Badavimas      

Organizmas į dietas reaguoja kaip į badmetį

Skaityti komentarus (10)
Rekomenduok draugui
Spausdinti
Kasmet vis daugiau žmonių susiduria su antsvorio problema. Kovodami su antsvoriu daugelis susižavi dietomis, jų žadamu greitu rezultatu, kuriam nereikia didelių pastangų, tačiau retai susimąstoma apie dietų keliamą pavojų... Kokios grėsmės tyko žmonių, besilaikančių dietų, pasakoja Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Julius Gaižauskas.

„Dieta, žvelgiant iš platesnės perspektyvos, žmonėms, norintiems lieknėti sveikai ir išlaikyti optimalų svorį, nepasiteisina, nes tai kenkia svarbių hormonų ir fermentų veiklai. Tarkime, praleidus nors vieną valgymą, arba suvartojus per didelį angliavandenių kiekį, jūsų organizme gali vykti tam tikri pokyčiai, kurie apsunkins riebalų atsikratymo galimybę“, – teigia sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Julius Gaižauskas.

Dietos metu kūnas patiria didžiulį stresą. Organizmas mano, kad gresia pavojus, ir pasikartojantis stresas sukelia „yo – yo“ efektą, tarp aukšto ir žemo cukraus kiekio kraujyje visam organizmui keldamas dar didesnį stresą. Būtent dėl to žmogus nuolat jaučiasi pavargęs ir išsekęs.

Valgant nepakankamai maistinių medžiagų turintį maistą, organizmas suvokia, kad atėjo badas ir kilo išlikimui pavojus. Tuomet kūnas daro viską, kad tik išsigelbėtų, o išsigelbėjęs ir papildomą „gelbėjimosi ratą“ parūpina, kad ateityje nekiltų pavojus. Tai patvirtina ir „Lieknėjimo akademijoje“ vykdytas tyrimas, kurio rezultatai parodė, kad moterys gavusios per mažai maistinių medžiagų, didelius apimčių mažėjimo rezultatus pasiekė rečiau. Geriausius lieknėjimo rezultatus pasiekė pakankamą maistinių medžiagų kiekį suvartojusios ir reguliariai besimaitinusios „Lieknėjimo akademijos“ dalyvės.

„Organizmui nesvarbu, kaip jūs atrodysite veidrodyje. Jam taip pat nesvarbu, į ką jūs norite būti panašūs. Žmogaus kūnui svarbiausia išgyventi, užsitikrinant, kad turite pakankamai atsargų (riebalų), besiartinančiam badmečiui, kuris taip niekada ir neateis, išgyventi“, – sako J. Gaižauskas.

Kiekvieną kartą nepavalgius, organizme padidėja už riebalų kaupimą atsakingų fermentų aktyvumas, beje, šis efektas kur kas aktyviau pasireiškia moterims nei pas vyrams.

Keičiant dietas, organizmas iš pasąmonės jaučia artėjantį maistinių medžiagų badą ir ilgainiui kūnas susigrąžina visą iki tol turėtą riebalinį audinį. 

„G7 Sportas“ sveikos gyvensenos ir mitybos specialisto teigimu, nesvarbu, kiek suvalgote – svarbiausia, ką valgote ir kada. Nereikia badauti arba savęs kitaip kankinti, kad sublogtumėte. Pakanka išmokti tinkamo požiūrio į maistą bei mitybą ir gražinsite savo kūnui harmoniją.
Autorius:Lina Smaidrytė

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (10)
daugiau
2015-10-12 02:27
Izabella
kaip i bus laukia išgirsti iš tavęs,Jūsų Jessica.My drehaow are you,i hope that all is ok, as is my pleasure to contact you after gotten your contact at (xpazintys.com) which really interest me in having communication with you if you will have the desire with me ,here is my email (jtabbai@yahoo.com) as i will be waiting to hear from you,Yours jessica. http://gwxvbszx.com [url=http://vzbczt.com]vzbczt[/url] [link=http://etgsvqgcf.com]etgsvqgcf[/link]
2015-10-11 18:14
Ismael
todėl mes galime pažinti vieni kitus <a href="http://unebfybg.com">geairu</a>, ir aš gerai duoti jums mano nuotraukas ir taip pat pasakyti daugiau apie mane Gerai, galite susisiekti su manimi per mano elektroninio pašto ID Ar (evelyn.kabash @ yahoo.com) atžvilgiu, Evelyn,
2015-10-09 19:41
Rebeca
laukia jūsų atsakymą kaip aš likniu jums visa ko geriausia.Pagarbiai, Estera. ..Hello dear,My name is Miss Esther,am in search of a person who understands friendship as truth and faith rather seeing it as a way of fun,reading about you I develop the interest on you.If you will have the desire with me so that we can get to know each other better.I will be very happy if you can write me through my email for easiest communication and also know all about each other.Contact me via ( I will be looking forward to your response as I wish you all the best .Yours sincerely, Esther. http://vqlfqf.com [url=http://cfcajnzi.com]cfcajnzi[/url] [link=http://ymdqzl.com]ymdqzl[/link]
2015-10-09 00:30
Hassan
todėl mes galime pažinti vieni kitus<a href="http://qtsttgyje.com"> gireau</a>, ir aš gerai duoti jums mano nuotraukas ir taip pat pasakyti daugiau apie mane Gerai, galite susisiekti su manimi per mano elektroninio pašto ID Ar (evelyn.kabash @ yahoo.com) atžvilgiu, Evelyn,
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Gardžiausi vegetariški patiekalai iš viso pasaulio (126)

Sveiki ir gardūs pusryčiai mažiesiems (66)

Saldumynai, kurių negalėtumei atsisakyti (39)

Kaip moterys lieknėja? (59)

Vištiena ant grotelių! Kitoks skonis, novatoriškas ruošimas, originalus pateikimas (39)

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (28)