)

Kad lieknėjimas būtų efektyvus (687)

Prancūziška dieta (3198)

Agurkų dieta (3)