#81 2010-07-01 14:02

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Neveiksmingos dietos

man atrodo, čia išvada, kad dietos - nieko gero.
Bet ką čia aš šneku, vis tiek niekas negirdi lol

Neprisijungęs

 

#82 2010-07-01 14:25

Zalia_boruze
Gyvenu :)
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2008-06-16
Žinutės: 8249

Re: Neveiksmingos dietos

dietos nieko gero, per atsakingai laikantis tokios kaip ši, per tiek laiko turi nukristi, nu kitaip neįmanoma, vien del to kad virskint nera ka smile tai manau mėnesinės turėtų būti kaltos


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1reisP_kaeferdunkelP_57.9_57_52_abs.png
lengvesniam žmogui lengviau gyvent smile
www.egzote.lt  atėjus rudeniui - naujos akcijos wink

Neprisijungęs

 

#83 2010-07-03 14:11

Soul
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2009-03-21
Žinutės: 7372

Re: Neveiksmingos dietos

normalios dietos nėra blogai. tik reikia po jų maitintis mokėt


You can only live once, but if you do it right, once is enough.

Neprisijungęs

 

#84 2010-07-05 16:04

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Neveiksmingos dietos

aj, Soul, ką ten su tavim ginčytis? smile

Neprisijungęs

 

#85 2010-07-10 14:10

Soul
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2009-03-21
Žinutės: 7372

Re: Neveiksmingos dietos

o kam įrodinėt, kad dietos blogai, jei vis tiek visos jų laikysis? big_smile


You can only live once, but if you do it right, once is enough.

Neprisijungęs

 

#86 2010-07-10 14:26

rutuliukas
Moderatoriai
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2007-05-25
Žinutės: 17221
Tinklapis

Re: Neveiksmingos dietos

visos sakai? big_smile na, protingos panelės ir moterys su dietos neprasideda.

Neprisijungęs

 

#87 2010-07-10 14:42

z_aneta^^)
Narys
Registravosi: 2009-12-02
Žinutės: 2043

Re: Neveiksmingos dietos

Cia tiksliai pasakyta rutuliuk,jai mergina,moteris protinga ji pagalvos kam ta dieta jai galima ir taip ismokt valgyt is naujo,pasiskaityt info daugiau apie maista ir visa kita. Ir gal tie kg leciau kris bet uztat sveikiau metami kg. O tos kur negalvoja,nor greitu rezultatu taip ir galvoja kad va pasilaikys dietos nukris ir problemu nebus daugiau del svorio. Bet kaip ir sakot vistiek dauguma pirma izbando savo kailiu tada pagalvoja.

Neprisijungęs

 

#88 2010-07-10 19:23

Soul
Narys
Nuo: Kaunas
Registravosi: 2009-03-21
Žinutės: 7372

Re: Neveiksmingos dietos

tai vat kad dauguma


You can only live once, but if you do it right, once is enough.

Neprisijungęs

 

#89 2011-02-14 21:32

ashley8
Narys
Registravosi: 2011-02-08
Žinutės: 295

Re: Neveiksmingos dietos

1. Monodietos

Joms derėtų priskirti:

- greipfrutų dietą;

- žalio maisto dietą;

- laikiną griežtą vegetarizmą (jei iki tol nebuvote vegetaras);

- mažo angliavandenilių kiekio dietą.

Negalima savęs riboti ir ilgą laiką vartoti tik vienos rūšies produktus – į žmogaus organizmą turi patekti gausybė mikroelementų, o tai įmanoma tik esant įvairiai mitybai.

Iš pradžių tokios apribotos dietos yra veiksmingos, bet po kiek laiko pageidaujamas poveikis išblėsta. Be abejo, galima atsikratyti kelių kilogramų, valgyti vien vaisius ir daržoves, bet kiek jų žmogus gali valgyti diena iš dienos?

Galų gale paaiškėja, kad tai pernelyg sunku net ir stipriausios valios žmonėms – juk kiekvienas turi savų gastronominių polinkių, kurių labai sunku išsižadėti.

Prisiminkite, kad fizinei sveikatai išlaikyti būtina maisto įvairovė, o psichologinė sveikata nesuderinama su mėgstamų patiekalų atisakymu. Reikia valgyti viską, bet saikingai.

2. Valančiosios dietos

Joms priskiriama:

- dieta „Super apsivalymas“. Mėgstama Holivudo žvaigždžių dieta – per 10 dienų gerti kokteilį iš citrinų sulčių, klevų sirupo ir uoginės paprikos;

- dieta „Aleliuja“. Vartojami termiškai neapdoroti organiniai produktai;

- 9 dienų trukmės valančioji dieta „Rudieji ryžiai“. Jos pagrindas – nevalytų ryžių, džiovintų vaisių ir daržovių vartojimas,

Tokia ekstremali mityba skirta valyti organizmui nuo šlakų ir normalizuoti hormonų lygį.

Viso pasaulio profesionalūs dietologai mano, kad valančiosios dietos yra nepateisinamos ir netgi absurdiškos, nes jos yra moksliškai nepagrįstos.

Toksinių medžiagų valymo ir apsauginę funkciją organizme atlieka tam tikri organai – kepenys, inkstai, imuninė sistema. Tai – patys geriausi „sanitarai“, kuriems nereikia pagalbininkų dietų pavidalu.

Valančiosios dietos organizmui sukelia rimtą stresą, po kurio reikia pakankamai ilgai atsigauti. Palieknėti laikantis tokio mitybos raciono, be abejo, įmanoma, bet svorio sumažėjimas yra trumpalaikis.

3. Neįprasti produktai

Šių dietų pagrindas – organizmui ganėtinai neįprastų produktų vartojimas:

- obuolių actas;

- biologiniai priedai;

- egzotiniai produktai (karčiavaisio citrinmedžio vaisiai);

- žalioji arbata;

- visiškas švaraus vandens pakeitimas vandeniu su fruktoze.

Viena iš populiariausių dietų – obuolių acto vartojimas kaskart valgant. Tai padeda aktyvinti medžiagų apykaitą.

Norintys atsikratyti svorio pertekliaus visada ieško stebuklingų produktų, biologiškai aktyvių medžiagų, kurios padėtų numesti svorio perteklių. Tokie žmonės netgi būna pasiryžę mokėti bet kokius pinigus – tačiau, deja, stebuklų nebūna.

Joks maisto papildas negali „išgydyti“ nuo nutukimo. Tokių dietų poveikis išlieka lygiai tiek, kiek jos laikotės – ir nė kiek ne daugiau. Anksčiau ar vėliau jums teks grįžti prie įprastos mitybos.

Bet tuo metu jau gali išryškėti ir sveikatos sutrikimai – pavyzdžiui, visiems suprantama, kad nuolat į maistą pilant actą geruoju nesibaigs.

4. Mažai kaloringos dietos

- vegetariška dieta (šviežių vaisių, daržovių, sojos produktų vartojimas);

- Holivudo dieta (skirta arba parai, arba dviems – per tą laiką geriamos tik specialiai paruoštos vaisų sultys);

- ta pati „Super apsivalymo“ dieta.

Iš esmės visų šių dietų pagrindas yra badavimas. Pasninkas yra kultūrinė ir religinė tradicija, kurios žmonės laikėsi ilgus šimtmečius, bet susilaikymas nuo maisto siekiant sulieknėti gali pateikti priešingų rezultatų nei tikimasi.

Vartojant kraštutinai nekaloringą maistą atsiranda alkio jausmas ir organizmas pradeda derinti savo veikimą tokiai būklei – lėtina medžiagų apykaitą.

Kai vėl grįžtate prie normalios mitybos, metabolizmas nespėja persitvarkyti – ir pradedate rinkti papildomus kilogramus.

Be to, laikantis mažai kaloringų dietų dauguma žmonių jaučia silpnumą ir nuotaikos pablogėjimą, nes organizmui trūksta maisto ir jis neturi energijos šaltinio.

Dietologai tvirtina: dieta, žadanti 3-6 kg netekimą per savaitę, yra neįmanoma.

5. Pernelyg gerai, kad būtų tiesa

Šiai kategorijai galima priskirti visas dietas, kurių pagrindas yra paslaptinga, visai neseniai atrasta lieknėjimo paslaptis: „naujausia superdieta“, „žaibiška dieta, apie kurią niekas nežino“, „dieta, pagrįsta naujausiais mokslo atradimais“...

Tokios dietos paprastai būna skambiai ir vaizdžiai pavadintos ir prieštarauja visuotinai priimtiniems mokslo duomenims. Tokių dietų autoriai tvirtina, kad jų kūrinys – tikras proveržis dietologijos srityje bei prisiekia, kad dar niekuomet nebuvo geresnės dietos.

Daugeliu atveju tai – reklaminis triukas ir nieko daugiau. Pseudospecialistai savo klientams įrodinėja paprastų produktų stebuklingumą, o kai kuriais atvejais sukuria specialius patiekalus pagal savo receptą. Gerai, jei laikantis tokios dietos nepakenksite savo organizmui.

Neverta tikėtis, kad stebuklingos priemonės bus veiksmingos – tai spąstai tinginiams ir silpnavaliams. Pati geriausia dieta – tai subalansuotas, įvairus, saikingas maitinimasis.

Iš esmės tai sunku būtų pavadinti dieta, tai – tiesiog protingai sudarytas mitybos planas, kuriame yra visas jums įprastas maistas.

Specialisto komentaras:

Gydytoja endokrinologė Jekaterina Ivanova: „Iš tikrųjų, daugelis dietų ir neva stebuklingų produktų žmones tik nuvilia ir eilinį kartą padidina jų svorį.

Be to, kiekvienas, kankinantis save alkiu, monodietomis ir kitokiais abejotinais gydymo metodais rizikuoja netrukus prie viršsvorio pridėti ir kitų ligų – taip pat lėtinių.

Net jei dieta padės jums sumažinti svorį, kilogramų perteklius netrukus vėl grįš. Kokia pagrindinė klaida? Klaidingas pats požiūris, kuomet kovojama ne su priežastimi, o su pasekme, su simptomu.

Apkūnumas – tik pasekmė, o priežastis dažniausiai būna neteisinga mityba, persivalgymas.

Žmogaus organizme riebalų apykaitą kontroliuoja labai sudėtinga sistema, sudaryta iš hormonų, fermentų, nervinių receptorių ir panašiai. Sukaupus svorio perteklių sistemoje įvyksta daugybiniai sutrikimai, kurie skatina nuolatinį persivalgymą.

Dėl to koreguojant svorį svarbu kontroliuoti ne tik maisto sudėtį, bet ir jo kiekį. Realią maisto vertę padės nustatyti mitybos dienoraščio rašymas.

Save kontroliuoti nėra paprasta. Ką galima daryti? Valgyti 4-5 kartus per dieną nedidelėmis porcijomis, gerti vandenį prieš valgant, valgyti pradėti nuo didelio tūrio, bet nekaloringų žalių vaisių“.

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson