Badavimas      

Svorio metimas ir 12 jį paspartinančių triukų

Skaityti komentarus (23)
Rekomenduok draugui
Spausdinti

Štai 12 išbandytų gudrybių, kurios TIKRAI padės atsikratyti per žiemą prisikaupusio svorio greičiau. Net ir be specialios dietos ar alinančių treniruočių jie veiksmingi! Nors, aišku, geriausia derinti viską iš karto.

1.    Startuok nuo salotų! Ir suvalgysi mažiau pagrindinio patiekalo. Mokslininkai apskaičiavo, kad pradėjus dieną porcija salotų su neriebiu padažu per likusią dieną suvartojama 10 procentų mažiau kalorijų su kitais patiekalais.

2.    Mirkyk šakutę. Jei mėgsti salotas su padažu, gali griebtis tokios gudrybės: užuot padažu apipylusi visą salotų porciją, įpilk keletą jo šaukštų į nedidelį puodelį šalia ir valgydama vis pamirkyk ten šakutę. Šis paprastas triukas leis mėgautis gardžiomis salotomis ir taupyti kalorijas!

3.    Du užkandžiai. Pietauji kavinėje, kur nėra galimybės užsisakyti pusės patiekalo porcijos? Gali užsisakyti ne pagrindinį patiekalą, o tik ką nors iš užkandžių meniu. Bet jei jauti, kad to bus mažoka – pamėgink užsisakyti du užkandžius! 2 porcijos salotų leis sočiai ir sveikai pavalgyti, ir išvengsi geros dozės riebalų, kurią neišvengiamai gautum su kepsniu ar troškiniu.

4.    Kalbėk eidama. Įprask darbe suskambėjus mobiliajam telefonui išeiti pasivaikščioti į koridorių ar fojė. Ir bendradarbiams netrukdysi savo plepalais, ir kalorijas deginsi. Jei kasdien tokiems pasivaikščiojimams skirsi po 10 minučių, per mėnesį sudeginsi 1000 kcal, o per metus palengvėsi net 1,5 kg!

5.    Atsargiai – kava! Jei geri ekspreso be cukraus – nieko baisaus. Bet pasimėgauti po pietų puodeliu kapučino – jau nemaža nuodėmė. Daugelis kavos baruose parduodamų kavos porcijų turi ne ką mažiau kalorijų, nei tavo pietūs!

6.    Krimstelk riešutėlį. Po saują riešutų kasdien – puikus būdas sustiprinti sveikatą ir lieknėti. Riešutuose gausu sveikųjų riebalų ir baltymų, o užkandusi riešutų tada, kai labiausiai norėsis perkrimsti ko nors skanaus, lengviau atsispirsi pagundai suvalgyti riebių saldumynų.

7.    Stot! Teismas neina. Bet atsistojus kalorijos dega sparčiau. Sėdėdama per 1 valandą sudegini apie 100 kcal, o stovėdama – 140 kcal. 25 valandos ant kojų – ir per metus gali numesti 3 kg!

8.    Miegok geriau, lieknėk sparčiau. Per mažai mirksnių akimis padidina streso hormono kortizolio koncentraciją organizme. O šis hormonas provokuoja apetitą ir alkio jausmą. Tad patarimas paprastas: daugiau miegok. Būk užsimerkusi – ir išvengsi bereikalingo užkandžiavimo.

9.    Gerk vandens. Kūnas dažnai alkį sumaišo su troškuliu. Apsidrausdama įprask gerti vandens užuot tiesus ranką link užkandžių.

10.    Po obuolį prieš pietus. Viename vidutinio dydžio obuolyje yra 5 gramai maistinių skaidulų. Patekę į skrandį jos išbrinksta ir skatina sotumo jausmą. Tad paprasta gudrybė – obuolys prieš pagrindinį patiekalą – leis suvalgyti mažiau.

11.    Venk balto maisto. Tai paprasta taisyklė jei tingi nagrinėti, kurie produktai sudaro daugiausia tavo dienos kalorijų. Kvietiniai miltai, bulvės, ryžiai, cukrus, kepiniai, grietinėlė ir kt. – visa tai baltos spalvos produktai. Kaip tik jų ir derėtų labiausiai vengti laikantis dietos!

12.    Dantų higiena. Ji svarbu ne tik norint turėti sveikus dantis, bet ir stengiantis neprisivalgyti per daug. Jei po kiekvienos maisto porcijos išsivalysi dantis – bus lengviau atsispirti bereikalingam užkandžiavimui. Visų pirma – dėl to, kad mėtinė pasta turi savybę pažaboti apetitą. Antra, tingėsi dėl vieno kąsnio kartoti dantų šiūravimo procedūrą.

Šaltinis: 123rf.com
Autorius:edieta.lt

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​​​​​​​​​​​​​​
   
  Straipsnio komentarai (23)
daugiau
2015-10-12 02:29
Kenshin
That"s a genuinely imspirseve answer. http://wxcjufe.com [url=http://ibzzwhkyl.com]ibzzwhkyl[/url] [link=http://kteobeg.com]kteobeg[/link]
2015-10-12 02:28
naruto
You got to push it-this esiastnel info that is! http://cneryomo.com [url=http://zleyfz.com]zleyfz[/url] [link=http://ceylugnqj.com]ceylugnqj[/link]
2015-10-11 18:15
Kim
This is a neat <a href="http://hdrtdz.com">sumramy.</a> Thanks for sharing!
2015-10-09 19:43
Robert
It"s great to read something that"s both enjoyable and provides pritdagasmc solutions. http://tesfdfyv.com [url=http://ncmkfnylga.com]ncmkfnylga[/url] [link=http://zrvdja.com]zrvdja[/link]
VardasEl. paštas
Komentaras
Saugos kodas:
  Susije straipsniai  

Česnakai, žuvis, špinatai padės susidoroti su stresu (2879)

8 mitai apie kalorijų deginimą (11)

Pasirinkite tinkamą arbatą lieknėjimui (28)

Kaip palaikyti optimalų kūno svorį? (5)

Kai nepaliaujamai didėja apetitas... (5)

Viena diena – minus vienas kilogramas (24)