#1 2011-09-30 21:03

SeeMee
BULLSHIT!
Nuo: Neverland
Registravosi: 2011-01-13
Žinutės: 1735

Depresijai NE!

Labas vakaras visiems... wink

Keistas gyvenimas. Ir vėl ruduo. Kaltas ruduo. Tai turbūt dažniausios frazės, pasitaikančios "depresuojančio" žmogaus gyvenime. Bet sustokim ir pamąstykim, kad ši nuotaikų kaita, tam tikra nelaimingumo manija aplanko kiekvieną, kai norisi tik verkti, tūnoti kur tamsu, neregėti dienos šviesos... egzistuoti tik šiaip sau... roll
Depresija -  emocinio balanso sutrikimas, kuriam būdinga prislėgta, bloga nuotaika...

Kalbant apie save, reikia pasakyti, jog depresija apninka kai tenka daug ir intensyviai mokytis, ypač jei dar nesiseka... mad tai DAMN IT!!!
Ne gana to, vis svyruojantis svoris +2/3kg, kelia baimę priaugti dar daugiau... hmm O taip iš to pykčio norisi atsidaryti šaldytuvą ir suvalgyti visą jo prakeiktą turinį..... !!!! Kodėl? Kaltas ruduo? Ir vėl?...

Būtų įdomu padiskutuoti šia tema ir išgirsti kitų nuomones, ką darote kai jus apninka depresija? Gal turite specialių metodikų kaip išvyti blogą nuotaiką ir pasijusti geriau? smile Pasidalinkite savo patirtimi!!!

Taigi, visiems geros nuotaikos ir jokios rudeninės melancholijos. smile


Nesu tokia turtinga, kad pirkčiau prastus daiktus, o ir gyvenimas per trumpas, kad gerčiau pigų vyną.

Neprisijungęs

 

#2 2011-10-01 04:35

kramtuke
Narys
Nuo: Tolimoji Azija :)
Registravosi: 2011-09-15
Žinutės: 377

Re: Depresijai NE!

Aš tai nenorėčiau niekuo nenusikaltusio rudens laikyt atsakingu už tas depresijas smile Nebent tuo, kad po vasaros reikia grįžt į darbus, į mokslus, didėja spaudimas, ir reikia iš naujo prisitaikyti.

Apninka ta depresija, apninka, kad ir kaip gerai viskas būtų. Mano atveju svarbiausia nepasiduot norui suvalgyti visa saldytuvo turini (nes dazniausiai depresija apima del svorio), ir sugebet isokt i sportbacius. Jau kai sportbaciai ant koju nebegali but taip blogai - ar iseinu pasivaiksiot, ar lengvai pabegiot, ar smarkiau papluset, vistiek padeda smile Ir dar, kad ir kaip norisi sulyst i kamputi ir ten ir tupet, padeda draugai - geriausia aisku gyvai susitikt, bet net ir parasyt kelis laiskus ar pasneket internete man pakelia nuotaika smile


http://www.supermama.lt/liniuote/svoris/line_svoris3-9966CC.gif_beg_svoris_slank7.gif_bf_63_cu_61_ta_58_t_v_text_.gif

Neprisijungęs

 

#3 2011-10-01 09:39

Pasaka...
Moderatoriai
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2008-03-09
Žinutės: 6998

Re: Depresijai NE!

Man ruduo patinka - visada jo laukdavau kaip naujos kažko pradžios smile Karšta vasara man nepatinka, užtat bobų vasara, mmm... cool depresinė nuotaika, kad "niekam aš nereikalinga, niekas manęs nemyli, viskas man nesiseka, nemoku gyventi, etc." užklumpa per... PMS sad Ir anksčiau net nepastebėdavau, kad tai jis bjaurybė įtakoja mano tokius nuotaikų svyravimus, bet draugas padėjo akis atverti ir žiūriu, rimtai, sutampa su tom keliom dienom iki mano kasmėnesinės šventės roll Ką tuomet darau? Padeda suvalgyti kažką skanaus, arba bent pagaminti smile Išsikalbėti neverta, nes mintys ir jų poslinkiai būna įtakoti tos negeros nuotaikos... Bet koks prasiblaškymas, pasivaikščiojimas, komedijos pažiūrėjimas padeda smile Dar - išsimaudymas putų vonioje cool Tokie tad mano paprasti savęs raminimo būdai smile

Neprisijungęs

 

#4 2011-10-01 11:04

SeeMee
BULLSHIT!
Nuo: Neverland
Registravosi: 2011-01-13
Žinutės: 1735

Re: Depresijai NE!

Pasaka... rašė:

Man ruduo patinka - visada jo laukdavau kaip naujos kažko pradžios smile

Man taip pat šviesus ir šiltas ruduo patinka. Tie nukritę lapai, traškantys po kojomis, neįkyri saulė...
Bet būna, kad nuo oro priklauso ir nuotaika, o neslėpkim rudenį oras taip pat būna dažnai "su nuotaika"... Verkiantis be paliavos dangus, ūžiantis vėjas, šaltis.... Brrr... O iš neturėjimo ką veikti, kur nueiti (per audros stichiją big_smile ), pradedi mąstyti  ir nusimąstyti... roll

O kartais smagu, pasidaryti karštos/kavos/kakavos/šokolado ir sėdėti sau šiltai už lango bei grožėtis lašų šokamu tango... Nauja diena, naujas rytojus... Ir vėl jokios depresijos. smile


Nesu tokia turtinga, kad pirkčiau prastus daiktus, o ir gyvenimas per trumpas, kad gerčiau pigų vyną.

Neprisijungęs

 

#5 2011-10-01 12:40

Elzbieta
Narys
Registravosi: 2011-05-13
Žinutės: 1831

Re: Depresijai NE!

Man irgi patinka gražus ruduo:) O tų depresinių minčių būna bet kuriuo metų laiku, per PMS...kaip vaduojuosi iš jų ? Pirmoji pagalba nieko nekainuojanti - pasportuoju pgl gerą muziką ir išsimaudau šaltam vandeny. Visada padeda smile Dar padeda pasivaikščiojimas mieste, o jei nebūnu mieste, kaime pievose...tiesiog išeinu ir vaikštau kokias 2 val, jei norisi, paverkiu, tada grįžtu tokia išsikrovus su šviesesnėm mintim. Padeda ir pokalbiai pvz su mama. Arba kai kažką kitam gero padarai. Ir kai katiną pasiimu ant kelių vakare prie knygos - irgi veikia raminamai. Na ir plytelė šokolado ar vyno taurė irgi gali padėt kartais smile


Niekada nepasiduok

Neprisijungęs

 

#6 2011-10-01 17:15

Miauska
Narys
Registravosi: 2011-05-21
Žinutės: 5867

Re: Depresijai NE!

Siaip tai, kaip suprantu labiau apie bloga nuotaika kalbam, nei apie depresija, tik zodis skambus pavartotas. Deja, bet depresija yra daug sunkiau, ir nuo jos nepades nei skanumynas, nei draugai sad o jei depresija sergantis zmogus valgo - reiskia jis sveiksta smile

Kas del blogos nuotaikos, tai su ja sunku kovoti, uzeina ir viskas, sportas tikrai padeda, nes tada prasiblaskai, atpalaiduoji mintis, ir tarsi daugiau apie nieka negalvoji ( o tai buna taip retai ), taip pat padeda megstama veikla, svarbiausia ja uzsiimti jau nevisai apniurus, nes tada daug ka ir sugadint galima. O siaip cia visai nesijaucia rudenio, pas mus Vasara smile

Neprisijungęs

 

#7 2011-10-02 11:16

Kate_30
Narys
Nuo: Italija
Registravosi: 2011-08-14
Žinutės: 9729

Re: Depresijai NE!

Svarbiausia neuzsidepresuoti per ilgai smile As linkusi i depresija. Leidziu sau paverkt, bet taisykle man tokia- netapt zliumba, bumbekle, kad viskas blogai, nesiseka kazkas. Man padeda- masazas, salonas, manikiuras, prisidedu kaukiu, isgeriu vyno arba isvaziuoju i koki kita miesta. Griztu kaip nauja. big_smile


Ugis- 167 cm.

Neprisijungęs

 

#8 2011-10-02 13:06

SeeMee
BULLSHIT!
Nuo: Neverland
Registravosi: 2011-01-13
Žinutės: 1735

Re: Depresijai NE!

Kate_30 rašė:

arba isvaziuoju i koki kita miesta. Griztu kaip nauja. big_smile

Naujas miestas - naujas veidas... lol


Nesu tokia turtinga, kad pirkčiau prastus daiktus, o ir gyvenimas per trumpas, kad gerčiau pigų vyną.

Neprisijungęs

 

#9 2011-10-03 18:04

SeeMee
BULLSHIT!
Nuo: Neverland
Registravosi: 2011-01-13
Žinutės: 1735

Re: Depresijai NE!

Kaip įveikti depresiją
Čia surašyti įvairūs būdai, kaip susidoroti su savo depresija. Tai tik bendri nurodymai, kiekvienas turi pasirinkti konkrečiai sau priimtinus. smile

Darykite kasdieninius užrašus.

Nepamirškite valgyti. Atkreipkite dėmesį, ar ką nors (cukrų ar kavą) valgant / geriant keičiasi jūsų nuotaika.

Pasidarykite sau įdomius pietus, galite ką nors pasikviesti.

Išsimaudykite, gal net vonioje su putomis

Paklibinkite kompiuterį.

Išsinuomokite komedijinių filmų.

Išeikite ilgam pasivaikščioti.

Šokite. Vienas(a) namuose arba su draugu(e).

Gerai valgykite. Maišykite jūsų mėgstamą maistą su tuo, kurį jum reikėtų valgyti.

Praleiskite laiką, žaisdami su vaiku.

Nusipirkite sau dovaną.

Paskambinkite draugui.

Perskaitykite juokingas laikraščių dalis.

Padarykite kam nors, ką nors netikėtai malonaus.

Padarykite sau ką nors neįtikėtinai malonaus.

Išeikite laukan ir pažiūrėkite į dangų.

Atlikite kokius nors pratimus, būdami lauke, tik ne per rimtai

Ravėkite piktžoles ar šiaip pakasinėkite.

Dainuokite! Jei bijote kritiškų kaimynų atsiliepimų, išvažiuokite kur nors ir ramiai sau traukite mašinoje. Dainuoti senas mėgstamas dainas yra kažkas tokio... Ypač padeda lopšinės.

Pasirinkite mažą ir lengvą užduotį (pvz. išvalyti grindis) ir ją įvykdykite.

Jei mokate - medituokite, tai tikrai padeda. Bet jei esate tikrai smigęs, tai padaryti bus beveik neįmanoma. Jūsų sugebėjimas medituoti grįš, kai tik pakils nuotaika. Jei negalite medituoti, susiraskite kokį malonų skaitalą ir skaitykite jį garsiai.

Atsineškite gėlių ir žiūrėkite į jas.

Pratimai, sportas. Nuostabu, kaip kai kurie žmonės net depresijoje gali gerai žaisti.

Pasirinkite veiksmą, kuris yra toks mažas ir specifinis, kad jūs žinote, jog galite jį atlikti dabar. Tai padeda, nes jūs jaučiate, kad kažką įvykdote. Taip nepakliūsite tarp abstraktaus jaudinimosi ir didelių pasikeitimo idėjų. Pvz. sakykite "labas" kažkam naujam, jei norite tapti draugingas, visuomeniškas. Arba išvalykite vieną savo kambario pusę, jei norite atgauti kontrolę savo namuose.


Nesu tokia turtinga, kad pirkčiau prastus daiktus, o ir gyvenimas per trumpas, kad gerčiau pigų vyną.

Neprisijungęs

 

#10 2011-10-17 08:39

Kate_30
Narys
Nuo: Italija
Registravosi: 2011-08-14
Žinutės: 9729

Re: Depresijai NE!

Paauglysteje man buvo nustatyta tokia diagnoze- sunkaus tipo depresija ir israse vaistukus. Atsimenu, mama kiso per prievarta, kad gerciau, bet ne vienos tabletes neisgeriau. Begdavau prie ezero ir visos depresijos man dingdavo. big_smile


Ugis- 167 cm.

Neprisijungęs

 

#11 2011-10-20 01:04

liepziedis
Narys
Nuo: Švedija
Registravosi: 2011-05-05
Žinutės: 2005

Re: Depresijai NE!

Man pries pusantru metu buvo diagnozuota umi depresija. Tikrai is verzlios savimi pasitikincios mylincios gyvenima moters liko tik lovoj gulinti salota. Dar dabar pozymiai kartais islenda.... kas padeda, gal man kas padejo - jura, jurzoliu kvapas... bet matau ir teigiamus depresijos pasekmes...  pradejau matyti grozi paprastuose dalykuose pradejau vel dziaugtis elementariausiais dalykais to ko anksciau jau nebepastebejau...

Neprisijungęs

 

#12 2011-10-21 11:51

Elzbieta
Narys
Registravosi: 2011-05-13
Žinutės: 1831

Re: Depresijai NE!

O aš nuo 22 berods metų geriu antidepresantus. Mane ne kiek bloga nuotaika kamuoja, o nerimo priepuoliai. Į gyvenimą žiūriu optimistiškai, moku džiaugtis mažais dalykais, tik jei ne tie priepuoliai. Bet jau geriau, išmokau kaip elgtis su savimi smile


Niekada nepasiduok

Neprisijungęs

 

#13 2011-10-21 16:57

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Depresijai NE!

o kas būna per tuos priepuolius tau?

Neprisijungęs

 

#14 2011-10-21 19:44

Elzbieta
Narys
Registravosi: 2011-05-13
Žinutės: 1831

Re: Depresijai NE!

rutuliukas rašė:

o kas būna per tuos priepuolius tau?

pradeda smarkiai plakt širdis, galvoje tvynkčioja; na baisus nerimas, lyg atrodo kažkas blogo tuoj nutiks, bet iš tikrųjų tai nieko nenutinka, nerimo sutrikimas žodžiu..neutral


Niekada nepasiduok

Neprisijungęs

 

#15 2011-10-24 18:59

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Depresijai NE!

nujaučiu, nuėjus pas psichologą tą pačią diagnozę išgirsčiau..roll

Neprisijungęs

 

#16 2011-10-25 11:41

Elzbieta
Narys
Registravosi: 2011-05-13
Žinutės: 1831

Re: Depresijai NE!

rutuliukas rašė:

nujaučiu, nuėjus pas psichologą tą pačią diagnozę išgirsčiau..roll

kodėl taip manai ? roll


Niekada nepasiduok

Neprisijungęs

 

#17 2011-10-25 12:36

Kate_30
Narys
Nuo: Italija
Registravosi: 2011-08-14
Žinutės: 9729

Re: Depresijai NE!

Man irgi buna toks nerimas smile Bet manau, kad tai normalu smile


Ugis- 167 cm.

Neprisijungęs

 

#18 2011-10-25 18:31

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Depresijai NE!

Elzbieta rašė:

rutuliukas rašė:

nujaučiu, nuėjus pas psichologą tą pačią diagnozę išgirsčiau..roll

kodėl taip manai ? roll

todėl, kad kai man užeina, tai jau nėra normalu..

Neprisijungęs

 

#19 2011-10-25 19:32

Elzbieta
Narys
Registravosi: 2011-05-13
Žinutės: 1831

Re: Depresijai NE!

rutuliukas rašė:

Elzbieta rašė:

rutuliukas rašė:

nujaučiu, nuėjus pas psichologą tą pačią diagnozę išgirsčiau..roll

kodėl taip manai ? roll

todėl, kad kai man užeina, tai jau nėra normalu..

na man irgi taip pat; bet man jau kiek metų..kažkiek palengvėjo, nes aš geriu vaistus, kažkiek jau išmokau valdyt nerimą, bet dar ne iki galo;
būtų įdomu padiskutuot su žmogum, kuris kažką panašaus jaučia, na tarkim, kokiom dažniausiai situacijom kyla nerimas, būna, kad rodos be jokios priežasties pradedi panikuot, bet kai labiau pasigilini į save, supranti, kad va ta mintis buvo apie tą, kita mintis apie aną ir rodos negalėsi sukontroliuot to, kas vyksta tavo gyvenime, todėl ir imi panikuoti..


Niekada nepasiduok

Neprisijungęs

 

#20 2011-10-25 19:54

Kate_30
Narys
Nuo: Italija
Registravosi: 2011-08-14
Žinutės: 9729

Re: Depresijai NE!

Matyt as kontroliuoju roll


Ugis- 167 cm.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson